מיזוגים ורכישות

גלילאו טק: סוכמו התנאים למיזוג פעילות חברת ברייט

החברה תרכוש את הפעילות והנכסים של ברייט; עד מועד ההשלמה תגייס החברה מיליון ש"ח בגיוס ציבורי או פרטי; המניה מזנקת 15%

חדשות ספונסר 03/12/2020 11:09

א+א- 1

חברת גלילאו טק עדכנה הבוקר כי סיכמה את התנאים המסחריים להסכם המפורט עם חברת ברייט, וכן את הארכת המועד לחתימה על עסקת המיזוג ב-10 ימים לצורך השלמת הליכים טכניים. בתגובה, מניית החברה מזנקת בכ-15%.

 

גלילאו צפויה לרכוש בשלב הראשון את פעילותה ונכסיה של חברת ברייט במלואן. בנוסף סוכם כי עד מועד השלמת העסקה תגייס גלילאו 1 מיליון ₪ ולא 1 מיליון דולר כפי שהוסכם קודם לכן, וזאת ע"י גיוס ציבורי או פרטי. יש לציין כי חברת גלילאו טק גייסה לאחרונה 2 מיליון ₪ וכן יש לה אופציות במחיר מימוש של 1.1 ₪ (שנמצאות כעת בתוך הכסף) - במידה והאופציות ימומשו, יוזרמו לקופה החברה עד 3 מיליון ש"ח, ולכן זו אפשרות נוספת לגיוס הכסף להשלמת העסקה.

 

ברייט עוסקת בפיתוח תשתיות טכנולוגיות חדשניות לניהול "עיר חכמה" (smart city). הטכנולוגיה מאפשרת ניהול עיר באמצעות סביבה חכמה ומשותפת לאנשים, רכבים חכמים ומכשירים הפועלים במרחב העירוני, תוך התמקדות בחיסכון באנרגיה וניהול המרחב העירוני. בחברה הושקע סכום של כ-20 מיליון שקל, ממשקיעים מוסדיים לרבות חברת החשמל לישראל, רשות החדשנות ומשקיעים פרטיים משבדיה ואוסטרליה

 

ברייט פועלת לשיפור הקישוריות בין יחידות מחשוב וחיישנים שיפוזרו ב"עיר החכמה" וכן חיבורן למערכת איסוף וניתוח נתונים מרכזית. חיבור זה מאפשר שיתוף ומסחור הנתונים ואספקת שירותים עירוניים ומסחריים במרחב העירוני, לרבות תוך שימוש בתשתיות G5.

 

הטכנולוגיה של ברייט תומכת בפיתוח אפליקציות ושירותים מסחריים שישרתו את עולם האינטרנט של הדברים (IoT). מבין השירותים כאמור ניתן למנות טעינה חכמה של רכבים חשמליים ברחבי העיר, קישוריות לרחפנים וכן יצירת זירת מסחר ושיתוף נתונים שנאספו מהחיישנים עבור מפתחים בחברות פרטיות, גופים עירוניים וממשלתיים. פריסת הטכנולוגיה הנ"ל תשפר את עומסי התנועה בערים, ותתרום לחיסכון באנרגיה ולהורדת זיהום האוויר במרחב העירוני.

 

פיתוחים נוספים של ברייט, כוללים גם שירותים מתקדמים לניהול מהיר ומדויק של מערך משלוחים ומשימות לוגיסטיות באמצעות צי רחפנים/רובוטים שיקבלו שירותי טעינה, הכוונה ותכנון שיתופי של מסלולי המשלוחים תוך הגברת היעילות והגדלת טווח הטיסה או הנסיעה באופן משמעותי ושימוש בתקשורת רציפה על בסיס 5G לאורך כל המסלול. ברייט בתהליך אישור פטנט חדשני בתחום.

 

עוד פיתוח של ברייט הינו שבב סיליקון דל אנרגיה בעל יחידת עיבוד לבינה מלאכותית שתשפר משמעותית את יכולות העיבוד של יחידות הקצה בניתוח הנתונים. השבבים ישולבו עם טכנולוגיות מתקדמות להעברת נתונים בקצב מהיר מסוג סיליקון פוטוניקס (מהירות האור), תוך שיפור ביצועים משמעותי וחיסכון באנרגיה של כ- 30% במחשוב הקצה.

 

בהנהלת גלילאו טק מאמינים כי הפתרונות הטכנולוגיים הייחודיים של ברייט יהיו ממובילי שוק ה-smart city בארץ ובעולם. שלומי טופז, בעל השליטה ומנכ"ל גלילאו טק: "אנו רואים בכניסה לתחום התשתיות הטכנולוגיות לערים חכמות והרכבים האוטונומיים והחשמליים, שוק עם פוטנציאל משמעותי בישראל ובמיוחד בעולם. אין לי ספק ששיתוף הפעולה עם ברייט ומנהליה, יהפוך את החברה למובילה עולמית בתחום עם פוטנציאל צמיחה מהיר מאוד".

חדשות ספונסר

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    כדאי היה לציין

    2/12/2020 15:11 דוח על הקצאה פרטית של 2.5מ' מניות+1.5מ' אופציות למספר משקיעים ולסייבל-המשך דיווחים

    גליל 03/12/2020 16:24