דוחות כספיים

למרות הקורונה והסגר, אזורים רשמה רווח נקי של 77 מיליון שקלים מתחילת השנה

גידול של 25% במכירת דירות ברבעון שלישי לעומת הרבעון הקודם; הכנסות החברה מתחילת השנה הסתכמו בכ-790 מיליון שקל לעומת כ-858 מיליון שקל בתקופה המקבילה

חדשות ספונסר 25/11/2020 12:12

א+א-

חברת אזורים פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי לשנת 2020. למרות הסגר במהלך חודש ספטמבר, הצליחה החברה להציג במהלך הרבעון הכנסות בסך כ- 287 מיליון ₪, עלייה של 30% לעומת הכנסות בסך 220 מיליון ₪ ברבעון השני, ועלייה של 1.5% לעומת הרבעון הראשון של 2020 שבו נרשמו הכנסות בסך 283 מיליון ₪.

 

למרות השפעות הקורונה במהלך השנה, שומרת אזורים על רווח נקי יציב בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד: בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2020 הסתכם הרווח הנקי של החברה מפעילות שוטפת בכ- 77 מיליון ₪ (בנטרול השפעה חד פעמית של הנפקת קרן הריט), לעומת כ- 79 מיליון ₪ בתשעת החודשים הראשונים לשנת 2019, ירידה של כ- 2.5% בלבד.

 

הכנסות החברה בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו בכ-790 מיליון שקל לעומת כ-858 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד 2019, ירידה הנובעת מהשפעות הקורונה השנה על שוק הנדל"ן כולו ומגבלות התנועה בעקבות הסגרים.

 

במקביל מדווחת החברה על הכנסות בסך של 207 מיליון ש"ח ורווח גולמי בסך של 54 מיליון ש"ח שצפויים להיות מוכרים כבר ברבעון הרביעי של שנת 2020 וברבעון הראשון של שנת 2021, עם השלמת עסקאות מכר של מגרשים לבניית בתים צמודי קרקע בתל מונד.

 

החברה הציגה עלייה משמעותית של כ- 25% במספר יחידות הדיור למגורים שמכרה ברבעון זה, לעומת הרבעון השני של 2020. החברה מכרה ברבעון השלישי 263 יחידות דיור לעומת 210 יחידות דיור שנמכרו ברבעון השני של השנה ו- 153 דירות שנמכרו ברבעון הראשון.

 

במהלך תשעת החודשים הראשונים של 2020 מכרה החברה 625 יחידות דיור. הפרויקטים העיקריים בהם נרשמו מכירות במהלך תקופה זו: פרויקט "סנטרל פארק" בבאר שבע (56 יח"ד), פרויקט "צמרות נהריה" בשכונת אריאל שרון החדשה בעיר (40 יח"ד), פרויקט "אזורים שוהם" (79 יח"ד), פרויקט בשכונת הנרקיסים בראשון לציון (193 יח"ד), מגרשים לבניית בתים צמודי קרקע בתל מונד (124 מגרשים) ועוד.

 

העלייה בהיקף המכירות באה לידי ביטוי גם בחודשים הראשונים לרבעון האחרון של השנה: החל מה- 1 באוקטובר ועד למועד פרסום הדו"ח, חתמה החברה על חוזים למכירת 187 יחידות דיור למגורים בהיקף כספי של כ- 496 מיליון שקל (כולל מע"מ).

 

מתוך כל הדירות שנמכרו בתקופה זו, 105 מתוכן, בשווי של כ- 319 מיליון ₪ (כולל מע"מ), הן בפרויקט "ExChange" בצומת עלית רמת גן ושיווקו החל בחודש אוקטובר. הפרויקט הושק יחד עם חברת מגדל ביטוח, שלה בנין תעסוקה בסמוך למגדל המגורים. בימים האחרונים ניתן היתר בניה מלא לפרויקט המגורים.

 

במהלך החודשים הקרובים צפויה אזורים להתחיל בהקמה של כמה פרויקטים חדשים הכוללים כ- 2,500 יח"ד – פועל יוצא של התפתחות הפעילות של החברה בתחום ההתחדשות העירונית. בין הפרויקטים המרכזיים שמתוכננים לצאת לשיווק בקרוב: שיכון ויצמן בהרצליה, נווה דוד בחיפה, פרויקט השבטים בבת ים, שני פרויקטים סמוכים בנתניה ועוד.

 

בנוסף, מדווחת אזורים על עלייה בהכנסות מדמי שכירות, הכוללות גם את ההכנסות מפרויקטים למסחר ומשרדים, הבולט שבהם פרויקט הרצליה הילס, וגם את ההכנסות מניהול וייזום תחום הדיור להשכרה. הכנסותיה של אזורים מפעילות בתחום הנדל"ן המניב בתשעת החודשים הראשונים לשנת 2020 הסתכמה בכ- 25 מיליון שקל.

 

המזומנים שנבעו לחברה מפעילות שוטפת הסתכמו בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה בכ-350 מיליון שקלים, ביחס ל-122 מיליון שקלים בתקופה המקבילה אשתקד. בנוסף חל שיפור מהותי במדדי האיתנות הפיננסית של החברה כשיחס ההון למאזן עלה ל-34%, ביחס לשיעור של 29% בסיום הרבעון השלישי אשתקד ויחס חוב ל-CAP, נטו ירד ל-53%, לעומת 62% בסיום הרבעון המקביל אשתקד. השיפור מיוחס לשיפור מבנה החוב של החברה ולהנפקת קרן הריט.

 

בחודש נובמבר הודיעה אזורים על כוונתה להנפיק סדרת אג"ח חדשה בהיקף של כ-250 מיליון שקלים שיאפשרו לחברה להמשיך לפתח ולהרחיב את פעילותה וכן פדיון מוקדם מותנה של סדרות אג"ח בעלות מח"מ קצר.

 

רון אבידן, מנכ"ל אזורים: "גם ברבעון השלישי ממשיכה אזורים לשמור על יציבות, למרות המשבר הכלכלי ואי הוודאות שמאפיינת את התקופה. השקנו לאחרונה את פרויקט Exchange רמת גן וזכינו לגל ביקושים יוצא דופן שמלמד על בשלות השוק ועל ההבנה של יותר ויותר רוכשי דירות שמצוקת ההיצע של דירות הולכת וגדלה. 

 

לאחר שנים רבות של השקעה, הפעילות הענפה של אזורים בתחום ההתחדשות העירונית צפויה לשאת בשנה הקרובה פירות, ואנו צפויים להשיק מספר פרויקטים משמעותיים באזורי הביקוש, הכוללים אלפי יחידות דיור להקמה ושיווק.

 

פיתוח תחום ההתחדשות העירונית, צבר הפרויקטים העתידי של החברה והמשך הקידום של תחומי הדיור להשכרה לטווח ארוך והנדל"ן המניב, מהווים בסיס פיננסי איתן להרחבת פעילות החברה גם בתקופות מאתגרות, והמשך הצגת שיאי מכירות ברבעון האחרון של השנה". 

 

  1. מניות בכתבה
  2. אזורים

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה