מיזוגים ורכישות

צור שמיר תמכור כ-4% מחברת הבת ביטוח ישיר לענקית הביטוח היפנית MSI

העסקה מתבצעת לפי שווי של כ-1.93 מיליארד שקל; MSI תקבל אופציה להעלות את שיעור ההחזקה שלה עד ל-20%

חדשות ספונסר 04/11/2020 12:56

א+א-

חברת צור שמיר, שבשליטת משפחת שניידמן, מדווחת היום כי היא מנהלת משא ומתן עם ענקית הביטוח היפנית Mitsui Sumitomo Insurance (MSI) למכירת כ-4% ממניותיה של ביטוח ישיר- השקעות פיננסיות (דיפי) שבידיה תמורת כ- 77 מיליון שקל, המשקף לדיפי שווי של כ- 1.93 מיליארד שקל.

 

בנוסף, עשויה MSI לקבל אופציה להעלות את שיעור ההחזקה שלה בדיפי עד ל-20% באמצעות רכישת מניות נוספות של דיפי מצור שמיר ו/או באמצעות הנפקת מניות על ידי דיפי וזאת בתמורה למחיר שייקבע בין הצדדים.

 

Mitsui Sumitomo Insurance היא חברת ביטוח של התאגיד היפני MS&AD אשר נסחרת בבורסת טוקיו לפני שווי של כ-16 מיליארד דולר. MSI היא חברת הביטוח הגדולה ביפן והחמישית בגודלה בעולם בתחום האלמנטרי.

 

דיפי נמחקה מהמסחר לפני כשנה והיא מוחזקת על ידי צור שמיר בשיעור של כ-92%, היתרה מוחזקת על ידי לאומי פרטנרס. דיפי מחזיקה בכ-49% ממניות איי.די.איי ביטוח, כ-44% מאדגר הפועלת בתחום הנדל"ן המניב ובבעלותה נכסים בשווי כולל של למעלה מ-4 מיליארד ש"ח וכ-70% מחברת מימון ישיר אשר עוסקת בעיקר בהלוואות לרכישת כלי רכב והונפקה לאחרונה בבורסה. לצור אחזקה ישירה בחברת אדגר בשיעור של כ-4%.

 

מוקי שנידמן, מנכ"ל החברה ומבעלי השליטה מסר: "אנו נרגשים להודיע היום על עסקה זו הנעשית עם אחד מגופי הביטוח הגדולים והמובילים בעולם. אני מקווה ומאמין כי העסקה תושלם ותהווה כר פורה לשיתוף פעולה עתידי בין הקבוצות ותתרום להצפת הערך הרב הטמון בפעילתנו.

 

העסקה תעשה בשווי גבוה וזאת חרף התקופה המאתגרת ואי הוודאות הכלכלית השוררת בעולם בכלל וישראל בפרט והיא מהווה עבורנו עדות מוחשית לערך המשמעותי הטמון בקבוצת צור שמיר אשר מקבל כיום ביטוי חלקי בלבד."

 

יוסי קוצ’יק, יו"ר החברה: "אנו גאים על הבעת אמון של גוף בינלאומי מוביל בפעילות הקבוצה ובכוונתנו להמשיך בכל המאמצים, בכל חברות הקבוצה, על מנת לייצר ערך לכל בעלי המניות."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה