המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה 0.39% ומדד ת"א 125 עלה 0.90%. מקרב הסקטוריאליים: מדד הנדל"ן עלה 3.53%, מדד הנפט והגז עלה 2.24

מערכת ספונסר 14/12/2020 17:52

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות של רוב השערים המרכזיים, על רקע אופטימיות לגבי החיסונים נגד קורונה. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של 0.39%, מדד ת"א 125 עלה בשיעור של 0.90% ומדד ת"א 90 עלה 2.02%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנדל"ן עלה 3.53%, מדד הנפט והגז עלה 2.24%, הביומד עלה 1.70%. מדד הבנקים ירד 0.35%.

מניות דלק רכב, דיסקונט, נייס וטבע ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה. מניות לאומי, פועלים, מזרחי טפחות ואיי.סי.אל, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית אפריקה מגורים שעלתה 15.05%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: אזורים, דמרי, דלק רכב, רבוע נדלן, קבוצת אשטרום, אוגווינד וישראל קנדה.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום המלט שירדה 3.36%, ואחריה ירדו מניות נייר, חדרה, איתמר, אלומיי, ארד, מזרחי טפחות, ארקו החזקות ואנלייט אנרגיה.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.97 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח שבוע המסחר במגמה חיובית וגם באירופה מסכים ירוקים.

מסקירת לאומי: ”מעריכים כי מחיר הנפט צפוי לעלות עוד במהלך שנת 2021 ל-55-60 דולרים לחבית. ציות חברי קבוצת OPEC+ למכסות יחד עם יישום ראשוני של חיסון לקורונה ונתוני הבטיחות והיעילות שיתפרסמו על חיסון האוכלוסייה, צפויים להיות הגורמים שישפיעו".

כלל ביוטכנולוגיה ואלביט טכנולוגיות מדיקל הודיעו כי גמידה סל מתקדמת לאישור שיווק התרופה omidubicel. גמידה סל מתכוונת להגיש בקשת BLA מלאה במחצית השנייה של 2021 ומתכננת את השקת omidubicel החל מאמצע 2022.

אנרג’יקס זכתה במכרז תעריף בפולין לחוות רוח בהספק של כ - MW56. ההשקעה בהקמת חוות הרוח מוערכת ב - 250 - 280 מיליון ₪. ה - EBITDA השנתי הממוצע שתניב החווה עם הפעלתה המסחרית המלאה במחצית השנייה של 2022, מוערך ב – 25 - 28 מיליון ₪.

איילון ביטוח מקימה אקסלרטור לתחום האינשורטק בהשקעה של 10 מיליון ₪. האקסלרטור יוקם יחד עם חברת הביטוח האמריקנית BrokerTech Ventures.

 גילת מציידת מאות אוניות וכלי שיט בתקשורת לוויינית. המודמים והטרנסיברים של גילת נפרסו בהצלחה בכלי שיט באסיה ובאמצעותם יסופק אינטרנט בפס רחב.

בנק ישראל מצטרף ליוזמת הבנקים המרכזיים להפיכת המערכת הפיננסית לירוקה. השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל נפגשה באופן מקוון עם המפקח על הבנקים לדיון באפיקי שיתוף פעולה בתחום של קיימות בבנקאות.

 אלקטרה נדל”ן מוכרת זכויות בארבעה נכסים בתמורה לכ - 116 מיליון דולר. הנכסים נרכשו בשנת 2015 במחיר של כ - 76 מיליון דולר. השלמת העסקאות צפויה להתבצע כבר במהלך הרבעון הרביעי של 2020, ועם השלמתן יכלול הפורטפוליו של החברה שישה נכסים.

ירידה של 19% נרשמה ברכישת דירות באוקטובר בהשוואה לחודש שעבר. הביקוש לדירות בתל אביב עלה בשיעור קל של 3% לעומת אוקטובר שעבר, ואילו הביקוש לדירות בנתניה עלה ב - 57%.

גלילאו טק התקשרה בהסכם מחייב למיזוג עם חברת ברייט אינוביישנס. ברייט פיתחה טכנולוגיה המאפשרת ניהול ערים חכמות. במסגרת ההסכם יקבלו ברייט ובעלי המניות שלה עד 5% ממניות חברת גלילאו ועד 5% אופציות לא סחירות.

 אלביט מערכות זכתה בחוזה עם חיל האויר הרומני בהיקף של 27 מיליון דולר. החברה תבצע שדרוג של מטוסי האימון IAR-99 שבשימוש הצבא הרומני ותספק תמיכה לוגיסטית לתקופה של 4 שנים.

הראל תבטח את קרנות הסוהרים ומשפחותיהם בכ - 70 מיליון ₪. עמותת הקרנות חידשה את ביטוח הבריאות הקבוצתי עבור חברי הקרנות ובני משפחותיהם ל - 5 שנים נוספות בהיקף פרמיה שנתית של 14 מיליון ₪.

מסקירת פועלים: "למרות החיסון, הקורונה תכתיב את סדר היום הכלכלי בחצי השנה הקרובה. מבצע החיסונים לא יסתיים לפני סוף החורף, כך שצפויים לנו אפילו בתרחישים אופטימיים עוד מספר חודשים עם מגבלות קורונה".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה