מיזוגים ורכישות

להב אל אר ואורי מנצור השלימו רכישת כ-70% ממניות דלק ישראל תמורת כ-525 מיליון שקל

ווליו בייס העלו את מחיר היעד למניית להב ל-3.96 שקלים – אפסייד של כ- 36% על מחיר השוק של המניה

חדשות ספונסר 27/10/2020 12:48

א+א-

חברת להב אל.אר שבשליטת אבי לוי הודיעה היום כי הושלמה רכישת כ-70% מהון המניות של דלק ישראל תמורת כ-525 מיליון שקל. מנצור ולהב אל.אר סיכמו על הסכם שליטה משותף. הרכישה נעשית לפי שווי הדומה להון העצמי של דלק ישראל. ה-EBITDA של דלק ישראל בשנת 2019 בניטרול מכירת פי גלילות ותחנות הכוח הסתכם בכ-188 מיליון שקל לשנה.

 

בתגובה לעסקה העלו בווליו בייס את מחיר היעד למניית להב ל-3.96 שקלים, מחיר המהווה אפסייד של כ-36% על מחיר השוק של מניית להב בסגירת המסחר אתמול – 2.92 שקלים.

 

האנליסט שי ליפמן כתב כי "אנו מתרשמים מקצב הצמיחה, מביצוע העסקאות ומביסוס זרועה אנרגיה בחברה. השלמת רכישת דלק ישראל דרמטית עבור החברה ואנו מעריכים כי להב תנצל את הפוטנציאל הלא ממומש בדלק ישראל ותשיא רווח לבעלי המניות לצד המשך פיתוח הפעילות המניבה בגרמניה והקמתה מחדש של זרוע אנרגיה ירוקה בישראל החברה תנצל את הידע והניסיון של אלי להב לצורך פיתוח והשבחת הפעילות הקמעונאית בדלק".

 

ליפמן כתב כי "בכוונת להב אל.אר לפצל את דלק ישראל לשתי חברות: חברת נדל"ן שתחזיק את 54 התחנות ומגרשים שבבעלות, תפתח את התחנות כשיש זכויות קיימות להרחיב אותן באלפי מ"ר לשטחי מסחר. החברה השנייה, תפעולית, שתנהל את תחנות הדלק ותחנות הנוחות שלהן. תוך הכנסת שותף אסטרטגי לפעילות זו וניצול הידע הניסיון של אלי להב בתחום".

 

עוד כתב ליפמן כי "חברת התפעול תשכור את 54 תחנות הדלק מחברת הנדל"ן תמורת כ 50-45 מיליון שקל (בסיס השכירות, עם תוספת אפשרית לפי היקפי מכירות הדלק ) בחוזה ל כ- 20 שנים בכפוף לגמר הבדיקות , לאחר שיחות עם החברה להערכתי פעילות התפעול בהחלט יכולה לעמוד בסכום השכירות. אני מוצא פוטנציאל גדול ולא ממומש במתחמים הנ"ל, ולאור הניסיון והיכולות הנדל"ניות של אבי לוי ואיליק רוז’נסקי ניתן יהי לממש פוטנציאל זה. להערכתי בתקופה זו הביקוש לשטחי מסחר ולהסעדה יתמקדו בעיקר במתחמים פתוחים ולא צפופים ובנוסף, אפשר לייעל ולהגדיל את פעילות הקמעונאות במנטה".

 

ליפמן מציין כי "פעילות הנדל"ן להשקעה בגרמניה צומחת בקצב נאה והיא כוללת כיום אחזקה של 74 נכסים, חלק גדול מהם מרכזים מסחריים מעוגני סופרמרקט או רשתות DIY ".

 

האסטרטגיה של החברה בפעילות זו היא של השבחת הנכסים ע"י הגדלת שכ"ד, בדרך של הרחבה של המרכז המסחרי ע"י ניצול זכויות בנייה או שינוי תמהיל השוכרים וחלוקת השטח הכולל למספר רב יותר של שוכרים, הארכת הסכמי השכירות ועוד.

 

"החברה חזרה לפעול בתחום האנרגיה הירוקה, נזכיר כי לחברה יכולות יזום, הקמה, רכישה ואחזקה וניהול של מערכות פוטו וולטאיות בישראל שרוכזו בעבר בלהב הרים ירוקים ובסולגרין שנמכרו. החברה שוב מקימה פעילות עצמאית בתחום זה תוך ניצול הידע הנצבר במ הלך שנות הפעילות בלהב הרים ירוקים".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה