דירקטוריון פז בחר בהראל לוקר לתפקיד יו”ר דירקטוריון החברה

לוקר, המשמש יו"ר התעשייה האווירית הצטרף לפז כדירקטור בחודש אוגוסט; היו"ר המתפטר אברהם ביגר יסיים את כהונתו בסוף השנה ולוקר צפוי להחליפו בפועל החל מה-1.1.2021

חדשות ספונסר 22/11/2020 13:47

א+א-

דירקטוריון חברת פז הכריע הבוקר והחליט פה אחד על מינויו של הראל לוקר לתפקיד יו"ר דירקטוריון החברה במקומו של היו"ר היוצא אברהם ביגר שהודיע בשבוע שעבר על פרישתו, לאחר שנה וחצי בלבד בתפקיד ועל רקע חילוקי דעות עם הנהלת החברה.

 

אברהם ביגר היו"ר היוצא אמר לאחר הבחירה: "אני מודה להראל שלקח על עצמו את האתגר העצום הכרוך בתפקיד. אני בטוח שהראל ימשיך את דרכי ויצליח להוביל את פז להישגים. לפז חשובה ההמשכיות והרציפות העסקית, ואין מקום לואקום מנהיגותי בעת הזו. להראל ניסיון עשיר ומוכח הן בתחום הניהול העסקי והן בתחום הניהול הציבורי, וניסיונו יסייע רבות לפז באתגרים הניצבים בפניה".

 

הראל לוקר אמר: "אני מודה לדירקטוריון החברה וליו"ר החברה אברהם ביגר על האמון שהם נותנים בי. אני שמח וגאה על האפשרות לכהן כיו"ר קבוצת האנרגיה הגדולה בישראל. ההיסטוריה של פז שזורה בהיסטוריה של מדינת ישראל. מעטות החברות בארץ אשר עובדות פרק זמן כה ארוך מול הצרכן הישראלי, והמוניטין של פז הוא מעולה.

 

אני מאמין כי דירקטוריון החברה, מנהליה ועובדיה, ימשיכו להוביל את צמיחתה של פז כחברה עסקית מובילה במשק, לטובת כל בעלי העניין שלה. אני מבקש להודות ליו"ר היוצא אברהם ביגר על תרומתו לחברה".

 

החל משנת 2017 לוקר מכהן כיו"ר התעשייה האווירית, החברה התעשייתית, הטכנולוגית והביטחונית הגדולה בישראל, המעסיקה כ-15 אלף עובדים ופועלת בכ- 100 מדינות ברחבי העולם. לחברה אג"ח נסחר והיא מדווחת בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

 

בתקופתו של לוקר עברה החברה מהפך עסקי ושינוי אסטרטגי ומבני רחב, לרבות מעבר מהפסד לריווח במשך שבעה רבעונים רצופים והצגת שיעורי רווח וצמיחה הגבוהים ביותר בתולדות החברה, חלוקת הדיווידנד הגבוהה בעשור האחרון, ושבירת מחסום הארבעה מיליארד דולר הכנסות לשנה.

 

בשבוע האחרון אישרה ועדת השרים להפרטה של ממשלת ישראל את הנפקת מניות החברה בבורסה בתל אביב, הנפקה אותה יזם וקידם לוקר. לוקר כיהן ומכהן גם כדירקטור במספר חברות נסחרות ופרטיות בתחומי הטכנולוגיה והפיננסים, כגון לאומי פרטנרס ובאטמ תקשורת.

 

לוקר בן 55, הוא בעל תואר ראשון במשפטים ובחשבונאות, שניהם מאוניברסיטת תל אביב, ובעל תואר שני במשפטים (בהצטיינות) מאוניברסיטת ג’ורג’טאון שבארה"ב. ללוקר ניסיון של מעל 25 שנים כעורך דין מסחרי, הן במשרד מוביל בוול-סטריט בניו יורק והן כשותף בכיר במשרדי עורכי דין מובילים בישראל.

 

בשנת 2011 מינה אותו ראש הממשלה בנימין נתניהו למנכ"ל משרד ראש הממשלה, תפקיד בו כיהן כמעט ארבע שנים, בשתי ממשלות, עד שנת 2015. במסגרת תפקידו היה אחראי על תכנון, יישום וביצוע המדיניות הכלכלית-חברתית של הממשלה, לרבות בתחומי האנרגיה, הקמעונאות והפיננסים.

 

לוקר הוביל שיתופי פעולה בין מדינתיים ותוכניות לאומיות אסטרטגיות כגון רפורמת היבוא המקביל במזון, תכנית יצוא הגז הטבעי, רפורמת צמצום השימוש במזומן, מעבר כל מחנות צה"ל לנגב, הקמת רשות הגנת הסייבר הממשלתית, פיתוח הנגב ועוטף עזה לאחר מבצע צוק איתן, הפרטת תעש, מיזם ישראל דיגיטלית ועוד.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה