ברקע לפתיחת המסחר בת”א: אופטימיות מהוססת בשווקי העולם

התרגשות זהירה מהדיווח על התקדמות במציאת חיסון לקורונה: יום המסחר בניו יורק ננעל במגמה מעורבת. באירופה נרשמו עליות בסגירה, באסיה כעת מגמה חיובית

מערכת ספונסר 10/11/2020 08:43

א+א-

הבורסה המקומית צפויה להיפתח על רקע התרגשות זהירה בשווקי העולם מהתקדמות בפיתוח חיסון לקורונה: בניו יורק ננעל יום המסחר במגמה מעורבת והחוזים העתידיים מצביעים לפי שעה על פתיחה שלילית. הבורסות באירופה ננעלו אתמול בירוק והמסחר באסיה מתנהל כעת בעליות. בורסת תל אביב רשמה אתמול עליות שערים ניכרות; מדד ת"א 35 עלה 3.20%, מדד ת"א 125 עלה 2.97%.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי על מדד ת"א 35 ובפער חיובי בדולר רציף. מבין מניות המדד בולטת היום מניית טבע בפער חיובי של 2.57%. מניית אורמת טכנו חוזרת בפער חיובי של 1.53%, מניית לייבפרסון מערכות בפער שלילי של 5.19%, מניית נייס חוזרת בפער שלילי של 4.11%.

פייזר הודיעה אתמול על הצלחה בניסוי החיסון לקורונה: החברה עדכנה שהשיגה 90% יעילות בחיסון שפיתחה.

פנאקסיה דיווחה על גיוס הון של 17 מיליון ₪. תמורת הגיוס תשמש את החברה למימוש תכניותיה האסטרטגיות. מדובר בין היתר על יצוא לגרמניה והתרחבות למדינות נוספות.

הנגיד פרופ’ אמיר ירון בפורום לשיתוף פעולה כלכלי ישראל - ארה”ב: ”המשבר יוסיף לדרוש מאיתנו תמיכה וניהול סיכונים, הן בהיבט הכלכלי והן בהיבט הבריאותי. השלכות המשבר כבר הביאו לעלייה חדה בגירעון ולעלייה ביחס חוב - תוצר. עם זאת, ביחס לעולם אנו מצויים באמצע הטווח בנושא זה".

 אמות הציגה תוצאות טובות ברבעון, אך מורידה תחזיות לשנה כולה. ה - NOI צמח בכ - 5% והסתכם בכ - 192 לעומת כ - 183 מיליון ש"ח ברבעון המקביל. ה - FFO צמח בכ - 9% והסתכם בכ - 136 מיליון ש"ח לעומת 125 מיליון ₪.

 לאומי פרטנרס בתגובה לדוחות אמות: עדכון ההמלצה ל”תשואת שוק” בשל העלייה במחיר השוק, במחיר יעד של 18.1 שקל למניה, המשקף אפסייד צנוע של כ - 2%.

סקירת נדל”ן של אגף הכלכלנית באוצר שירה גרינברג: ”רמז לחזרה חלקית של המשקיעים לשוק הנדל”ן למגורים. עם זאת, שיעורם מסך העסקאות עדיין נמוך משמעותית בהשוואה לתקופה לפני העלאת מס הרכישה ביוני 2015".

הרחבת הרכבת הקלה בירושלים יוצאת לדרך. ועדת המכרזים העניקה צו תחילת עבודה לחברה המשותפת לשפיר הנדסה וכאף הספרדית. זהו המיזם הגדול ביותר שנעשה בישראל בשיתוף המגזר הפרטי עד היום.

 גילת ו - SES מרחיבות את השותפות עם הזמנת המשך למודמים במהירות גבוהה. היקף ההזמנה עומד על מיליוני דולרים. המודמים החדשים יספקו נפח תקשורת רב של Gbps ויאפשרו מתן שירותים באיכות מקבילה לזו שבסיבים אופטיים.

פוורפליט: צמיחה של 7% ביחס להכנסות הרבעון הקודם ל - 27.6 מיליון דולר. ההפסד הנקי המיוחס לבעלי המניות הרגילות הסתכם ב - 1.7 מיליון דולר, שיפור של 2.1 מיליון דולר בהשוואה להפסד נקי של 3.8 מיליון דולר ברבעון הקודם.

מסקירת IBI: "ביידן וקונגרס מפוצל - טוב לשווקים אך פחות לכלכלה. ההתפתחויות האחרונות, השלכות מהמישור הפוליטי בארה"ב והחרפה בתחלואה, מפעילות לחץ מחודש לירידה בסביבת האינפלציה והריביות".

הראל פיננסים: "בוחרים להיצמד לביידן במניות ולבנק ישראל באג”ח. התמחור של השוק המקומי מעניין להשקעה ביחס לעולם. ההתערבות של בנק ישראל בשוק האג"ח הקונצרני היא הגדולה שהייתה מעולם, ולפיכך, לטווח ארוך, אנו רואים בו הזדמנות השקעה מעניינת".

 רם און עברה לרווח נקי של כ - 46.8 מיליון ₪ בתשעת החודשים הראשונים של השנה. החברה מפרסמת דוחות רגע לפני הנפקת פולירם. חלק החברה ברווחי פולירם עלה מתחילת השנה בכ - 70% והסתכם בכ - 16.4 מיליון שקל.

סייברוואן מגייסת 21.6 מיליון ₪ לפי שווי של 193 מיליון ₪. בגיוס ישתתפו כלל ביטוח, הפניקס, פסגות ומור ומשקיעים נוספים. הגיוס כולל גם אופציות, שמימושן המלא יכניס לחברה כ - 15 מיליון ₪ נוספים.

קנאשור קיבלה מהיק”ר רישיון הפצה לבית המסחר. באמצעות הרישיון תוכל קנאשור להפיץ את מוצריה ישירות לבתי המרקחת. בספטמבר החלה החברה בשיווק תפרחות קנאביס שגדלו במתקן ה -Indoor תחת המותג Cannassure Indoor.

הבורסה לניירות ערך משיקה גרסה ירוקה למדד ת”א 125. הוא יורכב ממניות הנכללות במדד למעט אלו של תאגידים המעורבים בשרשרת הייצור של דלקים פוסיליים. המדד החדש צפוי לכלול 112 מניות בשווי שוק של כ - 545 מיליארד ₪.

מנכ”ל BlackRock העולמית, לארי פינק: ”ישראל היא יעד נהדר להשקעות לטווח ארוך. אנו רואים הזדמנות גדולה בהון האינטלקטואלי בישראל, ביזמות, בפינטק, בפיתוח טכנולוגיות המים, והסייבר".

 אבגול מסכמת רבעון עם זינוק של כ - 270% ברווח הנקי. לאחר פרוץ מגפת הקורונה החלה החברה לייצר בדים המיועדים למוצרים רפואיים כמו מסיכות וחלוקים רפואיים. ההכנסות ירדו בכ - 9% בגלל ירידת מחירי חומרי הגלם.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה