מיזוגים ורכישות

הפניקס הגישה הצעה לרכישת הלמן אלדובי ב-275 מיליון ₪

ההצעה במחיר הגבוה ממחיר השוק בכ-34%; הלמן בוחנת הצעות שקיבלה גם מאלטשולר שחם ומקרן השקעות בריטית

חדשות ספונסר 08/11/2020 10:29

א+א-

הפניקס מתנה את הצעתה ומבהירה בהודעה לבורסה כי ההצעה תהיה בתוקף עד ליום 15 בדצמבר 2020 .באם לא ייחתם הסכם מחייב בין הצדדים עד לתאריך זה ההצעה תפקע מאליה. בכל מקרה, השלמת העסקה כפופה לתנאים מתלים רבים הכוללים בין היתר קבלת אישור האסיפה הכללית של הלמן-אלדובי, קבלת אישורים רגולטוריים ותנאים מקובלים נוספים.

 

הלמן אלדובי קיבלה בשנה האחרונה מספר הצעות לרכישתה, בין היתר מאלטשולר שחם וגם מחברת הפניקס עצמה שהגישה בנובמבר 2019 הצעה לרכישת חברת הגמל והפנסיה של הלמן בתמורה ל-210 מיליון ₪, הצעה שהתפוגגה מאז התפרצות הקורונה והשינוי במצב בשווקים.

 

בחודש יולי השנה, אלטשולר שחם גמל ופנסיה הגישה הצעה לדירקטוריון הלמן אלדובי לרכישת מלוא הון המניות בסכום כולל של 230 מיליון ש"ח. הלמן גם קיבלה באותו זמן הצעה מקרן פולן סטריט קפיטל הבריטית לרכישת החברה לפי שווי של עד 300 מיליון ₪.

 

בשבוע שעבר הודיעה אלטשולר כי היא מחדשת את המו"מ מול הלמן, אך לא דווח האם התנאים או התמורה המוצעת בעסקה שונו וכיצד. שתי החברות פרסמו הודעה לקונית במערכת המאיה בה מסרו רק כי "מאחר והועדה ממשיכה במשא ומתן עם שני המציעים, לא ניתן בשלב זה לפרסם פרטים מסוימים אודות שתי ההצעות, על מנת לאפשר לתהליך שמנהלת הועדה להתבצע באופן יעיל".

 

מבית ההשקעות הלמן אלדובי נמסר בתגובה: "בית ההשקעות החל להיסחר כחברה ציבורית במחצית 2017 לפי שווי של 149 מיליון ₪. מאז, ביצע שורת מהלכים אסטרטגיים בתחום הפנסיה, קרנות השקעה אלטרנטיביות ובפעילות בית הסוכן "קוואליטי" אשר הביאו לצמיחה משמעותית בכל תחומי הפעילות וברווחיות החברה.

 

ההצעה שהתקבלה היום היא אחת מיני מספר הצעות שקיבלה החברה בשנה האחרונה והמשקפת שווי כמעט כפול לבעלי המניות בחברה מאז הפכה לציבורי. כפי שדיווחה החברה, דירקטוריון הלמן אלדובי הקים ועדה בלתי תלויה הבוחנהת לעומק ומנהלת הליך מקצועי ומסודר לבחינת כל ההצעות שהונחו לפניה ובסופו תובא המלצתה לדירקטוריון.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה