מיזוגים ורכישות

מניית דוניץ מזנקת 17% אחרי שישראל קנדה הגישה הצעת רכש לחברה

ההצעה, בדרך של מיזוג משולש הופכי נעשית במחיר של 135 ש"ח למניה, אפסייד של 25% על מחיר המניה אמש; עם השלמת המיזוג תהפוך דוניץ לחברה פרטית

חדשות ספונסר 17/11/2020 15:08

א+א- 1

חברת ראם פרויקטים, חברת בת של ישראל קנדה הגישה הצעת רכש לחברת הנדל"ן דוניץ. על פי ההצעה יתבצע מיזוג משולש הופכי עם דוניץ במטרה להקים חברה חדשה בבעלות ובשליטה מלאה של ראם שתתמזג עם דוניץ.

 

תמורת הרכישה מציעות ראם, השייכת למשפחת נקש ועודד רז וישראל קנדה של ברק רוזן ואסי טוכמאייר, תשלום של 135 ש"ח למניה המשקף שווי כולל של כ-523 מיליון ש"ח, או בסכום של כ-664 מיליון ש"ח בתרחיש בו מבוצעת המרה של אג"ח א’ של דוניץ למניות החברה.

 

הצעה חלופית, במידה ולא תבוצע המרה של סדרת האג"ח למניות, מדברת על תשלום של 114.7 אגורות לכל יחידה של אג"ח מסדרה א’ שנועדה לביצוע פירעון מוקדם, הכפוף לאישור בעלי האג"ח.

 

במסגרת ההצעה התחייבו יעקב דוניץ וניסים אחיעזרא בעלי העניין באחים דוניץ שלא ימכרו מניות או אגרות חוב המוחזקות על ידם ואף התחייבו להצביע באסיפת בעלי המניות בעד אישור המיזוג מכוח כל מניות אחים דוניץ המוחזקות על ידם.

 

במועד השלמת המיזוג ישונה שם החברה ולא יכלול עוד את המילה "דוניץ". ההסכם כפוף להגעה להסכם מיזוג סופי, אישור ההסכם על ידי דירקטוריון החברה וקבלת יתר אישורי המוסדות, אישור המיזוג באסיפה הכללית של החברה והתקיימות יתר התנאים כפי שייקבעו בהסכם.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אז בעצם לא טוב לאגח להמרה שלי

    לא יודע כמה זה 135 שח במונחים של אגח. כנראה עוד כמה אחוזים מהמחיר עכשיו. אני קניתי אגח עם אופציה בתוכה. אם המניה תמריא 100% - האגח תמריא נניח 80%. ואם לא תמריא - אקבל ריבית צנועה. עכשיו האופציה כבר לא יכולה לעלות הרבה. תחשבו שהייתה אופציה רגילה על דוניץ. נניח למימוש בשער 130 שח. אבל יש זמן עוד שנתיים. אז אתמול כשהמניה הייתה 110 שח - השווי של האופציה היה 20-30 שח. אם משלמים 135 שח - האופציות יקבלו רק 5 שח. לא הוגן. אז למדתי עוד סיכון באגח להמרה - מכירת החברה. הפסקת הסחירות במניה .
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ATUK19 17/11/2020 15:36