ישראל קנדה: ICR מקדמת פרויקט פינוי בינוי במתחם ההסתדרות בגבעתיים

החברה השיגה כ-85% מהחתימות הנדרשות מבעלי הדירות הקיימות במתחם; היקף ההשקעה מוערך בכ-500 מיליון ש"ח וההכנסות הצפויות הן כ-610 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 25/10/2020 14:03

א+א- 1

חברת הנדל"ן ישראל קנדה שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר, מדווחת היום כי ICR (לשעבר מנרב פרויקטים), חברה המוחזקת ב-50%, החתימה מעל ל- 80% מבעלי היחידות בפרויקט פינוי בינוי במתחם ההסתדרות בגבעתיים.

 

במתחם, הכולל נכון להיום 117 דירות מגורים, יוזמת ICR תב"ע חדשה, בסמכות וועדה מקומית, להקמת פרויקט של 3 מגדלי מגורים בני 25 קומות אשר יכללו 333 דירות ושטח מסחרי של כ-1,000 מ"ר. בפרויקט יוותרו לחברה כ-216 דירות מגורים לשיווק עצמי. אדריכלי ומתכנני הפרויקט: רותי הרשקוביץ ממשרד בר הרשקוביץ אדריכלים.

 

מתחם ב’ האמור מצטרף למתחם נוסף אותו מקדמת החברה במסגרת אותה תכנית מפורטת - מתחם י’ ברחוב אידמית, הכולל 42 יח"ד קיימות במקומן צפויה החברה להקים 118 יח"ד עליהן דיווחה החברה בעבר.

 

בהתאם להערכה ראשונית היקף ההכנסות הצפוי בפרויקט הינו כ-610 מיליון ש"ח בעלות השקעה צפויה של כ-500 מיליון ש"ח. יצוין כי הוצאתו לפועל של הפרויקט כפופה להתקיימותם של מספר תנאים מתלים, אשר טרם התקיימו.

 

מורדי שבת, מנכ"ל ICR מבית ישראל קנדה ראם מגורים: "גבעתיים תיכנס בקרוב לתנופת בנייה אדירה ותמשוך אליה אוכלוסייה חדשה, צעירה ואיכותית. אנו ב-ICR שמחים לקחת חלק משמעותי ומרכזי בתוכנית ההתחדשות העירונית הגדולה ביותר בגבעתיים, שתהפוך את האזור הוותיק לחדשני ומבוקש."

 

עוד הוסיף מורדי שבת: "השילוב של התחדשות עירונית תוך שמירה על רווחת בעלי הזכויות שהינם שותפים מלאים לדרך, יאפשר להם לקבל בסופו של יום דירת פרימיום מרווחת, איכותית וחדשה, יחד עם בנייה של מגדלים מודרניים. הקרבה לתל אביב, לרמת גן ולצירי תחבורה ראשיים, הופכים את הפרויקט לאיכותי ולאטרקטיבי במיוחד. ICR, אשר שואבת מהדנ"א של בעלות השליטה בה, מהווה שחקנית מובילה בתחום ההתחדשות העירונית בארץ ופועלת בערים נבחרות בהן בת ים, הרצליה, ירושלים וכעת גם גבעתיים."

 

את בעלי הדירות הוותיקות במתחם מייצג משרד עורכי הדין רז-כהן, פרשקר ושות’, המתמחה בהליכי התחדשות עירונית.

 

לדברי עו"ד קרן פרשקר המייצגת את בעלי הדירות, "מדובר בציון דרך משמעותי, שמלמד על רמת האמון הגבוהה של בעלי הדירות הוותיקות בפרויקט. במסגרת התוכנית שאותה קידמנו יחד עם היזם, הגענו לתוצאה מיטבית אשר מצד אחד מספקת לבעלי הדירות תמורה נאה, המשביחה את דירותיהם באופן ניכר, ומנגד אינה מתפשרת על איכות התכנון".

 

כזכור, בשנת 2020 נרכשה ICR (לשעבר מנרב פרויקטים) על ידי חברה המצויה בשליטת קבוצת ישראל קנדה וקבוצת ראם. בידי החברה פרויקטים בהיקף מצטבר של קרוב ל-3.4 מיליארד ₪. כמות יח"ד לביצוע בהיקף של כ- 2,800 יח"ד, מתוכן 2,100 יח"ד לשיווק. כמו כן, קרקעות בהיקף של כ- 253 אלפי מ"ר המיועדים בעיקר למשרדים מסחר ומלונאות, ומגוון פרויקטים שנמצאים בקנה, בהיקפים משמעותיים.

 

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    חתיכת פרוייקט עם רווח לא קטן

    מצידו. מעניין האם בדרך לשיאה השנתי ? למעקב.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    יא 25/10/2020 14:23