מיזוגים ורכישות

בבילון השלימה את רכישת השליטה בחברת פרודוור

העסקה מהווה נדבך נוסף במימוש האסטרטגיה החדשה של החברה – התמקדות ביצירת חברת טכנולוגיית מידע (IT)

חדשות ספונסר 03/11/2020 14:51

א+א-

חברת בבילון מדווחת על השלמת העסקה לרכישת השליטה בחברת פורדוור ישראל. על פי ההסכם, בבילון תרכוש 100% ממניות פרודוור ומאי וויו, יחד עם יוסי חיימוב, מנכ"ל פרודוור, כך שלאחר השלמת העסקה החברה תחזיק ב-65% וחיימוב יחזיק 35% מהון המניות של פורדוור בדילול מלא. היום כאמור מדווחת בבילון כי כל התנאים המתלים להשלמת העסקה התקיימו והעסקה הושלמה.

 

ביצועה של העסקה נובע מהחלטת החברה לפעול לשינוי האסטרטגיה, כך שפעילותה של בבילון תתמקד ביצירת חברת טכנולוגיית מידע (IT) המתמחה בפתרונות טכנולוגיים בתחומי מערכות המידע. בהודעה לבורסה בעת ההודעה על הרכישה ציינה בבילון כי הרכישה נעשית "למען הגשמת שאיפתה של בבילון לתת מענה מקיף ללקוחותיה ולהשיא את רווחיה תוך ניצול מיטבי של משאביה".

 

פרודוור עוסקת בייעוץ, הטמעה ויישום של מערכות CR ו-ERP של מיקרוסופט, לרבות מוצרי לוקליזציה שבבעלותה, מערכת PowerBI והשמת מומחים בתחומים הללו. מרבית ההתקשרויות של פרודוור עם לקוחותיה מתבצעות באמצעות התקשרות למתן שירותים לפי שעות עבודה ולעיתים מבצעת פרודוור עבור לקוחותיה פרויקטים ייעודיים במחיר קבוע שנקבע מראש בין הצדדים.

 

מרבית השחקנים בתחום פעילותה של פרודוור הם גופים המיישמים מערכות לניהול משאבים ארגוניים (ERP )הנחלקים לשתי קטגוריות: גופים המיישמים מערכות מתחרות למערכת של מיקרוסופט כגון מטריקס, יעל תוכנה, נס, וואן1 ואחרים וגופים המיישמים מערכות של מיקרוסופט כגון אלעד מערכות, מטריקס, מל״מ וחברות נישה נוספות.

 

פרודוור הינא אחת החברות המובילות ביישומי מערכות ארגוניות של מיקרוסופט והיא מספקת שירותים לכ-170 לקוחות. נכון למועד הדוח, פרודוור מעסיקה כ-115 עובדים והתקשרה עם כ-13 נותני שירותים וקבלנים עצמאיים.

 

על פי הדוחות של פרודוור לשנת 2019, הסתכמו הכנסות החברה השנתיות בקרוב ל-60 מיליון ש"ח והרווח התפעולי עמד על כ-3 מיליון ש"ח. בדוחות החציון הראשון בשנת 2020 דיווחה החברה על הכנסות של 24.3 מיליון דולר והפסד תפעולי של 132 אלף ש"ח.

 

החברה מדגישה כי פעילות פרודוור מושפעת מעונתיות ובאופן מסורתי חלק מהותי מרווחיה נוצר ברבעון האחרון של השנה ונובע בעיקר מחידוש רישיונות ללקוחות החברה, עלייה לאוויר של פרויקטים ורכישת רישיונות חדשים.

 

מבבילון נמסר: "עסקה זו מהווה נדבך נוסף ומהותי במימוש האסטרטגיה החדשה של החברה – התמקדות ביצירת חברת טכנולוגיית מידע Technology Information – IT המתמחה בפתרונות טכנולוגים בתחומי מערכות מידע. פרודוור תוסיף לפעול על בסיס הנהלתה הקיימת והמנוסה תוך ליווי אסטרטגי שתספק החברה לפרודוור, שילובה בפרוטפוליו המוצרים שמוכרת הקבוצה וסיוע לפרודוור במכירות וביצוע פרויקטים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה