אנלייבקס קיבלה פטנט בארה”ב לטיפול במחלות אוטואימונית ב-Allocetra

החברה מצפה כי פטנט זה יאושר בארה"ב במהלך הרבעון הרביעי של 2020; הגנת הקניין מאפשרת טיפול במחלות כמו דלקת פרקים כרונית, קרוהן, קוליטיס ועוד

חדשות ספונסר 05/11/2020 16:13

א+א- 3

אנלייבקס תרפיוטיקס הדואלית, חברת אימונותרפיה בשלב הניסויים הקליניים, מדווחת היום כי משרד הפטנטים האמריקאי הוציא הודעת פטנט חדש, המכסה את Allocetra, התרופה האימונותרפית של החברה הנמצאת בפיתוח.

 

הפטנט החדש מוסיף הגנת קניין רוחני נוספת על שיטות טיפול במחלות אוטואימיוניות ודלקתיות, כולל דלקת מפרקים כרונית (שיגדון), מחלת מעי דלקתי, קרוהן וקוליטיס כיבי. החברה מצפה כי פטנט זה יאושר בארה"ב במהלך הרבעון הרביעי של 2020.

 

ד"ר אורן הרשקוביץ’, מנכ"ל החברה ציין כי "אנו שבעי רצון מהודעת רשות הפטנטים האמריקאית על כוונתם לאשר את הפטנט החדש. למרות שאנו ממקדים בשלב זה את הפיתוח הקליני שלנו במחלות מסכנות חיים עם שיעורי תמותה גבוהים ללא טיפול קיים ויעיל, נתונים פרה-קליניים הראו את הפוטנציאל של Allocetra באיזון מערכת החיסון בקרב חולים במחלות אוטואימיוניות או דלקתיות, אשר אין להם אופציות טיפול יעילות כיום, כגון מחלת קרוהן".

 

אנלייבקס מתמקדת בטיפול בחולים הסובלים מספסיס (אלח דם) ולאחרונה מתקדמת בניסויים גם בטיפול בחולי קורונה קשים. בחודש האחרון קיבלה החברה שני אישורים ממשרד הבריאות הישראלי לניסויים בחולי ספסיס וקורונה.

 

הניסוי המתוכנן לטיפול בקורונה יתקיים במספר מרכזים רפואיים, והוא צפוי לגייס עד 24 חולי 19-COVID במצב קשה וקריטי. הניסוי נועד לבחון את Allocetra בשילוב עם הטיפול הסטנדרטי בחולים ויבחן פרמטרים של בטיחות, סבילות, פרופיל ציטוקיני ויעילות.

 

הניסוי המתוכנן בחולי ספסיס צפוי לגייס עד 160 חולי ספסיס ב-4 קבוצות, והוא נועד להעריך את Allocetra בשילוב עם סטנדרט הטיפול המקובל. הניסוי צפוי להעריך בטיחות, סבילות ויעילות של מינונים שונים של Allocetra, ויש לו 2 יעדים עיקריים: האחד - שינוי מהבסיס במדד קריסת המערכות (SOFA) במשך 28 יום והשני - מספר וחומרת תופעות הלוואי הרגילות והחמורות.

 

 

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  הכי יעיל למניעת היריון

  אם שמים בין הברכיים.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 05/11/2020 17:48

 2. 2
  סוג חדש של אקומול?

  מריפרוף בהודעות של החברה במאיה, היא מנסה את התרופה הזו על כל מחלה אפשרית. כולל קורונה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  timmeeeh 05/11/2020 17:00

 3. 3
  נראה שגם זה לא משפיע על המניה לעלות|18|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  yarivc 05/11/2020 16:46