אילן ישראלי, מנכל דנאל קרדיט: Moment הפקות צילום

מיזוגים ורכישות

קבוצת דנאל רוכשת את השליטה במנור מדיקל תמורת כ-40 מיליון שקל

רכשה 51% מהחברה המתמחה בשירותי פונדקאות, תרומת ביציות ותיירות מרפא; התמורה משקפת שווי של כ-80 מיליון שקל למנור

חדשות ספונסר 01/11/2020 12:12

א+א-

קבוצת דנאל, המספקת שירותי סיעוד לקשישים, שירותי רפואה פרטית, שירותי דיור תעסוקה וחינוך לאנשים עם צרכים מיוחדים ומשאבי אנוש, מרחיבה את פעילותה בתחום הבריאות הפרטית בישראל. החברה שבהובלת המנכ"ל אילן ישראלי, הודיעה היום כי רכשה 51% מקבוצת מנור מדיקל, המתמחה בשירותי פונדקאות, תרומת ביציות ותיירות מרפא, שבבעלות ליאורה מנור ועמי מנור בתמורה לכ-40.2 מיליון שקל. השלמת הרכישה של מנור מדיקל כפופה לקבלת האישורים הפורמליים הרלוונטיים מהרשויות.

 

"מנור מדיקל" עוסקת ב- 3 תחומי פעילות עיקריים: תחום פונדקאות, במסגרתו מנור מספקת ליווי מלא על-ידי צוות רפואי ישראלי בכיר לזוגות המבקשים לבצע הליך פונדקאות בחו"ל. תחום תרומת הביציות, במסגרתו החברה מספקת שירותי תרומת ביציות, לרבות ביצוע ההליך הרפואי הנדרש, באמצעות צוות רפואי ישראלי בכיר הפועל במרפאות באוקראינה; תחום תיירות המרפא, הכולל טיפול בחולים בעיקר ממדינות חבר העמים הזקוקים לטיפולים מורכבים. לחברה הסכמים מול בתי חולים מובילים בישראל ובמקביל הסכמים עם רוב חברות הביטוח המובילות ברוסיה.

 

שווי העסקה ייקבע לאחר פרסום דוחותיה הכספיים של מנור לסיכום שנת 2022. התמורה הנוכחית של העסקה משקפת שווי של כ-80 מיליון שקל למנור. לאחר ההתאמה עשוי שווי זה לנוע בין 65 מיליון שקל ועד 140 מיליון שקל והתמורה שתועבר למנור תותאם על פיו. מנור סיימה את שנת 2019 עם הכנסות בסך של כ- 72 מיליון שקל ועם רווח נקי של 5.96 מיליון שקלים.

 

הרכישה מרחיבה את תחומי הפעילות של קבוצת דנאל בתחום הרפואה הפרטית ומצטרפת לרכישה של "ד"ר לוינגר מרכזים רפואיים" משנת 2019 תמורת כ-74 מיליון שקל.

 

לדברי רמי אנטין, יו"ר קבוצת דנאל: "רכישת מנור מדיקל מגוונת את תחום הרפואה בקבוצת דנאל, ומאפשרת כניסה לפעילות נוספת מניבה, ובעלת אופק צמיחה עתידי. אני מברך את השותף החדש מר עמי מנור, ומאחל הצלחה ושותפות מניבה. תחום הרפואה הינו מנוע הצמיחה הנוסף של קבוצת דנאל, עליו החליט דירקטוריון החברה לפני כשנתיים ואני צופה המשך התפתחות של תחום זה בדנאל, לצד המשך צמיחה אורגנית ביתר התחומים בהם עוסקת הקבוצה".

 

לדברי אילן ישראלי, מנכ"ל קבוצת דנאל: "רכישה זו הינה שלב נוסף במימוש אסטרטגיית הצמיחה של קבוצת דנאל וביסוס חטיבת הרפואה שלה כגורם משמעותי בענף הרפואה הפרטית בישראל. תחומי הפעילות של מנור מדיקל תואמים את אופי הפעילות של דנאל גם בנושאים אחרים בה היא עוסקת, הכוללים מתן שירות ייחודי לאנשים שנמצאים בצמתים מורכבים בחייהם.

 

מנור מדיקל הצליחה לייצר מודל ייחודי שמשלב רפואה ישראלית מקצועית במדינות מזרח אירופה. משפחות ישראליות, הכמהות לילד באמצעות השירות של מנור מדיקל מסוגלות להגשים את חלומן באמצעות רפואה ישראלית עלית במרחק קצר יחסית וברמת שירות ומקצועיות גבוהה ביותר. הרופאים שמבצעים את הפעילות הינם ממובילי תחום ה-IVF בישראל ובעלי שם עולמי בתחום. אני שמח שבאמצעות מנור מדיקל נוכל לשמח משפחות רבות, שעברו תהליכים קשים לאורך שנים ובסוף מקבלים את הילד המיוחל".

 

לדברי עמי מנור, בעלים ונשיא, מנור מדיקל: "אנו שמחים וגאים להצטרף לקבוצת דנאל ומצפים בכוחות משולבים להרחיב את הפעילויות והפתרונות שלנו למדינות נוספות בעולם. מנור הינה החברה היחידה שמבצעת הליכי פוריות, פונדקאות, ותרומת ביצית במדינות מתפתחות באמצעות צוות רפואי ישראלי.

 

לקבוצת דנאל היכולת האסטרטגית להפוך את מנור לחברה מובילה בתחומה לא רק בישראל אלא במדינות נוספות. הביקוש לפתרונות בעיות פוריות הוא עצום, ויחד עם דנאל נצליח לשכפל את מודל ההפעלה המוצלח למקומות נוספים".

  1. מניות בכתבה
  2. דנאל

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה