קרדיט: יח"צ

בונוס ביוגרופ תערוך ניסוי קליני בארבעה מרכזים רפואיים

המרכז הרפואי מאיר מצטרף לניסוי הקליני להשלמת חסר קריטי נרחב בעצם מעצמות הגפיים, באמצעות שתל עצם שגודל מחוץ לגוף של המטופל

חדשות ספונסר 02/11/2020 12:12

א+א-

חברת בונוס ביוגרופ מעדכנת היום כי המרכז הרפואי מאיר בכפר סבא אישר את הצטרפותו לניסוי הקליני להשלמת חסר עצם אורתופדי. הניסוי של בונוס ביוגרופ החל במרכז הרפואי העמק, שם הושתל שתל חי של עצם אנושית. בחודשים האחרונים הצטרפו אליו גם המרכז הרפואי הלל יפה בחדרה והמרכז הרפואי כרמל בחיפה.

 

שלושת בתי החולים – העמק, כרמל ומאיר, מופעלים על ידי שירותי בריאות כללית והמרכז הרפואי הלל יפה מופעל על ידי משרד הבריאות כמרכז רפואי ממשלתי כללי. יחד משלימים ארבעת המרכזים הרפואיים הללו פריסה גיאוגרפית של הניסוי הקליני להשלמת חסר עצם אורתופדי  בצפון ובמרכז מדינת ישראל. עוד יצוין כי המרכז הרפואי מאיר מסונף לבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. המרכז הרפואי העמק, המרכז הרפואי הלל יפה והמרכז הרפואי כרמל מסונפים לפקולטה לרפואה של הטכניון.

 

ד"ר ירון מושקט, מנהל המרכז הרפואי מאיר: "המרכז הרפואי מאיר מצטיין בכירורגיה מתקדמת וביישומה, בין השאר, בטיפול באוכלוסייה ותיקה. אנו שואפים להציע למטופלינו שירות ברמה הטכנולוגית והאנושית הגבוהה ביותר, להחלמתם המהירה והבטוחה."

 

המרכז לרפואת ספורט, במערך האורתופדי של המרכז הרפואי מאיר, מטפל, בין השאר, בספורטאים האולימפיים ובספורטאי צמרת ישראליים. ד"ר נסים אוחנה, מומחה לאורתופדיה של עמוד השדרה ומנהל המערך האורתופדי במרכז הרפואי מאיר, הוסיף כי: " המערך האורתופדי במרכז הרפואי מאיר שואף ליישם טיפולים פורצי דרך, העומדים בפסגת הטכנולוגיה העולמית.

 

אנו נרגשים לקחת חלק בניסוי הקליני להשלמת חסר עצם אורתופדי, בתקווה להביא מזור למטופלינו הסובלים מפגיעה תפקודית ומכאב נלווה כתוצאה מחסר של עצם או משבר שלא התאחה, להם נציע השתלת שתל חי של עצם אנושית, מתוצרת בונוס ביוגרופ, המיוצר במעבדת החברה, על בסיס תאים הנלקטים מרקמת שומן שנלקחה מגופו של המטופל, לשם השלמת החסר בעצם, כפתרון לשיקום בטוח, מהיר ויעיל של העצם. אנו מזמינים כל אדם הסובל מבעיה זו ומעוניין להשתתף במחקר, להגיע אלינו להערכה."

 

הפתרונות האלטרנטיביים הקיימים לשימוש בשתל חי של עצם אנושית בהזרקה, מתוצרת בונוס ביוגרופ, הינם ניתוח לקצירת עצם ממקום אחר בגופו של המטופל, בחלק מהמקרים, ביחד עם כלי הדם ההיקפיים שלה, והשתלתם באזור החסר בעצם של המטופל, או לחילופין, שימוש בתחליף מלאכותי לעצם האנושית, אשר במרבית המקרים לא יביא לריפוי ולא יאפשר חזרה של המטופל לתפקוד רגיל, עקב היעדר חיבור טבעי בין התחליף המלאכותי של העצם לבין הגוף האנושי.

 

שימוש בשתל חי של עצם אנושית, מתוצרת בונוס ביוגרופ, המיוצר על בסיס תאים שנלקטו מרקמת שומן שנלקחה מגופו של המטופל, מפחית את הסיכון לתגובה חיסונית ולדחיית השתל. בנוסף, השתלת שתל עצם זה, איננה מצריכה הליך כירורגי מורכב, ועשויה להחיש את השיקום של המטופל.

הניסוי הקליני להשלמת חסר עצם אורתופדי, מוגדר כ- II/I Phase ,בו היעדים הקליניים הינם בחינת בטיחות ויעילות השימוש בדור השני של שתל עצם בהזרקה, לשם שיקום והבראת עצם גפה - יד או רגל, בדרך של השלמת החסר בעצם, באמצעות הדור השני של שתל עצם בהזרקה מתוצרת בונוס ביוגרופ, ומתוכנן לכלול 40-30 משתתפים, גברים ונשים, בגילאי 75-18 שנה.

 

בונוס ביוגרופ שואפת להציע, לשוק העולמי של שיקום עצם, הנאמד בכ-8 מיליארד דולר בשנה, פתרון בטוח ומהיר להשלמת חסר עצם, באמצעות הזרקה אחת בלבד של שתל חי ומתפתח של עצם אנושית עצמית, מתוצרת החברה, אשר גודל במעבדה, על בסיס תאים שנדגמו מהמטופל.

 

באוקטובר השנה, השלימה החברה גיוס הון של 8.54 מיליון ש"ח במחיר של 50 אג’ למניה, בהובלת SIBF קרן הון סיכון הפועלת במודל ייחודי להצמחת חברות ויצירת ערך בזמן קר יחסית. המחיר למניה מוקצית גבוה ב-11.8 אורות המהוות כ-30% מעל למחיר הסגירה שקדם לדוח.

 

  1. מניות בכתבה
  2. בונוס ביוגרופ

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה