מנכ”לי חמשת הבנקים הגדולים נפגשו עם שר המסחר והתיירות הבחרייני

במפגש עסקו הצדדים בפיתוח אפשרויות לשיתופי פעולה בין ישראל לבחריין בתחום הבנקאות, ביצירת תשתית בנקאית תומכת לעסקים, ובחינת אפשרויות השקעה הדדיות

חדשות ספונסר 03/12/2020 12:37

א+א-

ביוזמת משרד החוץ נערך היום מפגש של מנכ"לי חמשת הבנקים הגדולים בישראל עם שר המסחר התעשייה והתיירות הבחרייני זייד אל זיאני ועם מנכ"ל מרכז ההשקעות הבחרייני חאלד חמיידן.

 

במפגש, שנערך תחת הכותרת "בונים גשרים של שלום", השתתפו מנכ"ל בנק הפועלים, דב קוטלר, יו"ר בנק לאומי, סאמר חאג’ יחיא, מנכ"ל בנק דיסקונט, אורי לוין, מנכ"ל בנק המזרחי, משה לארי, מנכ"לית הבנק הבינלאומי, סמדר ברבר צדוק, ראש הנציגות הישראלית בבחריין איתי טגנר וראש חטיבת מזרח תיכון במשרד החוץ אליאב בן ימין.

 

משרד החוץ פועל מזה שנים דרך נציגות ישראלית בבחריין לקידום ופיתוח שיתופי פעולה כלכליים ומסחריים. ראש הנציגות הישראלית בבחריין איתי טגנר: "השלום עם בחריין הוא שלום בין האנשים. בכל יום אנחנו בונים עוד גשרים בין שני העמים ויוצרים חיבורים בין עסקים. אנחנו מזהים פוטנציאל גדול לשיתופי פעולה בתחומי הפינטק, בטחון מזון, רפואה ובריאות, התיירות ועוד".

 

במפגש עסקו הצדדים בפיתוח אפשרויות לשיתופי פעולה בין ישראל לבחריין בתחום הבנקאות, ביצירת תשתית בנקאית תומכת לעסקים, ובחינת אפשרויות השקעה הדדיות במטרה ליצור קרקע פוריה להגדלת השת"פ והגדלת הסחר בין המדינות.

 

אמש קיים שר המסחר והתיירות של בחריין פגישות עם שר החוץ גבי אשכנזי ועם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בהצהרות המשותפות לתקשורת אמר שר החוץ אשכנזי: "אנו, שרי המדינות, מחויבים לפעול במסירות ובמהירות להביא למימוש ההסכמים בהקדם האפשרי על מנת שתושבי מדינותינו יוכלו להנות במהרה מפירות השלום עליו חלמנו.

 

כל ביקור כזה הוא צעד נוסף לעבר עתיד טוב יותר לילדנו ולאזור כולו. כבר בתחילת הדרך הדגשנו, גם בבחריין וגם בישראל כי אנחנו רוצים יחסים של שלום חם, שאותו ירגיש כל אזרח בחרייני וכל אזרח ישראלי. והם יראו וירגישו את יתרונות השלום. גם במסחר, גם בהשקעות, גם בתיירות ובעיקר בהשפעה על איכות החיים של העמים שלנו". 

 

שר המסחר, התעשייה והתיירות של בחריין השייח’ זאיד בן רשיד אלזיאני אמר בפגישה עם ראש הממשלה נתניהו: השלום נחתם, התשתית הדיפלומטית הונחה. עלינו לקדם את זה, לעצב את השלום על ידי קיום אינטגרציה קבועה וישירה בין קהילות העסקים, ואנו מאמינים שזה יחלחל למטה, גם לכל האזרחים בבחריין ובישראל.

 

אנחנו כנים בעניין הזה, אנחנו מחוייבים לגמרי. קצב ההתקדמות מהיר למדי משום שעלינו לפצות על זמן רב שהלך לאיבוד ויש פה הזדמנות גדולה לקדם את זה אף יותר לא רק בנושאי עסקים, אלא גם בענייני תרבות, ספורט, חילופים, תיירות - וזה יקרה מהר מאוד".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה