אבוג’ן: לביא ביו השיגה תוצאות חיוביות בתוכנית לפיתוח קוטלי פטריות ביולוגיים

תוצאות חיוביות הושגו בשורת ניסויי שדה שבוצעו בכרמים באירופה ובארה"ב כנגד מחלות ריקבונות האשכול

חדשות ספונסר 29/10/2020 14:23

א+א- 1

לביא ביו בע"מ חברת אג-ביולוג’יקלס המתמקדת בשיפור איכות מזון ופרודוקטיביות בחקלאות על ידי פיתוח מוצרים מבוססי מיקרוביום, וחברה בת של אבוג’ן הודיעה היום על תוצאות ניסויים חיוביות של שניים ממוצריה המובילים לקטילת פטריות (ביו-פונגיצידים).

 

התוצאות המוצלחות מהניסוי עבור LAV311 ו-LAV312, שהתמקד במחלות ריקבון האשכול, מאפשרות את התקדמותם של מוצרים מועמדים אלו ל"שלב פיתוח 2" . הניסויים שנערכו בכרמים באזורים נבחרים באירופה ובארה"ב הציגו שיפור משמעותי במדדי יעילות ועקביות בהשוואה למוצרים ביולוגיים מסחריים קיימים, ותוצאות תחרותיות לקוטלי-פטריות כימיים מסחריים, אשר נבחנו במהלך ניסויים אלו.

 

התוצאות החיוביות תומכות בתכניתה של לביא ביו להשיק את מוצר ביו-פונגיציד ראשון כנגד מחלות ריקבונות האשכול לשימוש בפירות וירקות בשנת 2024.

 

הנזק הנגרם לגידולים כתוצאה ממחלות נמצא בעלייה וכיום מאמצי ההגנה על היבולים מתמקדים בעיקר בפתרונות כימיים. גודל השוק של קוטלי פטריות כימיים נאמד בכ-18.7 מיליארד דולר בשנת 2019 . כתוצאה מעמידות מתפתחת לכימיקלים הקיימים והרצון לקדם חקלאות בת-קיימא, גדל והולך הצורך בפתרונות חדשים ויעילים, שאינם מבוססי כימיה, כאשר מוצרי אג-ביולוג’יקלס הינם כלי חשוב בהתמודדות עם אתגר זה.

 

מחלות ריקבונות האשכול וריקבנות אחרים המתפתחים בפירות וירקות הן מחלות הרסניות האחראיות להוצאות של מאות מיליוני דולרים כל שנה המושקעים בפתרונות כימיים . מוצרים ביולוגיים חדשים ואפקטיביים יכולים להשתלב במערך קוטלי המזיקים הקיים של החקלאי, ובכך לקדם גישות טיפול יעילות ובנות-קיימא תוך צמצום התפתחות עמידות במזיקים השונים לפתרונות הקיימים להגנת הצומח.

 

תכנית הפיתוח של לביא ביו למוצרים קוטלי פטריות מתמקדת במחלות ריקבונות האשכול בגפנים עם כוונה להתרחבות לגידולים נוספים. המוצרים בפיתוח LAV311 ו-LAV312 פותחו בהתבסס על פלטפורמת Biology Driven Design (BDD) של לביא.

 

התוצאות החיוביות הושגו בניסויי שדה בכרמים במהלך השנים 2019 ו-2020 שנערכו במגוון תנאי גידול לרבות זני ענבים שונים, פרקטיקות חקלאיות שונות ואקלים שונה. ניסויים אלה הראו שכרמים שטופלו ב-LAV311 ו-LAV312 הציגו כל אחת צמצום של כ- 60-70% בנזק ליבולים הנגרם ממחלות ריקבונות האשכול בהשוואה לקבוצת הביקורת.

 

הפעילויות הבאות של לביא ביו ב"שלב פיתוח 2" יתמקדו בהמשך שיפור הפורמולציה והפרמנטציה של LAV311 ו-LAV312, כמו גם בהרחבת טווח יישומי המוצר לגידולים ומחלות נוספים.

 

עידו דור, מנכ"ל לביא ביו אמר: "הפוטנציאל להציג פתרון שיביא ערך הן לחקלאי והן לצרכן על ידי שיפור הפרודקטיביות, הקיימות ואיכות התוצרת החקלאית שאנו צורכים, הוא הזדמנות מרגשת והכוח המניע את עבודתנו בלביא-ביו. מעודד לראות כיצד הצוות הרב-תחומי שלנו ופלטפורמת ה-BDD הייחודית שפיתחנו, מחוללים שינוי ומאפשרים לנו להשיק פתרונות ביולוגיים חדשים וחדשניים."

 

עופר חביב, יו"ר לביא ביו ונשיא ומנכ"ל אבוג’ן אמר: "ההתקדמות שהושגה בתכנית הפיתוח של לביא ביו למוצרים ביו-פונגיצידים היא עדות נוספת לערך שניתן להשיג באמצעות שימוש בביולוגיה מחשובית. הישג זה מייצג התקדמות בפיתוח של מוצר נוסף אל עבר מסחור, אשר הושג בזכות פלטפורמה טכנולוגית של חברת בת שלנו, פלטפורמת ה BDD, המועצמת על ידי מנוע ה- MicroBoost AI של אבוג’ן."

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    תודה מה עושה המניה

    אפשר לדעת מראש לעונים
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    אורי עסיס 29/10/2020 14:58