המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות

מדד ת"א 35 ירד 0.38% ומדד ת"א 125 ירד 0.44%. בנק ישראל הותיר את הריבית במשק על 0.1%, מדד הבנקים עלה 2.45%

מערכת ספונסר 22/10/2020 17:51

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות של רוב השערים המרכזיים. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של 0.38%, מדד ת"א 125 ירד בשיעור של 0.44% ומדד ת"א SME60 ירד 0.08%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הבנקים עלה 2.45%, ת"א טכנולוגיה ירד 1.54%, מדד הביומד ירד 1.75%, מדד התקשורת ירד 1.05%, מדד הנפט והגז עלה 0.28%.

מחזורי מסחר גדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות פועלים, דיסקונט, לאומי, מזרחי טפחות, גב ים ואו פי סי, בעליה. מניות נייס ובזק ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית מיטב דש שעלתה 4.27%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: מניות גב ים, מיטרניקס, מזרחי טפחות, פועלים, או פי סי אנרגיה, לאומי ודלק קידוחים יהש.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אלקטריאון שירדה 8%, ואחריה ירדו מניות אוגווינד, אורמת טכנו, סאפיינס, מג’יק, אודיוקודס, פתאל החזקות ולוינשטיין נכסים.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.30 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר בירידות וגם באירופה מסכים אדומים.

הנגיד הותיר את הריבית במשק על 0.1%. בנוסף, הוועדה המוניטרית בבנק ישראל החליטה להגדיל את תכנית רכישות האג"ח הממשלתי בשוק המשני ב - 35 מיליארד ₪, ולהפעיל נדבך נוסף של התכנית למתן אשראי לבנקים.

הכלכלן הראשי של לאומי ד"ר גיל בפמן: ”בנק ישראל מבקש לפעול במסלול האשראי כדי לתמוך במשק ובתעסוקה. דבר זה בא לידי ביטוי במכלול אמצעי האשראי והנזילות שבנק ישראל מציע לשווקים ולמערכת הפיננסית, וכן בצעדים נלווים, כמו הפחתת הריבית על האשראי המוכוון".

בכירי ענף הבנייה נפגשו עם שר האוצר והציגו תכנית להאצת הענף. ההצעה כוללת פעולות לטיפול בפערי ההיצע והאצת הבנייה, הגברת הביקוש לדירות בתמיכה ברוכשים והגדלת כוח העבודה בענף.

 גילת מרחיבה חוזה ניהול תמסורת סלולרית בהיקף של 20 מיליון דולר בארה”ב. החוזה עם מפעילת תקשורת Tier-1 בארה"ב לתקופה של שלוש שנים.

סקר העסקים של הלמ”ס: ירידה באחוז העסקים הצופים סכנת סגירה בגלל מגבלות הקורונה. אחוז התעסוקה בענפי הסקר ירד באוקטובר ל - 79% לעומת 87% באוגוסט, ואחוז העובדים הנמצאים בחל"ת עלה בחדות לכ - 14%. יחד עם זאת, רק 33% מהעסקים העריכו שתהיה פגיעה חמורה בפדיון.

חברת נמלי ישראל תשיב למדינה שטחים בהיקף של כ - 235 דונם באילת. במסגרת ההסכם יוחזרו לרשות הציבור כ - 570 מטר אורך של רצועת חופים, חוף הדקל, החוף של מוש וחוף החשמל.

האוצר מציע חבילת הטבות נוספות לרשת הביטחון הכלכלית. בין ההטבות החדשות סיוע לעצמאיות בחופשת לידה, סיוע בארנונה לעסקים חדשים שקמו ב - 2020 והארכת תקופת הזכאות למענק עידוד תעסוקה.

אייפקס: אפסייד של כ - 40% לישראל קנדה: "לאור העלייה המשמעותית בהיקף הפרויקטים לייזום והיקף העודפים הצפוי מהם, המסתכם בכ - 1.5 מיליארד ₪, והגידול הצפוי בנכסים המניבים, אנו ממליצים על המנייה במחיר יעד של 7.59 ₪".

קרן אלמדה מינתה את נשיא בית החולים שערי צדק לדירקטור וחבר הוועדה המייעצת. עוד מונו לוועדה, גלעד גליק מנכ"ל איתמר  מדיקל ועידן נוביק מייסד חברת פראגון, שישמשו כיועצים להשקעות העתידיות של הקרן.

הדר גולדמן רוכש את החווה הסולארית בכפר הירוק ב - 20 מיליון דולר. גולדמן השקעות העוסקת בנדל"ן בארה"ב, נכנסת לתחום האנרגיות המתחדשות. החברה מעוניינת להפוך את כל נכסי הנדל"ן שלה לאוטונומיים מבחינה אנרגטית.

מיטב דש צפויה לרשום רווח של 20 - 25 מיליון דולר על השקעתה בליקווידיטי קפיטל. קרן הון הסיכון Spark Capitalו –MUIP , השקיעו בחברה 20 מיליון דולר לפי שווי של 100 מיליון דולר. בתמורה להשקעה, הוקצו למשקיעים כ - 20% מהון מניות ליקווידיטי.

טוגדר תייבא 1.7 טון קנאביס רפואי מאוגנדה. החברה קיבלה היתר יבוא מיידי והתוצרת מוכנה וזמינה לייבוא. מכירת תפרחות הקנאביס במחיר השוק הקיים עשויה להסתכם בלמעלה מ - 40 מיליון ₪.

 אלביט מערכות חתמה על חוזה של 442 מיליון דולר בארה”ב. ההזמנה היא עבור מערכות ראיית לילה דו - עיניות מתקדמות לצבא היבשה של ארה"ב. החוזה מגיע בהמשך לרכישת פעילות ראיית הלילה מחברת האריס האמריקנית.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה