מיזוגים ורכישות

קרן פימי רוכשת את חברת התרופות רפא לפי שווי חברה של כ- 700 מיליון שקל

פימי תחזיק ב-90% ממניות החברה ומשפחת לוין, מבעלי המניות הנוכחיים, יחזיקו ביתרה; גילון בק, שותף בכיר בפימי, ימונה ליו"ר החברה

חדשות ספונסר 28/10/2020 13:54

א+א- 1

קרן פימי של ישי דוידי מעדכנת היום כי היא רוכשת 90% ממניות חברת התרופות רפא, לפי שווי חברה של כ-700 מיליון ש"ח. שאר המניות ישארו בידי משפחת לוין, מבעלי המניות הנוכחיים.

 

חברת מעבדות רפא נוסדה בשנת 1937 ע"י ד"ר ברוך לוין ז"ל, ומוחזקת ע"י משפחת סאקלר, משפחת לוין ומשפחת רשף. החברה היא חברת תרופות ישראלית שמוצריה משווקים לכלל מוסדות הבריאות בישראל, ביניהם: בתי חולים ציבוריים ופרטיים, מרפאות, קופות חולים, רשתות הפארם וגופים נוספים. 

 

רפא מתמחה בפיתוח, ייצור, שיווק, והפצה של תרופות מקור ותרופות גנריות, תרופות מרשם ותרופות ללא מרשם וכן מוצרים טיפוליים. התחומים העיקריים בהם פועלת החברה הינם בטיפול בכאב, גסטרואנטרולוגיה, מחלות בדרכי הנשימה, וטיפול פליאטיבי. 

 

תחום משמעותי נוסף בו פועלת החברה הוא תחום המזרקים האוטומטיים. החברה הינה ספקית בלעדית של משרד הביטחון, של ארה"ב ושל מדינות נוספות להן היא מספקת מזרקים אוטומטיים המכילים תרופות כנגד היחשפות לנשק כימי (כדוגמת גז עצבים).

 

החברה משתפת פעולה עם חברות מובילות בעולם, כגון UTHR, Mundipharma, Galderma, Takeda, AstraZeneca, Dr. Falk Pharma, Helsinn ואחרות. בבעלות החברה מפעל ייצור בירושלים, והיא מעסיקה כ-300 עובדים.

 

את המוכרים ייצגו משרד עורכי דין רשף את שיף, ואת הקונים ייצגו משרד נשיץ ברנדס אמיר ושות.

 

גילון בק, שותף בכיר בפימי שימונה ליו"ר החברה: ההשקעה בחברת התרופות רפא מהווה המשך לאסטרטגיה של פימי בזיהוי חברות בעלות פוטנציאל צמיחה משמעותי והרחבת ההשקעות בתחום הפרמבצטיקה רפא היא חברה מובילה בתחומה, מוצרי החברה משווקים למוסדות הבריאות המובילים בישראל ולמוסדות נבחרים בעולם. בכוונת פימי למצות את פוטנציאל הצמיחה המשמעותי שעומד בפניה ולתרום מהידע והניסיון שלה בהשבחת חברות ובפריסה הגלובלית הרחבה של פימי."

 

אמיר לוין, נכדו של מייסד החברה ומנכ"ל החברה: "כניסתה של פימי כשותף הבכיר והמוביל ברפא היא בשורה טובה בראש ובראשונה לעובדי רפא, ללקוחות שלה, ולשותפיה העסקיים. פימי תאפשר המשך פעילות המפעל בירושלים, ואת קידום עסקי רפא בארץ ובשווקים בינלאומיים. זהו יום משמעותי בהיסטוריה ארוכת השנים של החברה, שמנוהלת היום על ידי הדור השלישי למייסדי רפא. אני מבקש להודות למשפחת סקלר על שנים ארוכות של פעילות משותפת, ותרומה לפיתוחה של רפא תוך קיום יחסי שותפות ידידותיים והוגנים."

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אולי ימזגו אותה עם קמהדע?

    הם מחזיקים הרבה קמהדע
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    shaigu 28/10/2020 14:00