סולגרין רוכשת נכסים סולאריים באיטליה בתמורה ל-144-172 מיליון ש”ח

היקף הנכסים הקיימים הוא כ-30 מגה וואט עם תשואת מטרה של 11%; לחברה אופציה להרחבת הצבר להיקף של כ- 70 מגה וואט; ההכנסות השנתיות צפויות לעמוד על כ-44-52 מיליון שקל

חדשות ספונסר 20/10/2020 10:50

א+א-

חברת האנרגיה המתחדשת סולגרין, שבשליטת קרן התשתיות והאנרגיה ג’נריישן קפיטל חתמה על הסכמים לרכישה, השבחה ומימון מחדש של נכסים סולאריים קיימים באיטליה בהיקף של כ-30 מגה וואט, כאשר נכון להיום כבר זוהו כ 25.4 מגה ואט של נכסים מתוך כלל התכולה. בנוסף, לחברה קיימת אופציה להרחבת הצבר הנרכש להיקף כולל של עד כ-70 מגה וואט.

 

במקביל, מעדכנת סולגרין על התקדמות במשא ומתן לחתימה על הסכם נוסף, בהקשר לפיתוח פרויקטים קרקעיים באיטליה בהיקף של עד כ-200 מגה וואט.

 

סולגרין תבצע את הרכישה באמצעות שותפות ייעודית, שתוחזק במלואה ע"י החברה, ויחד עם יזם מקומי, בעל מומחיות בתחום האנרגיה הסולארית באיטליה, שיספק לה שירותי איתור נכסים, ניהול וארגון עסקת הרכישה והשבחת נכסים ויהיה זכאי לדמי הצלחה המותנים בהשגת תשואת מטרה. להערכת החברה, השותפות הייעודית צפויה להגיע לתשואת המטרה לאחר השלמת תהליך ההשבחה. 

 

עלות רכישת הנכסים המניבים -25.4 מגה וואט מתוך 30 מגה וואט צפויה לעמוד בטווח של כ-36- 43 מיליון אירו (144-172 מיליון שקל), כאשר לאחר ביצוע מימון מחדש עבורם, צפוי להתקבל בגינם החזר בסך של כ-21-23 מיליון אירו.

 

להערכת החברה, במהלך תקופת ההסדרה, ההכנסות השנתיות בגין הנכסים המניבים הנרכשים צפויות לנוע בטווח של כ-13-11 מיליון אירו וה-FFO הפרויקטאלי צפוי לנוע בטווח שבין 8-9 מיליון אירו. תקופת ההסדרה עם התעריף המובטח (80% מסך הכנסות) הינה לתקופה ממוצעת של כ-11 שנים. סולגרין מציינת, כי תשואת המטרה על ההון עבור הנכסים הנרכשים, תעמוד לאחר השבחתם על כ-11%.

 

עם רכישת הנכסים, יבצע היזם המקומי פעולות השבחה הנדסיות ותפעוליות לשיפור תפוקות הנכסים, וכן יכנס לתוקף הסכם לניהול נכסים. בנוסף ייחתם הסכם תפעול לכלל הפרויקטים עם קבלן תפעול מוביל בשוק ובמסגרתו, יבטיח קבלן התפעול את הביצועים המשופרים של הנכסים, לרבות לאחר השלמת פעולות ההשבחה. קבלן זה אף יבצע את כלל עבודות ההשבחה. במסגרת הסכם הניהול, היזם יפקח על קבלן התפעול והתחזוקה.

 

גל בוגין, יו"ר פעיל בסולגרין: "כחלק מאסטרטגיית החברה להרחיב את פעילותה בתחום הייזום וההשבחה של נכסי אנרגיה מתחדשת בישראל ובעולם, אנו מעדכנים על כניסתנו לפעילות בינלאומית ראשונה ומשמעותית באיטליה. מהלך זה מהווה אבן דרך משמעותית עבורנו וקפיצת מדרגה משמעותית מבחינת היקפי הפעילות של סולגרין.

 

שוק האנרגיה המתחדשת באיטליה הינו מהגדולים באירופה ובעל מערכת רגולטורית וסטטוטורית מפותחת אשר יאפשר לנו המשך של הרחבת הפעילות שם באופן משמעותי בשנים הקרובות, כאשר על פי תכנית האסטרטגיה של ממשלת איטליה, הכוונה היא להגיע ליעד של 55% ייצור חשמל ממקורות של אנרגיה מתחדשת עד 2030. אנו ממשיכים לפעול במרץ להאצת יישום אסטרטגיית הצמיחה של החברה בארץ ובחו"ל".

 

תום שפרן, מנכ"ל סולגרין: "הכניסה לפעילות באיטליה מהווה מנוע צמיחה מהותי נוסף לפעילות החברה הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך ותגדיל משמעותית את הכנסות החברה והתזרים התפעולי. במקביל למהלך הכניסה לשוק המתחדשות באיטליה אשר מייצר סינרגיה מלאה לפעילות הליבה של החברה בשוק המקומי אנו ממשיכים להיות ממוקדים בהאצת הפיתוח, ההקמה והתפעול של הנכסים המניבים בישראל".

 

את סולגרין ייצגה בעסקה עורכת הדין חגית הורויץ ממשרד פישר בכר חן.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה