אפולו פאוור מקימה מתקן פיילוט סולארי צף בחוף הכרמל

ההסכם הוא במסגרת שיתוף הפעולה עם Ciel & Terre International; תמורת הפרויקט מוערכת ב-450-600 אלף ש"ח

חדשות ספונסר 20/10/2020 10:12

א+א-

אפולו פאוור מודיעה על הסכם בין חברת הבת סולארפיינט ומי חוף הכרמל אגודה שיתופית חקלאית למים, להקמת פיילוט סולארי צף בתמורה לסך כולל של בין 450 ל- 600 אלף שקלים. זהו הפיילוט השלישי במסגרת שיתוף הפעולה עם Ciel & Terre International הנחשבת למובילה עולמית בתחום הסולאר הצף.

 

בחודש יוני 2019 חתמה סולארפיינט על הסכם עם Ciel & Terre International לבחינת התאמת היריעה הגמישה כפתרון סולארי צף העדיף על הפתרונות הסטנדרטים בשוק. ההסכם כולל פיתוח והקמת שלשה מתקנים בישראל ובצרפת.

 

בחודש אוקטובר 2019 הושלמה הקמת הפיילוט הראשון בישראל בגודל של 40 מ"ר, ובחודשים האחרונים מצויה אפולו במגעים עם גורמים שונים בשוק הישראלי במטרה להקים פיילוט בתשלום בהספק מותקן גבוה יותר.

 

בכפוף להשלמת הפיילוטים בצורה מוצלחת מבחינה טכנולוגית ומסחרית, ינהלו הצדדים מו"מ להתקשרות בהסכם הפצה לפיו תשמש Ciel & Terre מפיץ בלעדי של היריעה הסולארית הצפה של אפולו לתקופה של 5 שנים תוך עמידה בהתחייבות רכישה בהיקף מינימלי של 2 GWp. 

 

מי חוף הכרמל היא אגודה שיתופית חקלאית בבעלות 19 ישובים חקלאיים מאיזור חוף הכרמל העוסקת בעיקר באספקת מים מסוגים שונים לחקלאות ובבעלותה מספר מאגרי מים ומפעל להשבת קולחים. בבעלות מי חוף הכרמל מספר מתקנים ליצור חשמל סולארי לרבות מתקנים צפים על מאגרי מים.

 

במסגרת הפיילוט, סולארפיינט תקים מתקן סולארי צף המשלב את היריעה, על בסיס "עד מתקן עובד" (Turn Key), על אחד ממאגרי המים שבניהולה של מי חוף הכרמל. גובה התמורה הסופית ייגזר מהספק המתקן שיותקן בפועל על פי הודעת מי חוף הכרמל וזו תשולם לאחר השלמת ההתקנה ועמידת המתקן בבדיקות מסוימות במשך 90 יום משילובו ברשת החשמל.

 

תקופת הקמת המתקן מוערכת בכחמישה חודשים. בהתאם להסכם, סולארפיינט תתחזק, תתפעל ותנטר את ביצועי המתקן למשך תקופה של 24 חודשים מסיום ההקמה. בנוסף, ההסכם אינו כולל העברת קניין רוחני של סולארפיינט אל מי חוף הכרמל או הענקת זכות לבלעדיות.

 

יום טוב סמיה, יו"ר אפולו פאוור: "כיסוי מאגרי מים בפאנלים סולאריים של אפולו פאוור מאפשר להשיג שלושה יתרונות מהותיים בפתרון אחד: ייצור חשמל ירוק ונקי, הפחתת אידוי המים, ומיצוי שטח שאינו מנוצל. אנחנו רואים את שוק הסולאר הצף כשוק בעל פוטנציאל עצום, אשר מנצל את יתרונותיה הטכנולוגים של היריעה הסולארית של אפולו הודות למשקל הקל שלה, יכולתה לעמוד בתנודות המים וכן חסכון בעלויות ההובלה וההתקנה ביחס לפתרונות הקיימים בשוק.

 

עבור אפולו פאוור זו היא מכירה ראשונה בישראל בתחום הסולאר הצף, אשר עשויה להוות יריית פתיחה למכירות עתידיות נוספות בתחומים שונים כולל לשימושים ביטחוניים ולתעשיית הרכב".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה