אלמור תקים שלושה פרויקטים סולאריים עבור משק אנרגיה

היקף העסקה מוערך בכ-80 מיליון ₪; בנוסף תספק אלמור שירותי תפעול ותחזוקה לפרויקטים במשך תקופה של ארבע שנים ממועד ההפעלה המסחרית

חדשות ספונסר 26/10/2020 13:31

א+א-

אלמור אנרגיות מתחדשות, שותפות כללית בה מחזיקה החברה ב- 50% מהזכויות, התקשרה בשלושה הסכמים עם תאגידים הנמצאים בשליטה בעקיפין של משק אנרגיה לפיהם תקים אלמור אנרגיות מתקנים פוטו-וולטאים קרקעיים בפרויקטים של קבוצת משק אנרגיה בכפר עזה, לוטן ובית קמה.

 

משק אנרגיה זכתה בפרויקטים אלה במסגרת מכרז שערכה חברת החשמל - בפרויקט כפר עזה זכתה החברה בהספק של 7 מגה-וואט, בפרויקט לוטן בהספק של 7 מגה-וואט, ובפרויקט בית קמה בהספק של 5.7 מגה-וואט.

 

בהתאם להוראות בכל אחד מההסכמים, עם קבלת צו תחילת עבודה אלמור אנרגיות תקים את המתקנים הפוטו-וולטאים בשטחי הפרויקטים ותביא אותם לכדי מוכנות לסנכרון לרשת החשמל. עוד קובעים ההסכמים, בין היתר, את חלוקת האחריות בין הצדדים וכן את לוחות הזמנים לביצוע עבודות ההקמה של הפרויקטים שנקבעו בהתאם למועדים שקבעה רשות החשמל לסנכרון ולחיבור של הפרויקטים לרשת החשמל.

 

בנוסף, נקבעו בהסכמים עקרונות להתקשרות של הצדדים בהסכמי תפעול ותחזוקה, בהסכם נפרד ביחס לכל פרויקט, לפיהם אלמור אנרגיות תספק שירותי תפעול ותחזוקה בקשר עם הפרויקטים במשך תקופה של ארבע שנים שתחילתה במועד ההפעלה המסחרית של הפרויקטים.

 

בתמורה לכלל השירותים אשר יוענקו על ידי אלמור אנרגיות, תשלם קבוצת משק אנרגיה לאלמור אנרגיות בעבור חלקה בהקמה ובתפעול הפרויקטים סך של כ- 80 מיליון ₪ (בדיווח של משק אנרגיה למאי"ה, הסכום המדווח מוערך ב-89 מיליון ₪.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה