המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה 1.40% ומדד ת"א 125 עלה 1.37%. הקניונים נפתחים ומקרב הסקטוריאליים מדד הנדל"ן הוביל את העליות כשטיפס 1.82%

מערכת ספונסר 09/12/2020 17:47

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של 1.40%, מדד ת"א 125 עלה בשיעור של 1.37% ומדד ת"א 90 עלה 1.33%. באשר למדדים הסקטוריאליים, עם פתיחת הקניונים מדד הנדל"ן רושם עליה בולטת של 1.82%. מדד הבנקים עלה 0.89%, ת"א טכנולוגיה עלה 0.30% ומדד הביומד ירד 1.09%.

מניות טבע, פועלים, נייס, דיסקונט, בזק ומזרחי טפחות, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה. מניות לאומי וקבוצת דלק ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית סאמיט שעלתה 7.2%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: פתאל החזקות, פוקס, קומפיוגן, נייר חדרה, טבע, דלק רכב ודנאל.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אלקטריאון שירדה 4.82%, ואחריה ירדו מניות אודיוקודס, קמהדע, נובולוג, ויתניה, פורמולה מערכות, רמי לוי ואלומיי.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.79 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר ביציבות ובאירופה מגמה חיובית.

 פלוריסטם מודיעה היום על המלצות הועדה הבלתי תלויה (DMC) בעקבות ניתוח הביניים של ניסוי שלב 3 בטיפול ב - CLI. החברה הודיעה כי בעקבות המלצת ה- DMC, החליטה החברה להפסיק את מחקר ה – CLI.

 אינטר תעשיות דיווחה כי חברה בת שלה במשא ומתן מתקדם לפרויקט הקמה ותפעול של שדה פוטו-וולטאי. ככל שייחתם ההסכם, חברת הבת תתכנן ותקים את הפרויקט בשיטת "עד מפתח", בתמורה לכ - 150 מיליון ₪.

כלל ביוטכנולוגיה הודיעה כי גמידה סל פרסמה תוצאות מפורטות חיוביות של ניסוי Phase III ב – omidubicel. הניסוי עמד בהצלחה במטרתו העיקרית, שהייתה הערכת הזמן ממועד השתלת ה - omidubicel ועד לקליטתם של תאי דם נויטרופילים. כמו כן הניסוי עמד גם בכל מטרותיו המשניות.

אלי רוזנברג התחייב להזרים לאל על סכום של 50 מיליון דולר. ההתחייבות היא חלק מההסכמות מול משרד האוצר. רוזנברג העביר אתמול לאל על הלוואה קצרת מועד בהיקף 10 מיליון דולר.

רשות ני”ע: היקף הנכסים של הגופים המוסדיים הוכפל בעשור האחרון. 11 גופים שולטים בכ - 90% מסך כספי הציבור. היו"ר ענת גואטה: "הגופים המוסדיים הפכו לבנקים החדשים של המגזר העסקי בישראל".

מרחביה: TrainPain מדווחת על הצלחה בניסוי לטיפול בפיברומיאלגיה. הפלטפורמה הדיגיטלית של TrainPain הצליחה להפחית בקרב הנבדקים את רמות הכאב ברמה בינונית עד גבוהה.

יוסי בכר, מנכ”ל האוצר ויו”ר קבוצת דיסקונט לשעבר הלך לעולמו. בכר, בן 65 במותו, זכור בזכות "רפורמת בכר" שקבעה כי הבנקים ייפרדו מקרנות הנאמנות במטרה להקטין את הריכוזיות. שימש כיו"ר דיסקונט משנת 2010 ועד לפרישתו בשנה שעברה.

קרן פימי גייסה סכום שיא של 1.2 מיליארד דולר. היקף הביקושים לקרן "פימי 7" עלה על 2 מיליארד דולר. לאחר הגיוס סך ההון של הקרן עומד על 4.5 מיליארד דולר.

קבוצת מור תתקין פאנלים סולאריים על גג קניון חריש. חברת enerG תקים את הפאנלים סולאריים על גג הקניון ששטחו 3,000 מ"ר. הפאנלים הסולאריים יאפשרו להגדיל את ה -NOI של הקניון בכ - 325 אלף ₪ לשנה.

כלל ביטוח ופיננסים נכנסת כשותפה בפרויקט משרדים של לוינשטין בבאר שבע. החברה רוכשת 50% מהזכויות בפרויקט לבניית שני מגדלי משרדים בסכום מוערך של 260 מיליון שקל; העסקה מותנת בקבלת הסכמת עיריית באר שבע, להסבת מחצית מהזכויות

קנאשור ייצאה לראשונה לצרפת שמן קנאביס. הייצוא בוצע כחלק מהגשת מועמדות להשתתפות בפיילוט לאסדרת תחום הקנאביס הרפואי בצרפת. החברה חתמה על מזכר הבנות עם חברת פארמה צרפתית לייצוג והפצה של מוצרי קנאשור במדינה.

ענבר גרופ ממזגת לתוכה את בליץ אלקטריק מוטורס. ענבר גרופ תרכוש 100% ממניות ואופציות העובדים בחברת האופנועים החשמליים בתמורה להקצאה של מניות ואופציות לא סחירות בשיעור של עד 75% מהונה של ענבר.

אקסל סולושנס זכתה במכרז לאספקת נתבים למפעיל טלקום. היקף ההזמנה הראשוני עומד על כ - 2.6 מיליון שקל. אספקת הנתבים צפויה במהלך הרבעון השני של 2021.

דוראל אנרגיה תשקיע 8 מיליון ₪ בסוללות של פינרג’י. בתמורה להשקעה תקבל דוראל 1% ממניות החברה הנערכת להנפקה בבורסה בתל אביב ואופציות לקניית 30% נוספים בחברה.

הנפקה מוצלחת להולמס פלייס שגייסה כ - 36.4 מיליון ₪. במהלך ההנפקה נרשמו ביקושים בהיקף כספי של כ - 134.75 מיליון ₪, פי 4 בהשוואה לכ - 32 מיליון ₪ שהוצעו במחיר מינימום בתחילת ההנפקה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה