מספנות ישראל תייצר ותספק כלי שיט למדינה באסיה תמורת כ-128 מיליון דולר

ההסכם, שכולל גם אספקת ציוד ושירותים שונים, יתפרס לאורך תקופה של 3.5 שנים בהתאם לאבני דרך שנקבעו בין הצדדים

חדשות ספונסר 26/11/2020 11:19

א+א- 2

חברת תעשיות מספנות ישראל מדווחת היום על עיסקה משמעותית של חברת הבת, מספנות ישראל, העוסקת בייצור כלי שיט. מספנות ישראל השלימה תהליך של מו"מ על הסכם לייצור והספקת כלי שיט, ציוד ושירותים למדינה במזרח אסיה. היקפה הכספי של העיסקה עומד על כ-128 מיליון דולר, כאשר מספנות ישראל תספק את כלי השיט במהלך תקופה של כ-3.5 שנים, על פי אבני דרך שנקבעו בין הצדדים. ההסכם כפוף להשלמת תהליכים רגולטוריים במדינת הלקוח.

 

במסגרת העסקה תבצע מספנות ישראל, בנוסף לאספקת המוצרים, שדרוג של מספנת הלקוח והעברת ידע ללקוח לצורך הרכבת חלק מכלי השיט במדינת הלקוח, וכן הדרכות של נציגי הלקוח בכל הקשור לתפעול כלי השיט, אחזקתו והרכבת חלק מכלי השיט במדינת הלקוח. 

 

תעשיות מספנות ישראל מציינת, כי העסקה מבוצעת במסגרת עסקת ממשלה-ממשלה, כאשר החברה הבת התחייבה כלפי מדינת ישראל לביצועו המלא של ההסכם ולבקרה של משרד הביטחון של מדינת ישראל על ביצועה והשלמתה של העסקה.

 

תעשיות מספנות ישראל השלימה בהצלחה בספטמבר האחרון הנפקה ראשונית לציבור (IPO), במסגרתה גייסה כ-340 מיליון שקל ברוטו תמורת כ-20% ממניותיה. החברה נסחרת במדד ת"א90. צבר ההזמנות של החברה במועד ההנפקה הסתכם בכ-300 מיליון שקל, כאשר עיסקה זו צפויה להכפיל את הצבר הנוכחי.

 

איתן צוקר, מנכ"ל מספנות ישראל: "העיסקה הנוכחית ממחישה את מיצובה של מספנות ישראל כשחקנית בינלאומית מובילה בתחום ייצור כלי השיט, וזאת הודות לניסיון והידע הרב שנצברו בחברה במהלך שנות פעילותה. העיסקה, ככל שתאושר סופית, תביא להגדלה משמעותית של צבר העבודות של מספנות ישראל, ותבטיח לחברה צמיחה בהכנסותיה בשנים הקרובות".

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  כמו שירדה 11 בלי סיבה

  נמתין לסוף היום אולי התפתח משהו לכיוון 4 אחוז |4|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  eladc4u 26/11/2020 13:26

 2. 2
  המנייה לא מספיק מתלהבת

  כנראה מי שידע את זה, קנה כבר לפני כמה ימים שזינקה 11% בלי סיבה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סוחר שקט 26/11/2020 11:22