דוחות כספיים

דלתא מסכמת רבעון עם ירידה בהכנסות ועליה ברווח

הרווח הנקי לבעלי המניות עלה בכ-39% והסתכם ב-19.6 מיליון ש"ח לעומת 14.1 מיליון ברבעון המקביל; ההכנסות ברבעון ירדו ל-382.9 מיליון ש"ח לעומת 446.1 מיליון ברבעון המקביל

פולי טל 11/11/2020 11:31

א+א-

חברת דלתא מפרסמת היום את תוצאות הרבעון השלישי לשנת 2020 ולתשעת החודשים הראשונים של השנה, ומדווחת על ירידה של 14% בהכנסות אך גם על זינוק של קרוב ל-40% ברווח הנקי המיוחס לבעלי המניות.

 

החברה ספגה פגיעה בשל סגירת הקניונים וחנויות דלתא ופיקס בכל מרכזי הקניות, וכן מחלק מהלקוחות שהודיעו לה על דחיית הזמנות ובמקרים מסוימים על ביטולן לאור ירידה בביקושים. חלק מלקוחות החברה אף האריכו את תנאי האשראי שלהן באופן חד צדדי לתקופה של כ-60 יום מעבר לתנאי האשראי הרגילים.

 

מאידך, חלק מהפגיעה קוזזה על ידי פעילות אתרי הסחר המקוון של החברה, הפועלים באופן מלא ובהתאם להנחיות במדינות השונות בעלום בכל הקשור לאופן אספקת ההזמנות. הגידול המשמעותי בפעילות המקוונת פיצה חלקית על הפגיעה במכירות בערוצי המכירה האחרים.

 

בנוסף, פעלה החברה לצמצום הוצאותיה בכל תחומי הפעילות ובכללם צמצום פעילות מטה החברה בישראל ובחברות הבת, הוצאת עובדים לחופשה ללא תשלום, ביצוע הורדת שכר מדורגת – בשכר הבסיס ללא הפחתת ההפרשות הסוציאליות - בשיעור של בין 10% ל- 20% למנהלים ולעובדים ובשיעור של 50% למנכ"ל החברה, לתקופה שבין אפריל לדצמבר 2020.

 

מכירות הקבוצה לרבעון שלישי ולתשעה חודשים ראשונים של 2020 ירדו ב-14% וכ-17% לעומת תקופות דיווח מקבילות אשתקד, בהתאמה. ההכנסות ברבעון הסתכמו ב-382.9 מיליון ש"ח, לעומת 446.1 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד ובתשעת החודשים הראשונים של השנה הגיעו הרווחים ל-915 מיליון דולר לעומת 1.185 מיליארד בתקופה המקבילה ב-2019.

 

ההפסד התפעולי בתשעת החודשים הראשונים של 2020 הסתכם ב-50.5 מיליון דולר, לעומת רווח תפעולי של 51.5 מיליון דולר בתקופה המקבילה. הרווח הנקי זינק ב-39% והסתכם ב-19.5 מיליון ש"ח לעומת 14 מיליון ש"ח בלבד ברבעון השלישי של 2019. ההפסד בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם ב-64.3 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 22.1 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

 

ה-EBITDA של החברה הגיעה ל-57.7 מיליון דולר ברבעון השלישי מול 51.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

החברה לא מספקת תחזית מספרית להמשך השנה אך מבהירה כי בהתבסס על מצב העסקים הנוכחי, ובכלל זה סגירתן של החנויות בישראל החל מספטמבר, עלייה בתחלואה בחלק ממדינות אירופה וסגירת חלק מהחנויות במדינות אלו מחד והמשך יישום תכנית הארגון מחדש מאידך, ובהנחה שלא תחול החמרה משמעותית במצב המגיפה בחודשיים הקרובים, היא מעריכה כי תמשיך להציג רווחיות גם ברבעון הרביעי של השנה.

 

אייזק דבח, מנכ"ל דלתא גליל, הצהיר: "אנו מרוצים מאוד מהביצועים החזקים ברבעון השלישי וחזרתנו לרווחיות שעלתה על ציפיותינו. שיעור הרווח התפעולי ברבעון השלישי –של -8.8% מהמכירות הינו הגבוה ביותר למעלה מעשור וזאת למרות השפעת הקורונה.

 

התוצאות משקפות ביצועים חזקים של תחומי הפעילות דלתא מותגים אירופיים ודלתא ישראל וזאת למרות הסגר בשבועיים האחרונים של ספטמבר. כמו כן, התוצאות משקפות את תחילת ההשפעה החיובית הנובעת מיישום תכנית הרה-ארגון שלנו שכוללת מהלכים שביצענו ונמשיך לבצע לשיפור הרווחיות, הן במסגרת ההתמודדות הגלובלית מול משבר הקורונה, והן כחלק מהאסטרטגיה ארוכת הטווח שלנו.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה