מיזוגים ורכישות

המ-לט נמכרת לחברת UCT האמריקאית בפרמיה של 33%

המ-לט נמכרת ל-Ultra Clean Holdings הנסחרת בנאסדק לפי שווי של כ-900 מיליון ש"ח; צפוי כי המיזוג יושלם בתוך שלושה עד ששה חודשים ממועד החתימה על הסכם המיזוג

חדשות ספונסר 17/12/2020 10:03

א+א-

המ-לט שבשליטת קרן פימי (60%) הודיעה כי נחתם הסכם מיזוג בין החברה לבין Ultra Clean Holdings, Inc., חברה ציבורית בינלאומית, אשר ניירות הערך שלה רשומים למסחר ב-Nasdaq. צפוי כי המיזוג יושלם בתוך שלושה עד ששה חודשים ממועד החתימה על הסכם המיזוג.

 

על פי תנאי ההסכם, יבוצע מיזוג משולש הופכי כאשרUCT  תרכוש את כל המניות של המ-לט עבור סך כולל של כ-900 מיליון ש"ח. בעלי המניות של המ-לט יקבלו 64 ש"ח למניה במזומן עבור כל מניה של המ-לט, המגלמים פרמיה של 33.56% על מחיר הסגירה האחרון של החברה מיום ה-16 בדצמבר 2020, שעמד על 47.92 ש"ח למניה. ההסכם אושר פה אחד על-ידי הדירקטוריונים של UCT ושל המ-לט.

 

עם השלמת המיזוג, UCT תחזיק במלוא (100%) המניות של המ-לט שתהפוך מחברה ציבורית לחברה פרטית ומניותיה של החברה ימחקו מהרישום למסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

 

אמיר וידמן מנכ"ל המ-לט, מסר: אני שמח לדווח על ציון דרך נוסף במימוש אסטרטגיית הצמיחה של המ-לט והוא מיזוג עם חברתUCT . Ultra-Clean Technology  הינה חברה אמריקאית גלובאלית עם היקף מכירות של למעלה מ- 1.3מיליארד דולר בשנה בתחום בניית מערכות הולכת גזים בתעשייה האולטרה נקייה. בסיס החברה בארה"ב ויש לה סניפים ברחבי העולם בסמוך למפעלי הייצור של הסמיקונדקטור ובסמוך ליצרניות הציוד המרכזיות. המיזוג יאפשר להמ-לט להיעזר בתשתיות המכירה הענפות של UCT וכן בקשרים הגלובאלים ולהמשיך ולהגדיל את המכירות ולהרחיב את היקף העסקים בתעשייה ולהמשיך ולצמוח כפי שעשתה עד היום ואף יותר.

פעילות החברה הממוזגת פותחת עידן חדש בעסקי החברות ומאפשרת אינטגרציה מלאה למערכות גז והולכה בתחום הסמיקונדקטור בקרב יצרני הציוד ובמפעלי הייצור ופותחת עידן חדש בתחום בניית מערכות בתעשייה התהליכית. אין ספק שיכולות הייצור המתקדמות של המ-לט, המוצרים החדשניים והמגוונים ייתרמו לסינרגיה ויחזקו את שתי החברות בשוק ויעזרו במימוש אסטרטגית הצמיחה המשותפת. אני רואה בעסקה ערך רב והמשכיות לחברה ולעובדים שלנו ברחבי העולם ולבעלי המניות, להערכתי העסקה תמומש ברבעונים הקרובים."

 

גילון בק, יו"ר המ-לט, מסר: "פימי רכשה את השליטה בחברה לפני כשמונה שנים. השקענו רבות בגיוס ופיתוח מנהלים, פיתוח עסקי ואסטרטגיה, השקעות קפיטליות, התרחבות לשווקים חדשים, רכישת חמש חברות, חדשנות וניהול חממה טכנולוגית ועוד. העסקה החדשה מצוינת לכולם: לרוכשים, לבעלי המניות, לעובדים וללקוחות. המותג של המ-לט מתחזק, גדל ומצטרף לקבוצה גדולה. אני רוצה להודות למנכ"ל, להנהלה ולעובדים ומאחל בהצלחה לרוכשים."

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה