קנאביס

יוניבו ייבאה לראשונה לארץ קנאביס רפואי שאינו מצריך הקרנות

ייבאה מהספק 80 ק"ג ומתכננת לייבא עוד מאות ק"ג עד סוף השנה; התוצרת עברה בהצלחה את כל הבדיקות בישראל

חדשות ספונסר 21/10/2020 11:49

א+א-

חברת הקנאביס הרפואי יוניבו מודיעה כי ייבאה תוצרת קנאביס רפואי בתקן GACP שאינו מצריך הקרנות גמא רדיואקטיביות מייננות אשר פוגעות באיכותו, בהיקף של 80 ק"ג ותייבא עוד מאות ק"ג עד סוף שנת 2020.

 

יוניבו תשווק מוצרים סופיים ללא צורך בהקרנות לאחר שהתוצרת עברה בדיקות מעבדה מחמירות ועמדה בהן, עם תוצאות שאף הציגו רמות THC גבוהות, המבוקשות על ידי המטופלים.

 

התוצרת המיובאת היא הראשונה בישראל שאינה מצריכה ביצוע הקרנות ומעידה על היות הקנאביס הרפואי נקי ממזיקים וזיהומים. כיום קיימת ביקורת חריפה מצד מטופלים באשר להקרנות, כיוון שלטענתם ישנה השפעה על החומר הביולוגי ופגיעה באיכות, בטיב ובחומרים הפעילים ועל כן יוניבו צופה כי הביקוש לתוצרת יהיה גבוה.

 

יתרון נוסף של התוצרת הספציפית היא שעלות הייבוא של תוצרת הקנאביס הרפואי ממנה לישראל היא נמוכה מהעלות בה רוכשת יוניבו את הקנאביס הרפואי מחוות גידול בישראל ולכן היא מאפשרת לחברה להיות תחרותית יותר מהשחקנים המקומיים ולשפר את הרווחיות.

 

לאחרונה דיווחה יוניבו על תוצאות מקדמיות לרבעון השלישי של 2020 – במסגרת זו מעריכה כי הכנסותיה ברבעון השלישי יסתכמו לשיא של 14 מיליון שקל - עליה של 100% מרבעון שני 2020, ומתחילת שנה זו הכנסות של 24 מיליון שקל, זאת בתשעת חודשי הפעילות הראשונים.

 

ליוניבו גם הסכמים קודמים שנחתמו עם חברת Clever Leaves הקנדית לרכישה וייבוא של קנאביס רפואי ממתקנה של Clever Leaves בפורטוגל. Clever Leaves מחזיקה חוות גידול בתקן EU-GACP ומפעל בתקן EU-GMP. ההסכם לרכישה כוללת של 12 טון הוא הסכם מדורג לרכישה של 200 ק"ג שכבר הוזמנה על ידי יוניבו מפורטוגל. בנוסף כולל ההסכם רכישה וייבוא של 500 ק"ג ועד 5 טון בשנת 2021 ו-500 ק"ג ועד 7 טון בשנת 2022.

 

בנוסף הודיעה יוניבו כי תרכוש מספר מאות ק"ג של תוצרת קנאביס רפואי ממתקן Indoor של חברת מרנובה מקנדה (חברה בת של Creso Pharma הנסחרת בבורסה האוסטרלית). תוצרת הקנאביס הרפואי כוללת 4 זני פרימיום מבוקשים, בעלי רכיב THC גבוה

 

על פי פרסומים בין השאר של משרד הבריאות, נמכרים היום בישראל מידי חודש למעלה מ-2.5 טון מוצרי קנאביס רפואי, כשיוניבו מספקת היום תוצרת לבתי מרקחת בהיקף של מאות ק"ג בחודש – מכאן כי נתח השוק של יוניבו מהווה נתח לא מבוטל מכלל השוק.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה