דוחות כספיים

שיח מדיקל מדווחת על ירידה של 28% בהכנסות ברבעון השלישי

החברה צופה כי הכנסות הרבעון הרביעי של שנת 2020 יהיו גבוהות יותר באופן משמעותי מהכנסות הרבעון הנוכחי

חדשות ספונסר 26/11/2020 11:08

א+א- 1

חברת הקנאביס הרפואי שיח גרופ דיווחה הבוקר על תוצאותיה לרבעון השלישי של שנת 2020 של שנת 2020.  הרווח המתואם (רווח נקי בנטרול התאמות שווי הוגן של נכס ביולוגי, עלות תשלום מבוסס מניות הוצאות רישום למסחר כאמור) ברבעון השלישי של שנת 2020 הסתכם בכ-2.0 מיליון ש"ח, בהשוואה לרווח נקי מתואם של 6.0 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.

 

ההכנסות ברבעון השלישי הסתכמו ב-6.6 מיליון ש"ח, קיטון של כ-28% ביחס להכנסות של 9.1 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. ברבעון המקביל נהנתה שיח מעלייה משמעותית בביקושים עקב הצלחת פיילוט האסדרה החדשה ופתיחתו לכלל מטופלי הקנאביס וכן מכירות במסגרת האסדרה הישנה והחדשה במקביל. שיח צופה כי הכנסות הרבעון הרביעי של שנת 2020 יהיו גבוהות יותר באופן משמעותי מהכנסות הרבעון הנוכחי.

 

הרווח הגולמי בנטרול השפעת שינויים בשווי הוגן של נכס ביולוגי ברבעון השלישי של שנת 2020 הסתכם ב-3.7 מיליון ש"ח, קיטון של כ-35% בהשוואה לכ-5.8 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. השינוי נבע בעיקר מהקיטון בהכנסות החברה ביחס לרבעון המקביל.

 

הרווח התפעולי ברבעון השלישי של שנת 2020 הסתכם ב-1.9 מיליון ש"ח, קיטון בהשוואה להפסד תפעולי של כ-26.2 מיליון ש"ח (הכולל בתוכו הוצאות רישום למסחר חד פעמיות בהיקף של 28.8 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד).

 

הרווח הנקי ברבעון השלישי של שנת 2020 הסתכם ב-2.3 מיליון ש"ח, בהשוואה להפסד נקי של כ-26.0 מיליון ש"ח (הכולל בתוכו הוצאות רישום למסחר חד פעמיות בהיקף של 28.8 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד).

 

יו"ר דירקטוריון שיח מדיקל גרופ, ניר זיכלינסקי, אמר: "שיח ממשיכה לממש את אסטרטגיית החברה לקידום שיתופי פעולה אסטרטגיים ולצמיחה גלובלית, תוך ביסוס מעמדה כחברת הקנאביס הרפואי המובילה בישראל. נכון למועד הדיווח שיח ממשיכה להראות תוצאות חזקות ולשמור על רווחיות גבוהה. אנו ממשיכים ליישם את אסטרטגיית הצמיחה שלנו באמצעות השקעה במנועי הצמיחה ובאמצעות חיזוק שיתופי הפעולה של החברה בשווקים הבינלאומיים ובעיקר בארה"ב, קנדה, אירופה ואוסטרליה".

 

יוגב שריד, מנכ"ל שיח מדיקל גרופ אמר: "אנו ממשיכים לעמוד בחזית התעשייה בישראל. שיח הייתה הראשונה לגדל קנאביס רפואי, הראשונה לעמוד בכל הסטנדרטים של הרפורמה החדשה, וכעת הינה החברה הראשונה לייצא קנאביס מישראל באופן מסחרי. לאחרונה דיווחנו על ייצוא מסחרי ראשון לאוסטרליה ואנו מאמינים כי מהלך זה יהווה צוהר להסכמי ייצוא נוספים בהמשך. לצד התחלת הייצוא אנו מאמינים כי החברה תמשיך להציג צמיחה נאה בהתבסס על הסכמי המסגרת עם בתי המרקחת אשר מסתכמים בכ-228 מיליון ש"ח. לצד ירידה קלה בהכנסות ברבעון השלישי, אנו יודעים לומר כי הכנסות הרבעון הרביעי יהיו גבוהות משמעותית. בראיה קדימה לשנת 2021, אנו מאמינים כי מנועי הצמיחה שפיתחנו לאורך השנים בהתאם לאסטרטגיית החברה, ייצרו תשואה עודפת לבעלי המניות שלנו."

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אחחח מאכזב. מי יכול לומר מה השער

    הריאלי לאור ההכנסות שבדו"ח?
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    tok054 26/11/2020 12:29