קנאביס

יוניבו חתמה על הסכם הפצת קנאביס רפואי לאנגליה בהיקף של עד 5 טון

הסכם ההפצה הינו לתקופה של 3 שנים שבסופה יתחדש באופן אוטומטי לשנה נוספת כל פעם; מימוש ההסכם כפוף לקבלת תקן EU-GMP למוצרים

חדשות ספונסר 25/10/2020 11:40

א+א-

חברת הקנאביס הרפואי יוניבו התקשרה בהסכם עם חברה באנגליה, הפועלת בתחום ההפצה של מוצרי קנאביס רפואי של חברות מובילות בעולם (דוגמת אורורה וטילריי) באנגליה, לפיו יוניבו תמכור לה מוצרים שונים מבוססי קנאביס מתוצרת מפעל החברה תחת המותג Univo לצורך שיווקם באנגליה. על פי אתר statista.com שוק הקנאביס הרפואי באנגליה עתיד להגיע לכ-1.3 מיליארד דולר בשנת 2024.

 

בהתאם להסכם ההפצה, המפיץ ירכוש מהחברה עד 5 טון מוצרים מבוססי קנאביס במחירים כפי שנקבעו בהסכם ההפצה ואשר יישאו את הלוגו ואת המותג UNIVO. ההפצה תתבצע על פי תוכנית שיווק שתאושר ע"י החברה והמפיץ ישא בעלויות השיווק. יוניבו לא העניקה בלעדיות למפיץ בטריטוריה זו.

 

הסכם ההפצה הינו לתקופה של 3 שנים שבסופה יתחדש באופן אוטומטי לשנה נוספת כל פעם. כמו כן נקבע כי במקרה בו היקף הרכישות של המפיץ יעלה על 5 טון בשנה, ינהלו הצדדים מו"מ בתום לב על עדכון ההסכם.

 

מימוש ההסכם כפוף לקבלת תקן EU-GMP למוצרים או בהסכמת המפיץ לקבלת אישור מהרשויות באנגליה לפעול על פי התקן הקיים המצוי ברשות החברה והכל בתוך 90 ימים. החברה בחנה את האפשרויות הרגולטוריות העומדות בפניה ביחס להתממשות ההסכם, ולפי המידע שנמסר לה על ידי המפיץ, נכון למועד הדיווח קיימת אפשרות שהחברה תקבל את האישור הרגולטורי מהרשויות באנגליה להפצת מוצרי החברה בהתבסס על התקן המצוי ברשותה IMC-GMP על פיו פועלת החברה.  

 

הסכם ההפצה באנגליה הוא בהתאם לאסטרטגיה העסקית להרחבת הפעילות בחו"ל, זאת לצד פעילות ייבוא. לאחרונה יוניבו ייבאה תוצרת קנאביס רפואי שעברה בדיקות מעבדה מחמירות ונמצא כי אינה זקוקה להקרנות. התוצרת היא בתקן GACP ובהיקף של 80 ק"ג ויוניבו תפעל לייבא עוד מאות ק"ג עד סוף שנת 2020. בכוונת יוניבו לשווק מוצרים סופיים ללא צורך בהקרנות לאחר שהתוצרת עברה בדיקות מעבדה מחמירות ועמדה בהן עם תוצאות מצוינות שאף הציגו רמות THC גבוהות, המבוקשות על ידי המטופלים.

 

לאחרונה דיווחה יוניבו על תוצאות מקדמיות לרבעון השלישי של 2020 – במסגרת זו מעריכה כי הכנסותיה ברבעון השלישי יסתכמו לשיא של 14 מיליון שקל - עליה של 100% מרבעון שני 2020, ומתחילת שנה זו הכנסות של 24 מיליון שקל, זאת בתשעת חודשי הפעילות הראשונים.

 

ליוניבו גם הסכמים קודמים שנחתמו עם חברת Clever Leaves הקנדית לרכישה וייבוא של קנאביס רפואי ממתקנה של Clever Leaves בפורטוגל. Clever Leaves מחזיקה חוות גידול בתקן EU-GACP ומפעל בתקן EU-GMP. ההסכם לרכישה כוללת של 12 טון הוא הסכם מדורג לרכישה של 200 ק"ג שכבר הוזמנה על ידי יוניבו מפורטוגל. בנוסף כולל ההסכם רכישה וייבוא של 500 ק"ג ועד 5 טון בשנת 2021 ו-500 ק"ג ועד 7 טון בשנת 2022.

 

בנוסף הודיעה החברה כי תרכוש מספר מאות ק"ג של תוצרת קנאביס רפואי ממתקן Indoor של חברת מרנובה מקנדה (חברה בת של Creso Pharma הנסחרת בבורסה האוסטרלית). תוצרת הקנאביס הרפואי כוללת 4 זני פרימיום מבוקשים, בעלי רכיב THC גבוה.

 

על פי פרסומים בין השאר של משרד הבריאות, נמכרים היום בישראל מידי חודש למעלה מ-2.5 טון מוצרי קנאביס רפואי, כשיוניבו מספקת היום תוצרת לבתי מרקחת בהיקף של מאות ק"ג בחודש, מכאן כי נתח השוק של יוניבו מהווה נתח לא מבוטל מכלל השוק.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה