גיוס הון

פתאל: ביקושים של כ- 403 מיליון שקל בהנפקה הציבורית לאג”ח - פי 7 מהסכום שביקשה לגייס

כלל הביקושים בהנפקה הסתכמו בכ- 866 מיליון שקל; החברה בחרה לגייס כ- 315 מיליון שקל; סדרות האג"ח של החברה ממשיכות לרשום עלייה ושווי החברה עלה לכ- 4 מיליארד שקל

חדשות ספונסר 12/11/2020 10:40

א+א-

רשת מלונות פתאל דיווחה הבוקר כי השלימה בהצלחה את השלב הציבורי של הנפקת אגרות חוב שקליות הניתנות להמרה - סדרה 1 (סדרה חדשה). במסגרת השלב הציבורי זכתה החברה לביקושים בהיקף של כ-403 מיליון שקל ובשני השלבים לביקשוים גבוהים של כ – 866 מיליון שקל, מתוכם בחרה לגייס סכום של כ-315 מיליון שקל.

 

השלב הציבורי ננעל במחיר של 1,052 שקל ליחידה (1,000 שקל ע.נ.) - המשקף תשואה אפקטיבית שקלית שנתית של 2.9%, לעומת מחיר מינימום של 980 שקל ליחידה.

 

במסגרת ההנפקה, הציעה החברה למשקיעים איגרות חוב שקליות הניתנות להמרה למניות, הנושאות ריבית שנתית נקובה של 4%, עם מח"מ של כ-5 שנים, כאשר מועד הפירעון הסופי יהיה בחודש מאי 2028.

 

במהלך השנתיים וחצי הקרובות, עד חודש מאי 2023, אגרות החוב יהיו ניתנות להמרה לפי יחס המרה של 305 שקל ע.נ. של אגרות החוב ל-1 שקל ע.נ. מניה, המשקף פרמיה של כ-19% בלבד ביחס למחיר המניה הבוקר העומד על כ-255.5 שקל למניה. מחודש מאי 2023 ועד למועד הפירעון המלא יחס ההמרה יעלה ל-430 שקל ע.נ. של אגרות החוב ל-1 שקל ע.נ. מניה.

 

שחר עקה דירקטור וסמנכ"ל הכספים בחברה: "האמון בשלב הציבורי שקיבלה אתמול פתאל הזכיר לנו את האמון שקיבלנו בהנפקת החברה לפני 3 שנים. הוא התבטא הן בביקושים הפנומנליים והן בריבית הנמוכה שנסגרה בהנפקה. במקביל, מניית החברה המשיכה לעלות והגענו אתמול לשווי של כ- 4 מיליארד שקל, גם סדרות האג"ח עולות, דבר המבטא את אמון המשקיעים ברשת. 

 

אתמול גם אושר לפתוח את בתי המלון בים המלח ואילת ואנו מקווים שבסוף שבוע הבא כבר יאשרו לפתוח את כל בתי המלון בישראל. ביומיים האחרונים ישנו עומס על שירות הזמנות של החברה, הישראלים רוצים לצאת מהבית לחופשות ואנו ערוכים בכל בתי המלון של הרשת".

 

את ההנפקה הובילו אוריון חיתום ולידר חיתום, לצד קונסורציום החתמים – ברק קפיטל חיתום ואפסילון חיתום.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה