ביולייט: תוצאות חיוביות בניסוי קליני רביעי למוצר של חברת דיאגנוסטיר

תוצאות הניסוי הקליני מצביעות על יכולת טובה של המוצר לאבחן נבדקים הלוקים בסינדרום העין היבשה

חדשות ספונסר 25/10/2020 15:27

א+א-

חברת ביולייט, המתמקדת בפיתוח ומסחור של מוצרים לאבחון וטיפול מחלות עיניים, מדווחת היום כי החברה הבת דיאגנוסטיר קיבלה דוח סופי עם תוצאות הניסוי הקליני הרביעי לבחינת המוצר הדיאגנוסטי שהיא מפתחת, והמבוסס על טכנולוגיית ה-TeaRx, לאבחון סינדרום העין היבשה (dry eye syndrome) על ידי בחינה של הרכב נוזל הדמעות.

 

בהתאם למידע שהתקבל מדיאגנוסטיר, ניסוי קליני זה, אשר כלל גרסה מעודכנת של המוצר וסורק אלקטרוני, נוהל ונערך בישראל, בשני מרכזים רפואיים שונים וגויסו אליו 60 משתתפים. בניתוח תוצאות הניסוי הקליני, נכללו 47 המשתתפים שעמדו בקריטריון הניסוי (מתוכם 17 חולים ו-30 בריאים). המשתתפים סווגו לקבוצות של בריאים וחולים באמצעות קריטריונים, אשר למיטב ידיעת החברה כפי שנמסר לה מדיאגנוסטיר, מקובלים בספרות הרפואית ואשר נעשה בהם שימוש דומה במחקר למוצרים אחרים לאבחון וטיפול בסינדרום.

 

כפי שנמסר לחברה מדיאגנוסטיר, תוצאות הניסוי הקליני מצביעות על יכולתו הטובה של המוצר לאבחן נבדקים הלוקים בסינדרום ברגישות  העומדת על 82.4% וסגוליות (specificity) של 90% והיא בעלת ערך ניבוי חיובי לנבדקים שאינם לוקים בסינדרום של כ- 90%.

 

פרופ’ דויד צדוק, מנהל מחלקת העיניים בבית החולים שערי צדק ומומחה למחלות פני שטח העין שהוביל את המחקר אמר כי: "תוצאות המחקר מלמדות כי יש כאן כלי חדש וייחודי להתמודד עם מחלה מורכבת כמו העין היבשה, נראה כי הגישה של דיאגנוסטיר לאפשר לרופאים לאבחן את המחלהביעילות רבה יותר."

 

במסגרת ניסוי קליני זה, נבדק נוזל הדמעות של המשתתפים באמצעות המוצר, המשתמש בפאנל בדיקות של מרכיבי דמעות העשויים להשתנות בחולי הסינדרום. השילוב של פאנל הבדיקות שפותח ונבחר ביחד עם נתונים דמוגרפיים נוספים, שימש ליצירת אלגוריתם שיסייע בזיהוי הלוקים בסינדרום.

 

נזכיר כי בשבוע שעבר דיווחה ביולייט כי דיאגנוסטיר חתמה על הסכם השקעה לגיוס מיליוני דולרים מאלכם מדיקל וביולייט, לצד הסכם ייצור מסחרי משלים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה