דוחות כספיים

גילת מסכמת רבעון חלש עם ירידה בהכנסות וגידול בהפסד

ההכנסות ירדו בכ-41% והסתכמו ב-37.3 מיליון דולר; עדי צפדיה, המנכ"ל הזמני: "אני אופטימי מאוד מאחר ואנו ממשיכים לראות התאוששות ברוב אזורי הפעילות שלנו"

חדשות ספונסר 10/11/2020 15:24

א+א-

חברת גילת רשתות לווין הדואלית, דיווחה היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2020 בו היא מציגה ירידה בהכנסות והעמקה של ההפסד.

 

ההכנסות ברבעון הסתכמו ב-37.3 מיליון דולר בהשוואה ל-63.4 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2019, ובדומה להכנסות הרבעון הקודם, ירידה של 41%

 

ההפסד התפעולי על בסיס GAAP הסתכם ב-10.9 מיליון דולר בהשוואה לרווח תפעולי שהסתכם ב-7.0 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2019, ובהשוואה להפסד תפעולי אשר עמד על 3.5 מיליון דולר ברבעון הקודם. ההפסד התפעולי על בסיס GAAP ברבעון כולל הוצאות בסך 8.2 מיליון דולר הקשורות לתהליכי המיזוג והליטיגציה עם Comtech.

 

ההפסד התפעולי על בסיס Non-GAAP ברבעון הסתכם ב-1.9 מיליון דולר בהשוואה לרווח תפעולי שהסתכם ב-7.5 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2019, ובהשוואה להפסד התפעולי שעמד על 2.6 מיליון דולר ברבעון הקודם.

 

ההפסד הנקי על בסיס GAAP הסתכם ב-11.6 מיליון דולר, או הפסד של 21 סנט למנייה בדילול מלא בהשוואה לרווח נקי שהסתכם ב-6.3 מיליון דולר, או רווח של 11 סנט למנייה בדילול מלא ברבעון השלישי של 2019. ההפסד הנקי על בסיס GAAP ברבעון הקודם עמד על 4.2 מיליון דולר, או הפסד של 8 סנט למנייה.

 

ההפסד הנקי על בסיס Non-GAAP עמד על 2.6 מיליון דולר או 5 סנט למנייה בדילול מלא, בהשוואה לרווח נקי של 6.8 מיליון דולר או 12 סנט למנייה בדילול מלא ברבעון השלישי של 2019, ובהשוואה להפסד נקי של 3.3 מיליון דולר או 6 סנט למנייה ברבעון הקודם.

 

 ה-EBITDA המתואם הגיע ל- 0.6 מיליון דולר, בהשוואה ל- EBITDA מתואם של 10.1 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2019, ו- EBITDA מתואם של 0.1 מיליון דולר ברבעון הקודם.

 

גילת מתכוונת לחלק לבעלי המניות דיבידנד מזומן בהיקף של 55 מיליון דולר, 20 מיליון דולר מתוכם יחולקו ב-2 בדצמבר, 2020 ודיבידנד נוסף בהיקף של 35 מיליון דולר יחולק בכפוף לאישור בית המשפט. ההכנסה אשר שילמה Comtech לגילת בגין ביטול הסכם המיזוג והסכם הפשרה לסיום הליכי הלטיגציה, תירשם ברבעון הרביעי של 2020.

 

עדי צפדיה, המנכ"ל הזמני של גילת, מסר: על אף שתוצאות הרבעון השלישי שלנו עדיין הושפעו לרעה מהאפקטים הנמשכים של המגיפה וביתר שאת מהליטיגציה עם Comtech, אני אופטימי מאוד מאחר ואנו ממשיכים לראות התאוששות ברוב אזורי הפעילות שלנו. במהלך הרבעון הנוכחי השגנו מספר הישגים משמעותיים במנועי הצמיחה האסטרטגיים שלנו, תמסורת סלולרית, NGSO, ובפעילות העסקית שלנו בפרו אשר הביאו לצמיחה משמעותית בצבר ההזמנות.

 

"גילת ממשיכה להוביל את שוק התמסורת הסלולרית, ואנו ממשיכים לקצור את היתרונות של אסטרטגיית ניהול שירותי התמסורת הסלולרית שלנו המאפשרת לנו ליהנות מחוזים בהיקפים גדולים עם הכנסות חוזרות. לדוגמא, בצפון אמריקה היו לנו שני הישגים משמעותיים הרבעון.

 

גילת דיווחה על חידוש והרחבה של חוזה לאספקת שירותי ניהול תמסורת סלולרית בהיקף של 20 מיליון דולר עם מפעילת תקשורת סלולרית Tier-1 בארה"ב לתקופה של שלוש שנים, וכן נבחרה בידי Southern Linc בהסכם שירותי ניהול לשלוש שנים, לאספקת כיסוי באזורים מרוחקים, וכיסוי בזמני חירום.

 

"בתחומי ה-NGSO ו-VHTS, אנו מתקדמים בהתאם ללוחות הזמנים עם שותפתנו SES במטרה לספק את הדור הבא לפלטפורמת ה-Baseband שלנו ל- O3B mPOWER. במהלך השנה האחרונה, עבדנו ביחד עם SES ביעד משותף: להביא לשוק חווית לקוח שאין לה מתחרים בכל מגזרי המטרה.

 

"יתרה מכך, הודענו כי SES וגילת הרחיבו את השותפות בתחום ה- O3b mPower עם הזמנת המשך בהיקף של מיליוני דולרים למודמים במהירות גבוהה. המודמים של גילת יספקו נפח תקשורת רב של Gbps , ויאפשרו מתן שירותים באיכות גבוהה על גבי מערך לווייני ה-O3b mPOWER MEO של SES.

 

בנוסף, בפרו, השגנו הרבעון חוזה גדול של IPT, קונסורציום בו חברות בין השאר גם Telefonica ו-Facebook.

 

"אני שמח מהישגינו העסקיים ומהצבר הבריא שלנו המכיל הזדמנויות גדולות ומשמעותיות, ומאמין כי הישגים אלו יאפשרו לנו להציג רבעון רביעי משופר ברצף, הן במושגי הכנסות והן במושגי רווחיות."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה