אלקטריאון קיבלה תשלום של 4.4 מיליון ש”ח מממשלת שבדיה

עד היום קיבלה אלקטריאון מממשלת שבדיה כולל הסכום הנוכחי, סך של כ-27.1 מיליון ש"ח; החברה מבצעת ניסויים דומים גם בתל אביב ובגרמניה

חדשות ספונסר 04/11/2020 14:15

א+א-

חברת אלקטריאון, המפתחת טכנולוגיית כבישים חשמליים אלחוטיים חכמים, מעדכנת היום על קבלת תשלום מממשלת שבדיה בסך של 4.4 מיליון ש"ח, עבור עמידה ביעדי הפרויקט.

 

אלקטריאון סיימה בחודש אוקטובר את ניסוי הטעינה האלחוטית שביצעה בשבדיה, במסגרתו הועברה אנרגיה בהספק של 100 קילוואט מהכביש החשמלי האלחוטי שפיתחה החברה למצבר שהותקן במשאית חשמלית שצוידה בארבעה מקלטים.

 

הניסוי נערך במתקן הניסויים שהקימה החברה בסמוך לעיר שטוקהולם, שבדיה, כאשר המשאית החשמלית הוטענה תוך כדי נסיעה במהירות של כ-20 קמ"ש. המקלטים פרי פיתוחה של החברה העבירו למצבר אנרגיה בהספק של כ-25 קילוואט למקלט בודד ובנצילות של 85%. החברה עמדה בכל יעדי הניסוי.

 

בחודש האחרון אלקטריאון AB שהיא חברה פרטית בבעלות מלאה של חברת הבת אלקטריק רואד, המשמשת כזרוע של החברה בפעילותה במדינות הנורדיות, נמצאת בעיצומו של תהליך פריסת יתר תשתית הכביש החשמלי האלחוטי בכביש הציבורי המחבר בין שדה התעופה לעיר ויסבי, כחלק מפיילוט החברה להדגמת טכנולוגיית הכביש החשמלי האלחוטי בשבדיה.

 

עד היום קיבלה אלקטריאון מממשלת שבדיה כולל הסכום הנוכחי, סך של כ-27.1 מיליון ש"ח, סכום המהווה כ-65% מהיקף המימון שממשלת שבדיה התחייבה להעמיד לפרויקט.

 

אלקטריאון הוקמה בשנת 2013 על ידי אורן עזר וחנן רומבק, והונפקה בבורסה בשנת 2017, לאחר שהתמזגה לשלד הבורסאי של ביומדיקס. מניית אלקטריאון טסה מתחילת השנה בשיעור של 280% והיא נסחרת לפי שווי שוק של 2.5 מיליארד ש"ח.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה