קרדיט: ericbvd /Depositphotos.com

האם המימוש במניית אמזון מהווה הזדמנות קניה?

דוחותיה של חברת אמזון לא התקבלו באהדה ע"י המשקיעים והמניה ירדה בכ-5% ונסחרת מעל אזור תמיכה. האם נוצרה הזדמנות קניה או שהתמיכה תישבר והמימוש יעמיק?

דובי קורן 03/11/2020 12:12

א+א-

אמזון (סימול- AMZN) מפעילת אתר הקמעונאות הגדול בעולם. החברה נוסדה בשנת 1994 ובשנת 1995 שונה שמה לאמזון השם אותו העולם מכיר כיום. החברה החלה את דרכה כחנות מקוונת של ספרים ותקליטורים, כיום החברה מוכרת מגוון רחב מאוד של מוצרים, משחקים, ביגוד והנעלה, מוצרי אלקטרוניקה ריהוט ועוד. לחברה קיים קו מוצרים משלה, בין המוצרים קורא הספרים קינדל, טלוויזיה (Fire tv), טאבלטים ועוד. החברה מובילה בתחום טכנולוגיית מחשוב ענן. מניות החברה נסחרות בבורסת הנסד"ק תחת המדדים נאסד"ק 100, אס אנד פי 100 ואס אנד פי 500 לפי שווי שוק של 1.495 טריליון דולר.

 

החברה פרסמה את תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה ביום חמישי האחרון לאחר נעילת המסחר. החברה עקפה הן בשורת הרווח והן בשורות ההכנסות, אולם המניה ירדה לאחר מכן.

 

ניתוח טכני

מניות החברה נסחרות כבר מספר חודשים מעל אזור תמיכה טכני סביב 2,870-2,900 דולר למניה. מנגד המניה קבעה שיא חדש ברמה המחיר מעט מעל רמת 3,500 דולר למניה וחזרה לאזור זה חודש וחצי לאחר מכן.

 

המימוש האחרון במניה הביא לירידה חזרה סמוך מאוד לאזור התמיכה שצוין, התאוצה התקבלה לאחר הדוחות ביום שישי בו המניה אבדה מעל 5% מערכה. בשלב זה המניה נסחרת סמוך לתמיכה ויש סיכוי לבדוק אותה בימים הקרובים.

 

הגעה לאזור תמיכה טכנית כה ברור מביאה להזדמנות, סוחרים שיחפשו את היפוך המגמה באחת מהחברות הנסחרות הגדולות ביותר בעולם ומנגד כאלה שימתין לראות שבירה של התמיכה כדי להרוויח מפניקה רגעית או מומנט שלילי כזה או אחר.

 

AMZN – גרף יומי

 

להערכתי התמיכה תיבדק בימי המסחר הקרובים וכל מה שניתן לעשות זה להתכונן לפעולה, בין אם אתם בצד האופטימי או הפסימי.

 

מכיוון שאני חושב שלתת סקירה בלי אג’נדה ברורה, של מה לדעתי יקרה היא דיי פרווה, אז אני הפעם נותן סיכוי טוב יותר לראות שבירה של התמיכה ויציאה למימוש מעט ארוך יותר ממה שראינו בחודש האחרון.

 

חשוב לציין שדעתי הינה רק הערכה ובשביל שהיא תתממש צריכים לראות שבירה ברורה של רמת התמיכה.

 

בהצלחה לסוחרים.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה