המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד 0.53% ומדד ת"א 125 ירד 0.39%. מקרב הסקטוריאליים מדד הבנקים הוביל את הירידות כשצלל 1.31%, הנפט והגז עולה 1.65%

מערכת ספונסר 16/12/2020 17:48

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות של רוב השערים המרכזיים. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של 0.53%, מדד ת"א 125 ירד בשיעור של 0.39% ומדד ת"א 90 ירד 0.06%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הבנקים רושם ירידה בולטת של 1.31%. מנגד, מדד הנפט והגז רושם עלייה של 1.65%. מדד הביומד ירד 1.28%, ת"א טכנולוגיה ירד 0.40% ומדד התקשורת ירד 0.92%. מדד הנדל"ן עלה 0.23%.

מניות נייס וקבוצת דלק ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה. מניות ארקו החזקות, לאומי, פועלים, דיסקונט, בזק ומזרחי טפחות, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית קבוצת דלק שעלתה 8.89%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: אפריקה מגורים, אלומיי, המלט, קרסו, ויתניה, אזורים ואלוט.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית לייבפרסון שירדה 5.04%, ואחריה ירדו מניות קבוצת עזריאלי, אוגווינד, פתאל החזקות, ארד, מליסרון, סלקום ובזק.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.62 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר בעליות קלות ובאירופה מסכים ירוקים.

 פורסייט תחבור לאוניברסיטת מישיגן בפרויקט לקידום מערכות ראייה ממוחשבות לרכבים אוטונומיים. בדיווח צוין כי "ההצטרפות לתכנית תקנה לחברה גישה למתקן ניסויים ובדיקות בלב מרכז הרכב הגדול ביותר בארצות הברית, ותאפשר לה לערוך הדגמות קצרות בפני לקוחות פוטנציאליים מקומיים".

 סאפיינס מודיעה על שיתוף פעולה עם TtuthMD. באמצעות ניתוח דאטה, השותפות תאפשר למבטחי עובדים להעריך מבוטחים, לאמוד סיכונים ולהציע מחירים תחרותיים.

 אורמת רכשה נכס לצורך הקמה של מתקן אגירת אנרגיה בטקסס. חברה בת בבעלות מלאה של אורמת, Viridity Eenergy Solutions , תעצב, תבנה ותתפעל את הפרויקט בהספק של 25 מגה-וואט.

 ביוליין מדווחת על תוצאות חיוביות בפאזה 2 של מחקר בחולי סרטן לבלב. המחקר בוחן טיפול משולש ב - motixafortide BL-8040, בשילוב קיטרודה וכימותרפיה, כטיפול קו שני.

הבעת אמון: אלי להב רכש כחצי מיליון מניות בתמורה ל 1.8 מיליון שקלים. בעקבות הרכישה עלה להב לאחזקה של כ - 15% ממניות החברה אותה הקים.

הבורסה של ת”א ושל אבו דאבי חתמו אתמול על הסכם היסטורי ראשון. ההסכם יאפשר לראשונה לחברות באיחוד האמירויות ובישראל הזדמנויות חדשות של מימון והשקעה, ושיתוף פעולה בפיתוח ובמסחור טכנולוגיות חדשניות בשוק ההון.

 מלם תים חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת AimBetter הישראלית. מלם תייצג בישראל את פתרונותיה המתקדמים של החברה למגוון תעשיות ותחומים.

מדד המחירים לצרכן לחודש נובמבר ירד ב - 0.2 אחוז ובהראל מעריכים הפוגה בהתערבות של בנק ישראל: "ממשיכים להעריך שבנק ישראל ייקח הפוגה לפני הרחבה נוספת".

גיוס מוצלח למניבים ריט: משלימה גיוס של 88 מיליון שקלים. הגיוס במכרז ציבורי זכה לביקושים גבוהים בהיקף של כ - 110 מיליון ₪.

 אינטרקיור דיווחה כי קנדוק ביצעה יצוא מסחרי ראשון של מוצרי קנאביס רפואי לענקית העולמית Tilray בפורטוגל. המוצרים ישווקו באמצעות מערך ההפצה הגלובאלי של Tilray.

 אלביט מערכות מדווחת על חוזה ראשוני עם משרד ההגנה בהולנד. החברה תספק למשרד מערכת לראיית לילה בעבור 15 מיליון דולר.

 אלקטרה נדל”ן שוקלת כניסה לתחום Single-Family בארה”ב. החברה מעוניינת להרחיב את פעילות הנדל"ן האמריקאית על ידי כניסה לתחום.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה