אבי לוי, להב אל.אר קרדיט: אביב אברמוב

להב אל.אר קיבלה אופציה לרכישת 35% מאיי.סי.בי

האופציה היא לרכישת 8 מיליון מניות במחיר של 1.5 שקל למניה, למימוש תוך 3 חודשים מהשלמת המיזוג עם מגמנט וכן-5.2 מיליון מניות במחיר של 2.5 שקל למניה למימוש החל מ-120 יום לאחר המיזוג

חדשות ספונסר 22/11/2020 12:12

א+א-

להב אל.אר שבשליטת אבי לוי, קיבלה אופציה לרכישת 35.2% מאיי.סי.בי, חברה ציבורית העתידה למזג לתוכה את פעילות מגמנט לטעינה אלחוטית של רכבים חשמליים. האופציה שניתנה ללהב אל.אר היא לרכישת כ-8 מיליון מניות לפי מחיר של 1.5 שקל למניה ו-5.2 מיליון מניות במחיר של 2.5 שקל למניה, ובסך הכל, כ-13.2 מיליון מניות.

 

מחיר המניה ערב חתימת ההסכם עמד על 2.3 שקל. המנה הראשונה מהאופציות ניתנה ללהב למשך כחצי שנה או למשך שלושה חודשים מתום השלמת המיזוג בין מגמנט לאיי.סי.בי, ואילו המנה השנייה ניתנת למימוש החל מ-120 יום לאחר השלמת המיזוג או כ-210 יום ממועד חתימת ההסכם.

 

מגמנט נוסדה בגרמניה בשנת 2015 ע"י מאורציו אסגוארה וד"ר ראלף לוקה, שני מומחים בעלי שם במגנטיקה וחומרים. החברה מפתחת פתרונות טעינה אלחוטיים, המבוססים על רכיבי בטון מגנטי, המיועדים לטעינה של כלי רכב חשמליים. פתרונות אלה הולכים יד ביד עם המגמה העולמית של מעבר לתחבורה חשמלית. למגמנט מספר פטנטים רשומים אשר המרכזי ביניהם הינו בתחום רכיבי בטון בעלי תכונות מגנטיות.

 

לפני כחודש השלימו להב אל.אר ואורי מנצור רכישת 70% מדלק ישראל תמורת כ-525 מיליון שקל. הרכישה נעשתה לפי שווי הדומה להון העצמי של דלק ישראל. בכוונת להב אל.אר, מנצור וקבוצת דלק לפעול לפיצול חברת דלק ישראל לחברת נדל"ן ולחברת תפעול על פי תקנות מס הכנסה כך ששתי החברות יהיו אחיות ויוחזקו על ידי אותם בעלים. בכוונת הרוכשים לבצע פעולות השבחה מהותיות בתחנות הדלק, להעלות את שכר הדירה, לנצל זכויות בנייה קיימות וליצור זכויות חדשות באמצעות השבות הדלק.

 

להב אל אר מתכוונת לבדוק בתקופת האופציה את התחום ואת שילוב נושא הטעינה האלחוטית בפעילות האנרגיה שלה.

 

בחודש מרץ השנה חזרה להב.אל אר לתחום האנרגיה הירוקה כשרכשה 6 חברות ישראליות פרטיות העוסקות בתחום האנרגיה המתחדשת המחזיקות בזכויות בכ-89 מתקני ייצור פוטו וולטאים קטנים ומתקן בינוני אחד בהספק מצטבר של כ-4.8 מגה וואט בתמורה לכ-54 מיליון שקל.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה