מרחביה תשקיע עד 350 אלף דולר באוקון מדיקל

ההשקעה במסגרת סבב גיוס של כ-1.5 מיליון דולר; לאחר ההשקעה תחזיק מרחביה כ-10% מהונה של אוקון מדיקל

חדשות ספונסר 27/10/2020 10:08

א+א-

חברת מרחביה אחזקות מדווחת על התקשרות במזכר הבנות להשקעה בחברת אוקון מדיקל העוסקת בפיתוח ייצור ומכירה של טכנולוגיה מבוססת התקן תוך רחמי לטיפול במחלות של נשים ברחם.

 

לפי מזכר ההבנות תשקיע מרחביה באוקון מדיקל עד 350 אלף דולר בתמורה למניות המהוות כ-10% מהונה המונפק והנפרע של החברה. ההשקעה של מרחביה תבוצע לפי שווי של 4.5 מיליון דולר אחרי הכסף והיא חלק מסבב השקעה בהיקף כולל של 1.5 מיליון דולר.

 

אוקון מדיקל עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של התקנים כדוריים תוך-רחמיים המבוססים על טכנולוגיה מוגנת פטנט אותה פיתחה החברה לטיפול במגוון התוויות רפואיות בתחום בריאות האישה. מוצר הדגל של החברה, ה-IUB Ballerine הינו אמצעי מניעה תוך-רחמי המותאם לצורתו התלת ממדית של הרחם, דבר המאפשר להתקינו בהליך קצר ונטול כאבים במרפאה, עם יעילות לתקופה של 5 שנים, זאת בניגוד להתקנים התוך-רחמיים הדו-ממדיים הקיימים כיום.

 

למוצר ה- Ballerine אישור CE וכן אישור NHS באנגליה והוא משווק ב-30 מדינות ברחבי העולם ובהן ישראל, דרום אפריקה, מדינות באירופה ומדינות בדרום אמריקה. המוצר פונה לשוק אמצעי המניעה הגלובלי אשר להערכת אוקון מדיקל צפוי להגיע להיקף של כ-32 מיליארד דולר עד שנת 2025.

 

בנוסף עורכת אוקון מדיקל ניסוי קליני שלב 2a במוצר ה-Sead, התקן תוך רחמי לטיפול בדימום רחמי מוגבר/ לא תקין (AUB – Abnormal Uterine Bleeding), ממנו סובלות כ-25% מהשנים בגיל הפוריות. הטיפול מבוצע במרפאה ללא צורך בניתוח או הרדמה ומטרתו להביא להפחתה מיידית ומשמעותית של הדימום וחזרה לשגרה מלאה מיד לאחר הטיפול. להערכת אוקון מדיקל, שוק הניתוחים העולמי לטיפול ב-AUB צפוי להגיע לכ-1.3 מיליארד דולר עד שנת 2024.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה