אנרגיה ירוקה

אוגווינד קיבלה אישור מהמדען הראשי להקמת פרויקטים סולארים עם מערכת האגירה שלה

פרויקט אחד יוקם בשותפות עם חברת סולגרין והחברה בוחנת הקמה של פרויקט נוסף; אישור המדען היה אחד מהתנאים המתלים להסכם שיתוף הפעולה שנחתם בין אוגווינד וסולגרין

חדשות ספונסר 24/11/2020 13:55

א+א-

חברת אוגווינד הודיעה היום כי נתקבל אישור ממשרד האנרגיה לסווג מערכת אגירת חשמל באמצעות אוויר דחוס שפתחה אוגווינד, מערכת ה–AirBattery כמתקן חלוץ בטכנולוגיה של אנרגיה מתחדשת לצורך קבלת מכסה וחיבור לרשת החשמל.

 

במסגרת האישור הזה המלצת המדען הראשי היא לאישור מכסת חלוץ של עד 10 מגה וואט הניתנת למימוש בשני מתקנים פוטו וולטאים שונים אשר ישתמשו במערכת האגירה שפיתחה אוגווינד.

 

מתקן חלוץ, הינו מתקן אשר הוגדר על ידי משרד האנרגיה, כמתקן בעל טכנולוגיות חדשניות לייצור חשמל, ולפיכך הוא יקבל רישיון הפעלה ממשרד האנרגיה להתחבר לרשת החשמל. מתקן חלוץ בודד יחובר לרשת החשמל בחיבור בגודל של עד 5 מגה וואט, וישולב בו מתקן ייצור בהספק של עד חמישה מגה וואט מותקן ומערכת אגירה של אוגווינד בעלת קיבולת אגירה של פי ארבע מגודל החיבור של מתקן החלוץ.

 

אישור המדען היה אחד מהתנאים המתלים להסכם אשר נחתם בין חברת אוגווינד וסולגרין עליו הודיעה החברה לפני כשבוע. במסגרת זו חתמו החברות על הסכם הבנות לשיתוף פעולה ארוך טווח בקידום ובניית פרויקטים לייצור חשמל פוטו-וולטאים קרקעיים משולבי מערכת האגירה של אוגווינד, מערכת ה-AirBattery.

 

שתי החברות צופות שתנאי הקמת מתקן החלוץ יהיו דומים לתנאי הקמת מתקנים פוטו-וולטאים משולבי אגירה מכוח הליכים תחרותיים שעורכת רשות החשמל ולתקופה של 23 שנים שתחילתן במועד ההפעלה המסחרית.

 

אוגווינד וסולגרין יחזיקו במתקן החלוץ בחלקים שווים כאשר, סולגרין תוביל את התכנון, ההקמה, התפעול והתחזוקה של מתקן הייצור ואילו אוגווינד תהיה ספק הטכנולוגיה של מערכת האגירה ותוביל את היבטי התכנון, ההקמה, התפעול והתחזוקה של מתקן האגירה.

 

להערכת החברה, הקמתו של מתקן החלוץ צפויה להיות מושלמת תוך 12-24 חודשים ממועד התקיימות התנאים המתלים.

 

לדברי אור יוגב מנכ״ל ומייסד החברה: ״משרד האנרגיה מביע היום אמון בטכנולוגיה החדשנית שפתחה אוגווינד לאגירה אנרגיה, מערכת ה-AirBattery, זאת לאחר שבדק ולמד את היכולות שלה. האישור שקבלנו היום הוא משמעותי מאוד ויאפשר לנו, עם קבלת כלל האישורים הנדרשים, להקים עם שותפים שני פרוייקטים מסחריים בגודל מלא ומשמעותי עם יצרן חשמל מאנרגיה סולארית הכולל מערכת אגירה. הכוונה שלנו להוציא לפועל בהקדם פרוייקטים אלו ואנו צופים את תחילת הקמתם בשנת 2021 ״.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה