סאפיינס רוכשת את TIA Technology תמורת כ-78 מיליון דולר

הרכישה תאפשר לחברה להרחיב את נוכחותה בשוק הנורדי, דרום אפריקה והבלטיות; השלמת העסקה כפופה לתנאים משלימים והיא צפויה להיסגר עד סוף נובמבר 2020

חדשות ספונסר 10/11/2020 10:05

א+א-

חברת התוכנה סאפיינס, הנסחרת בבורסות נאסד"ק ות"א (NASDAQ, TASE: SPNS), דיווחה אמש לאחר סיום המסחר כי התקשרה בהסכם סופי לרכישת Tia Technology, ספקית של תוכנות דיגיטליות ופתרונות לחברות ביטוח מארגון ההשקעות העולמי EQT Mid Market - תמורת כ-78 מיליון דולר. השלמת העסקה כפופה לתנאים משלימים והיא צפויה להיסגר עד סוף נובמבר 2020.

 

מטה החברה ממוקם בדנמרק, היא פועלת למעלה מ-20 שנה ויש לה כ-70 לקוחות ברחבי העולם, בעיקר בדנמרק, נורבגיה, שבדיה, פינלנד, דרום אפריקה והבלטיות. החברה מציעה פתרונות תוכנה מקיפים לענף ביטוח אלמנטארי וביטוח חיים, והיקף מלא של שירותי ניהול יישומים, המאפשרים למבטחים לבצע ביעילות את האסטרטגיות הדיגיטליות והעסקיות שלהם.

 

הכנסותיה של TIA לשנת 2019 הסתכמו בכ-30 מיליון דולר עם רווח תפעולי של כ- 14%. עם השלמת העסקה תחזיק סאפיינס בכ-95% ממניות החברה, ותהיה זכאית לרכוש את יתרת המניות.

 

סאפיינס תמשיך לפתח ולתמוך במוצריה של TIA ולשרת את לקוחותיה, אשר יוכלו לאחר השלמת העסקה ליהנות ממגוון שירותים משלימים. בנוסף, סאפיינס תמנף לאחר השלמת העסקה את הידע בתחום הביטוח של 200 עובדיה של TIA כדי להרחיב אף יותר את ההיצע של סאפיינס בתחומי הביטוח האלמנטרי והחיים.

 

הנוכחות האסטרטגית של סאפיינס בשוק הנורדי החלה לפני כמעט חמש שנים עם זכייתה בלקוחותיה הראשונים בשוק זה, ובשנים האחרונות התרחבה סאפיינס והמשיכה לבסס את מעמדה באזור זה. העמקת הנוכחות בשוק הנורדי עולה בקנה אחד עם האסטרטגיה של סאפיינס למחויבותה באזור זה, ומהווה גורם מפתח להמשך ההתרחבות בשוק זה. החיבור עם TIA יאפשר לסאפיינס לחזק את נוכחותה באזור ולהעניק שירות טוב יותר לבסיס הלקוחות הקיים לצד המשך הצמיחה בשוק זה.

 

לדברי רוני על-דור, נשיא ומנכ"ל סאפיינס, "אני שמח לקבל בברכה את צוות TIA ואת בסיס לקוחותיה לצוות סאפיינס. אנו שואפים כל העת לייצר ערך נוסף לשוק הביטוח העולמי. המדינות הנורדיות מהוות מבחינתנו מנוע צמיחה משמעותי. אנו נותרים מחויבים לבחון הזדמנויות חדשות לצמיחה, אורגניות או באמצעות מיזוגים ורכישות. רכישה זו עולה בקנה אחד עם האסטרטגיה שלנו להעמיק את טביעת הרגל בשוק האירופי, בעקבות רכישות לאחרונה באיבריה ובאזור גרמניה".

 

"אני רוצה להודות לאנדרס ס. רוזנבק ולצוות ההנהלה שלו על המסירות הבלתי נלאית והעבודה הנלהבת שלהם בשנים האחרונות, שהביאו את TIA למיצובה האיתן בו היא נמצאת כיום. EQT שמחה שמצאה בית חדש ומעולה עבור TIA עם סאפיינס, שתהיה שותפה מצוינת לתמיכה בשלב הצמיחה הבא של החברה", סיכם ויקטור אנגלסון, שותף ב- EQT.

 

לדברי מנכ"ל TIA Technology, אנדרס ס. רוזנבק, "יחד עם סאפיינס נהיה מסוגלים לייצר הזדמנויות חדשות ומרתקות לעובדים, ללקוחות הקיימים והפוטנציאליים. אנו מלאי אנרגיה לעתיד לבוא ומצפים בהתרגשות להשתלב בצורה חלקה עם ספיינס כדי לשרת את השוק".

 

סאפיינס דיווחה בשבוע שעבר על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי לשנת 2020. ההכנסות (Non GAAP) ברבעון עלו בכ-18.5% לכ-98 מיליון דולר, והרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות (GAAP) עלה בכ-32% לכ-9.3 מיליון דולר. החברה הודיעה כי היא מעלה את תחזיותיה לשנת 2020: צופה הכנסות בטווח של 381-383 מיליון דולר ושיעור רווח תפעולי בטווח של 17.6%-17.7%.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה