מיזוגים ורכישות

קבוצת מבנה מעוניינת להשתלט על סלע נדל”ן

מבנה הפכה לבעלת עניין בסלע והגישה הצעת רכש למלוא מניות החברה במחיר של 6.7, או בתמורה ל-0.92 מניות של מבנה

חדשות ספונסר 16/11/2020 11:24

א+א- 1

קבוצת מבנה, בניהולו של דודו זבידה הגישה הצעה לרכישת מלוא מניותיה של סלע נדל"ן. אמש הודיעה החברה כי רכשה 6.15% ממניות סלע נדל"ן בעסקה מחוץ לבורסה, והיום פרסמה הצעת רכש מלאה לשאר המניות.

 

מבנה מציעה לרכוש את מניות סלע נדלן בשתי הצעות אפשריות. על פי ההצעה הראשונה עבור כל מניית סלע תינתן 0.92 מניה של מבנה או במחיר של 6.751 ש"ח למניה של סלע סכום הגבוה בכ-9% ממחיר המניה בסוף השבוע שעבר, ואפסייד קטן על מחיר הסגירה אמש לאחר שהמניה זינקה בלמעלה מ-4%

 

הצעת רכש החליפין מופנית לכל בעלי המניות של סלע, למעט ביחס למניות סלע המוחזקות בידי קבוצת מבנה, המהוות כאמור 6.15% ממניות סלע. שאר מניות סלע נדלן מהוות  93.85% מהונה המונפק, נמצאות בידי הציבור ומוסדיים ביניהם מור קרנות נאמנות, הפניקס ואקסלנס. סלע קפיטל היא חברה ללא גרעין שליטה, וגם בין הגופים המוסדיים אין מי שמחזיק ביותר מ-10% בחברה.

 

על פי הצעת הרכש, קיימים מספר תנאים מתלים להתקיימותה. הראשון הוא קבלת אישור הממונה על התחרות,. תנאי נוסף שמציבה מבנה הוא כי שיעור ההיענות המזערי יביא אותה להחזקה של לכל הפחות 51% ממניות סלע נדל"ן. עוד נדרש אישור מאסיפת בעלי המניות של סלע נדל"ן תיקון של תקנון החברה שיהפוך אותה לחברה רגילה שאינה קרן השקעות במקרקעין.

 

בדוחות האחרונים שפרסמה סלע נדלן, רשמה החברה ירידה של 10% בדמי השכירות לנכסים זהים. ה-FFO הריאלי ירד ב-6.3% והסתכם ב-34.3 מיליון שקל. עם פרסום הדוחות הפחיתה החברה את תחזיות ה-NOI שלה ב5-7 מיליון ש"ח כיוון שקיבלה פניות רבות בעיקר מלקוחות המשרדים והמסחר לדחיה, הפחתה וביטול תשלומי שכירות.

 

קבוצת מבנה ספגה גם היא פגיעה בשל משבר הקורונה. ה-NOI של החברה ירד ברבעון השני ב-11% אך בשל שיערוכי נדל"ן הציגה קפיצה ברווחים של כ-480% שהסתכמו ב-233 מיליון ש"ח. עם פרסום הדוחות עדכנה החברה את תחזיותיה לשנה כולה כלפי מעלה והעריכה כי ה-NOI שלה יסתכם בטווח שבין 645-655 מיליון ש"ח.

 

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    לקנות עכשיו כי י שיך לעלות עוד 20-30%

    שווה לקנות את המניה. היא תמשיך לעלות!

    אחד שחושב שמבין - מחזיק במניה 26/11/2020 23:20