סומוטו: נוסטרומו תתקין מערכת אגירה במרכז קניות בלוס אנג’לס

החברה הנמצאת בתהליכי מיזוג עם סומוטו חתמה על הסכם עם קבוצת הנדל"ן המסחרי Westfiel URW שבבעלותה כ-35 מרכזי קניות באנגליה ובארה"ב

חדשות ספונסר 27/10/2020 10:38

א+א- 1

חברת סומוטו, המקדמת בימים אלה מהלך לרכישת חברת אגירת האנרגיה נוסטרומו, תהליך המתקדם כמתוכנן, מודיעה כי נוסטרומו חתמה על מזכר עקרונות עם חברת Westfield URW, במסגרתו נקבע כי נוסטרומו תתקין מערכת לאגירת אנרגיה במרכז קניות בשם Westfield Topanga & The Village המשתרע על כ- 200 אלף מ"ר והמצוי בקנוגה פארק, לוס אנג’לס, קליפורניה.

 

חברת Westfield URW הינה חלק מקבוצת Unibail-Rodmaco-Westfield הנחשבת לאחת מחברות הנדל"ן המסחרי המובילות בעולם. בבעלות חברת Westfield URW כ- 35 מרכזי מסחר ברחבי ארצות הברית ואנגליה והיא מקפידה על שימוש באנרגיה ירוקה וצמצום טביעת הרגל הפחמנית בעולם הנדל"ן המסחרי בארצות הברית.

 

מטרת ההתקשרות הינה להדגים ללקוח, במשך תקופה בת 12 חודשים, את יכולת המערכת לגרום להקטנה משמעותית של שיאי הביקוש של צריכת החשמל של החברה, וממילא לחיסכון בעלויות החשמל וצמצום בטביעת הרגל הפחמנית של האתר.

 

בתום תקופת ההדגמה תעמוד ללקוח הבחירה להשאיר את המערכת באתר, ללא תמורה, ובכפוף לתשלום דמי תחזוקה שנתיים עבור שימוש בתוכנת הניהול של המערכת, כפי שיסוכמו בעתיד. במקרה שהלקוח יבחר שלא להשאיר את המערכת באתר, נוסטרומו תסיר את המערכת על חשבונה ותשיב את מצב האתר לקדמותו.

 

המערכת שתותקן לתקופת ההדגמה מתוכננת להיות בהיקף של 1,100 קילוואט-שעה בעוד שבשלב ב’, במידה שההדגמה תצליח, הלקוח והחברה צפויים להיכנס למשא ומתן לרכישת מערכת נוספת בהיקף של 1,880 קילוואט-שעה. את הפרוייקט תלווה חברת ההנדסה Black and Veatch בתכנון הנדסי ופיקוח, עימה נחתם השבוע הסכם שיתוף פעולה.

 

הסכם זה מצטרף לשיתוף פעולה להתקנת מערכת אגירת אנרגיה בבניין משרדים בלוס אנג’לס, קליפורניה בארה"ב בהיקף של 750 קילוואט-שעה, אשר תמומן על ידי קרן BIRD Energy. קליפורניה היא המדינה בעלת התוצר הלאומי הגולמי הגדול ביותר בארה"ב, וכמדינה לבדה היא הכלכלה החמישית בגודלה בעולם. המדינה מקדמת יעדים אגרסיביים לשימוש באנרגיות מתחדשות, לרבות פתרונות אגירה והיא בעלת רגולציה תומכת.

 

ירון בן נון, מנכ"ל ומייסד נוסטרומו: "המערכת תותקן במרכז קניות בלוס אנג’לס קליפורניה, אשר בבעלות חברת Westfield החולשת על עשרות מרכזי קניות בארצות הברית ואנגליה, ביניהם מהמפורסמים בעולם והמובילה מדיניות להקטנת טביעת הרגל הפחמנית במרכזי הקניות שבבעלותה.

 

אני גאה על כך שבתום תהליך שארך שמונה חודשים בלבד , חתמנו על הסכם זה אשר מהווה הבעת אמון גבוהה מאוד של שחקן נדל"ן משמעותי, בין לאומי, בטכנולוגיה של נוסטרומו.

 

החתימה על ההסכם הזה היא ציון דרך במימוש האסטרטגיה של נוסטרומו שמבוססת על הטמעת הטכנולוגיה שלנו תוך יצירת יחסי אמון  עם לקוחות גדולים שבבעלותם מליוני מ״ר של מבני נדל״ן מסחרי, ושברגע שתהיה שביעות רצון מהטכנולוגיה שלנו, הצמיחה הוורטיקלית והמהירה ביחד עם לקוחות אלו - תובטח.

 

קליפורניה סובלת השנה מגלי חום קיצוניים, שריפות והפסקות חשמל תכופות הגורמות לאי יכולת של רשת החשמל לספק את הביקושים. בנוסף, קיימת במדינה רגולציה תומכת לשימוש באנרגיה ממקורות מתחדשים ויעדים אגרסיביים לשימוש במקורות אלה. נכון להיום יעדי אגירת האנרגיה בקליפורניה בלבד עומדים על יותר מ- 40,000 מגה-וואט-שעה עד שנת 2030, והדרישה להרחבת כושר אגירת האנרגיה, ברשת החשמל של הכלכלה החמישית בגודלה בעולם הולכת וגדלה בכל יום שעובר. 

 

קליפורניה היום מראה לכל העולם את הדרך לקראת משק חשמל המבוסס על 100% מקורות אנרגיה מתחדשת ואנו משוכנעים כי המערכת הנוספת בקליפורניה סוללת בפנינו את הדרך להתקנת מערכות רבות נוספות גם אצל הלקוח המדובר וגם בקרב לקוחות פוטנציאלים נוספים."

 

יצוין, כי החברה ונוסטרומו ממשיכות לפעול על מנת לקדם את חתימת ההסכם המחייב לרכישת הון המניות של נוסטרומו, וכי נכון למועד זה, לצד בדיקת הנאותות שמבצעת החברה, מחליפים הצדדים טיוטות הסכם מתקדמות לרכישת נוסטרומו כאמור.

חדשות ספונסר

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    החלאווה שלי|36||1|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    סופה ירוקה 27/10/2020 10:45