המסחר בבורסת ת”א יפתח על רקע סגירה חיובית בוול סטריט

יום המסחר בניו יורק ננעל בירוק, באירופה סגירה שלילית, באסיה עליות של רוב השערים. עונת הדוחות המקומית נמשכת

מערכת ספונסר 24/11/2020 08:46

א+א-

הבורסה המקומית תיפתח לאחר שבניו יורק ננעל יום המסחר במגמה חיובית. החוזים העתידיים מצביעים לפי שעה על עליות בפתיחה. הבורסות באירופה ננעלו אתמול באדום והמסחר באסיה מתנהל כעת בעליות של רוב המדדים. בורסת תל אביב רשמה אתמול עליות שערים; מדד ת"א 35 עלה 1.32%, מדד ת"א 125 עלה 1.94%. נמשכת עונת הדוחות המקומית לרבעון השלישי של 2020 ולתשעת החודשים הראשונים של השנה.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי על מדד ת"א 35 ובפער חיובי בדולר רציף. מבין מניות המדד בולטת היום מניית טאואר בפער חיובי של 2.84%. מניית נובה חוזרת בפער חיובי של 1.15%, מניית אורמת טכנו מערכות בפער שלילי של 3.34%, מניית לייבפרסון חוזרת בפער שלילי של 1.56%.

 אל על הודיעה כי תפעיל 14 טיסות שבועיות לדובאי. טיסות סדירות צפויות להתחיל ב - 13 בדצמבר: "נרגשים לקראת הפגישה המחודשת עם לקוחותינו, בטיסות ישירות לדובאי".

נגיד בנק ישראל פרופ’ אמיר ירון: "בתרחיש הפסימי תעמוד האבטלה בשנה הבאה על 13.9%". בדיון בוועדת הכספים המליץ הנגיד לאשר בהקדם תקציב לשנת 2021 ובשנים הבאות להתכנס למסגרות פיסקליות רב - שנתיות שייצבו את יחס החוב לתוצר.

רשת החינוך אמי”ת תיישם את מערכת ה -ERP של וואן טכנולוגיות. היקף הפרויקט מוערך בכמיליון ₪. הפרויקט צפוי לעלות לאוויר ברבעון השני של 2021.

הכנסות אלמוגים גדלו ב - 81% ברבעון השלישי של השנה. במהלך הרבעון מכרה החברה 70 דירות תמורת כ - 96 מיליון שקל בפרויקטים שונים בישראל. הרווח הנקי נותר יציב והסתכם בכ - 4.8 מיליון שקל.

 נתנאל גרופ זכתה במכרז להקמת שכונה חדשה בביתר עילית. במכרז שפרסם מינהל מקרקעי ישראל הציעה החברה 75 מיליון ₪ בתמורה לקרקע. השכונה שתקום תכלול כ - 50 בנייני דירות, שטחי מסחר ושירותים.

עסקת איי.סי.בי ומגמנט לא תצא לפועל: שתי החברות לא הצליחו להגיע להסכם סופי ומחייב והמשא ומתן הופסק. בתוך כך הודיעה מגמנט שאין בכוונתה להאריך את תוקף מסמך ההבנות.

הכנסות אנלייט ברבעון השלישי זינקו בכ - 48% ל - 64 מיליון ₪. החברה עברה לרווח נקי של 9.3 מיליון ₪. ההכנסות ממכירת חשמל בחו"ל צמחו ב-57% בעיקר בזכות הפעלה מסחרית של תחנת הרוח בסרביה; תחזיות החברה לשנת 2020 נותרו ללא שינוי

מסקירת הראל פיננסים: ”נוצרה הזדמנות בסקטור הבנקים, הביטוח והנדל”ן, שמתומחרים בחסר ונפגעו באופן לא מידתי. יש הגיון בחשיפה לאפיקים אלה בעיתוי הנוכחי. בסקטור הטכנולוגיה אנו מזהים הזדמנות במניות ישראליות בתחומי התוכנה, הנסחרות בת"א ובארה"ב".

 אינרום שומרת על יציבות בהכנסות עם ירידה קלה ברווח. בתשעת החודשים הראשונים לשנת 2020 הסתכם הרווח הנקי בכ - 88.2 מיליון ₪, לעומת רווח נקי בסך של כ - 93.9 מיליון ₪ בתקופה המקבילה ב – 2019.

 לאומי פרטנרס מעלה את ההמלצה למניית אינרום, מתשואת שוק לתשואת יתר: "תוצאות תשעת החודשים הראשונים של שנת 2020 הפתיעו אותנו לטובה, והחברה מדווחת כי מגמת השיפור תמשך גם אל תוך הרבעון הרביעי".

 מזרחי טפחות דיווח כי הרווח הנקי ברבעון רשם קיטון של 8.3%, ועמד על 387 מיליון ₪, לעומת 422 מיליון ₪ ברבעון השלישי של 2019. לאורך השנה כולה, עד כה נרשמה ירידה של 21.3% ברווח הנקי.

 סלקום מסכמת רבעון עם הפסד של 37 מיליון ש”ח, לעומת הפסד של 2 מיליון ש"ח ברבעון השלישי של שנת 2019. ההכנסות ברבעון עלו ב - 3%. העליה מיוחסת לעליה בהכנסות מציוד אשר קוזזה כנגד ירידה של 2% בהכנסות משירותים.

IBI על סלקום: ”מעלים את מחיר היעד ל - 18.5 ₪ ושומרים על המלצת תשואת יתר. החברה אמנם פרסמה דו"ח הפסדי, אבל חבויים בו הרבה סימנים מעודדים לקראת ההמשך".

סקירת לאומי: ”ההשפעות הכלכליות של נגיף הקורונה צפויות להישאר לפחות עד לשנת 2022, אםם כי השוק עשוי להמשיך ולהיות מושפע יותר מציפיות חיוביות לגבי העתיד, מאשר מצב התחלואה בפועל".

אלוני חץ: הרווח הנקי לרבעון הסתכם ב - 158 מיליון ₪ לעומת 183 מיליון ₪ ברבעון המקביל. המנכ"ל נתן חץ: "הגביה מתנהלת כסדרה וחידושי חוזים מתבצעים בתנאים דומים לטרום המשבר ".

 צור שמיר: הרווח הכולל צמח לכ - 44 מיליון ₪ לעומת כ - 13 מיליון ₪ ברבעון המקביל. הגידול נובע בעיקר מתוצאות חזקות בפעילות של איידיאיי ביטוח ומימון ישיר.

כאל: הרווח הנקי רשם ברבעון עלייה של 22%. הרווח הנקי בנטרול רכיבים חד פעמיים, רשם עלייה של 14.3%. במהלך הרבעון בוצעה הפרשה בסך 29 מיליון ₪ (נטו ממס) להסדר תכנית פרישה מרצון, כחלק מניהול משבר הקורונה.

ארד: הרווח הנקי המותאם ברבעון הסתכם בכ - 4.3 מיליון דולר, לעומת כ - 6.1 מיליון. הכנסות הקבוצה ברבעון הסתכמו בכ - 64.7 מיליון דולר, לעומת כ - 70.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

גידול של 32% ברווח הנקי המיוחס לבעלי מניות מיטב דש ברבעון השלישי: הסתכם בכ - 29 מיליון ₪, בהשוואה ל - 22 מיליון ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות ברבעון, כולל הכנסות מניירות ערך, הסתכמו בכ - 233 מיליון ₪ לעומת 223 מיליון אשתקד.

הכנסות ויקטורי ברבעון השלישי עלו ב - 37.8% והסתכמו ל - 616 מיליון שקל. הרווח הנקי הסתכם ב - 15.8 מיליון שקל, עליה של 70.3%. החברה הכריזה על דיבידנד בסך 15 מיליון שקל שיחולק בחודש דצמבר.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה