וויטסמוק משנה כיוון שוב, בוחנת כניסה לתחום הבלוקצ’יין

החברה מינתה את יריב גילת מייסד חברת פיינל ליו"ר פעיל בחברה ומתכוונת לעסוק בהשקעות נוסטרו ופעילות אלגו טריידינג, השקעות הון סיכון בטכנולוגיות הבלוקצ’יין וניהול נכסים דיגיטליים

חדשות ספונסר 10/12/2020 14:21

א+א- 2

חברת וויטסמוק המוגדרת בבורסה כחברה העוסקת בפיתוח ומכירת תוכנות כתיבה לשפה האנגלית, מחפשת כיוון חדש בשנים האחרונות. אחרי שדיווחה על משא ומתן עם חברת הקנאביס הרפואי בטר, וכניסה לתחום הקנאביס הרפואי שלא צלח ועל משא ומתן עם חברת מנינט כדי לפעול בתחום האשראי החוץ בנקאי, שכשל אף הוא, מדווחת החברה היום על כניסתה לתחום הבלוקצ’יין.

 

החברה הודיעה הבוקר כי הדירקטוריון החליט לבחון כניסה לתחום הבלוקצ’יין ובכוונת החברה, בין היתר, לעסוק בהשקעות נוסטרו ופעילות אלגו טריידינג, השקעות הון סיכון בטכנולוגיות הבלוקצ’יין וניהול נכסים דיגיטליים.

 

החברה מנהלת מספר משאים ומתנים עם כמה גורמים לקידום הנושא. ראשית, מינתה וויטסמוק את יריב גילת מייסד פיינל ומוותיקי תחום האלגו טריידינג בארץ ליו"ר דירקטוריון פעיל. גילת יוביל את החברה בתחום הפעילות החדש.

 

בנוסף מתכוונת וויטסמוק לגייס הון מקבוצת משקיעים, הכוללת את יריב גילת, בסכום כולל של כ-2.7 מיליון דולר כנגד הקצאת מניות החברה בהיקף של כ-26% מהון החברה , ובמחיר של 0.5 ש"ח למניה.

 

החברה מעריכה כי על מנת להתחיל לפעול בתחום הפעילות החדש יידרשו לה מזומנים בהיקף של כ-7 מיליון דולר בשלב הראשון. המקורות לסכום זה יהיו המזומנים בקופת החברה וכסף שינבע מפרעון הלוואות שנתנה החברה בעבר, גיוס מקבוצת המשקיעים כאמור וכן גיוס ממשקיעים שחתמו עם החברה על הסכם התחייבות השקעה שנעשו בחודש אוקטובר השנה.

 

החברה כמובן מזהירה בהודעתה למאיה כי אין וודאות שהחברה אכן תחל לפעול בתחום הפעילות החדש, ובמקרה של וויטסמוק כדאי לשים לב לאזהרה. בשנת 2019 הודיעה החברה כי היא מנהלת מו"מ עם חברת הקנאביס הרפואי בטר והמניה זינקה 40% באותו יום. אולם כמה חודשים לאחר מכן הודיעה החברה שלא הצליחה להגיע להסכמות על המתווה והעסקה לא תצא לפועל והמניה התרסקה.

 

כמה חודשים לאחר מכן, בפברואר השנה  דיווחה החברה על תוכנית חדשה – מיזוג עם חברת הפינטק מנינט וכניסה לתחום האשראי החוץ בנקאי. המניה, כצפוי זינקה ביום ההודעה בכ-40% אך שלושה חודשים לאחר מכן הודיעה החברה שתוקפו של מזכר ההבנות פקע ולא הוארך פעם נוספת. המניה התרסקה.

 

היום כאמור מגיעה ההודעה על הכניסה לתחום הבלוקצ’יין והמניה שוב מזנקת, נכון לשעה זו בלמעלה מ-50%.

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  מנהל פורום מעליבן

  מתי תלמד לגדל עמוד שדרה ????? מנהל פורומיםelson 11/12/20 | 09:35

  אולסטנג 11/12/2020 22:00

 2. 2
  כל עוד אין שום דבר בשטח - אוויר חם

  ואם לא יעשו מהלכים מהירים יכולים לאבד את המומנטום החיובי של הביטקויין, הרי הוא לא ינסוק עד אין סוף.. הנסיקה הראשונה לפני כ 3 שנים הסתיימה בדיוק ב 15 לדצמבר, עוד חמישה ימים.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  mazeRunner 10/12/2020 14:32