ירידות שערים בפתיחת המסחר בתל אביב, מדד הבנקים נחלש 0.6%

תל אביב 35 יורד 0.45%; פוקס מטפסת 2.5%; סולגרין מוסיפה 4.3% על רקע עסקה אסטרטגית באיטליה; ירידות שערים באירופה, דקס מאבד 0.4%; עליות בחוזים העתידיים

מערכת ספונסר 20/10/2020 10:23

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה במגמה שלילית, על רקע ירידות שנרשמו בשווקי העולם; בוול סטריט ננעל יום המסחר באדום, החוזים העתידיים מצביעים לפי שעה על עליות בפתיחה. הבורסות באירופה ננעלו אתמול במגמה שלילית והמסחר באסיה מתנהל כעת בירידות. בורסת תל אביב רשמה אתמול מגמה מעורבת; מדד ת"א 35 ירד 0.12%, מדד ת"א 125 נותר ללא שינוי.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטת היום מניית לייבפרסון בפער שלילי של 2.25%. מניית פריגו חוזרת בפער שלילי של 2.22%, מניית טבע בפער שלילי של 1.48%, מניית טאואר חוזרת בפער שלילי של 1.58%, מניית נייס בפער שלילי של 2.04%.

 שופרסל דיווחה אמש כי יקי (יעקב) ודמני ימונה ליו"ר דירקטוריון החברה. ודמני יחל לכהן בתפקיד מיד לאחר פרסום דוחות הרבעון השלישי של 2020, ויחליף את היו"ר היוצא מאוריסיו ביאור.

משרד האוצר הודיע שהכלכלנית הראשית שירה גרינברג חתמה אמש על מזכר הבנות כלכלי - פיננסי עם בחריין: "המשרד יצעד לקידום נושאים כלכליים ופיננסים החשובים למשק, כמו גם פרויקטים אסטרטגיים ובהם פרויקט הדגל ״רכבות לשלום אזורי" שיצעידו קדימה את כלכלות ישראל והאזור".

איגוד לשכות המסחר בישראל חתם על הסכם שיתוף פעולה עם לשכת המסחר בבחריין. ההסכם בין הלשכות יכלול הכרה הדדית בשירותי הלשכות וקידום שיתופי פעולה למען העסקים בשתי המדינות, במיוחד לאור המשבר הכלכלי כתוצאה מהתפרצות נגיף הקורונה.

 גילת נבחרה בידי Southern Linc לאספקת שירותי תמסורת סלולרית 4G. החברה תספק את השירות על גבי לווין במהירות גבוהה, לצד מוכנות להתקנת G5, ברשתות הניידות והנייחות של Southern Linc.

 קמהדע קיבלה הזמנה ממשרד הבריאות לתכשיר הנוגדנים הניסיוני לקורונה. ההזמנה הראשונית לטיפול ב - 500 חולים, צפויה לייצר הכנסה של 3.4 מיליון דולר ברבעון הראשון של שנת 2021.

הלמ”ס מדווחת על 767 אלף מובטלים במחצית השנייה של חודש ספטמבר. מאמצע ספטמבר, אז החל הסגר השני, עלה אחוז המובטלים ל - 19.1%. על פי נתוני הביטוח הלאומי, דמי האבטלה ששולמו מתחילת המשבר מסתכמים ב - 16 מיליארד ₪.

מיטב דש: "מעריכים שבנק ישראל עשוי להוריד ריבית לאפס בהחלטתו השבוע", "ההתאוששות במשק הישראלי התקדמה בקצב מהיר יחסית לפני הטלת הסגר. גם אחריו היא עשויה לחזור לקצב זה אם יינתנו תמריצים מספיקים".

הראל פיננסים: ”תמחור חסר ויציאה מהסגר תומכים במיקוד במניות הבנקים והביטוח בישראל. ההתפרצות המחודשת של הקורונה מפנה את המבט לסקטורים שחווים צמיחה דווקא על רקע המגבלות".

 אינפימר רוכשת חברת אגרו-טק הולנדית בתמורה להקצאת 74% ממניות החברה. פיוצ’ר קרופס מפתחת פתרונות להשבחת גידולים חקלאיים. החברה מעוניינת לגייס מהציבור 35 מיליון ₪.

הממשלה אישרה לחברת החשמל לממש אופציה לקבלת מניות בחברת סייבר ג’ים ישראל. חברת החשמל ביקשה לממש אופציה לקבלת מחצית מאחזקות המייסדים של החברה. האופציה משקפת זכות לקבלת כ - 44% מהון המניות המונפק של סייבר ג’ים ישראל.

 אינטרקיור צופה הכנסות של כ - 22 מיליון שקל ברבעון השלישי. הכנסות הרבעון הוכפלו ביחס לסך ההכנסות בכל שנת 2019 וביחס לרבעון הקודם. החברה הגישה בקשה לייצוא מסחרי ראשון מישראל.

אס.אר אקורד סיימה את הרבעון השלישי עם גידול של כ -10% ברווח הנקי. בתשעת החודשים הראשונים של השנה, חל גידול של כ - 9% בהכנסות המימון שהסתכמו ב - 88 מיליון ₪. עדי צים, בעל השליטה, השקיע 25 מיליון ש"ח בהון החברה, שתחלק דיבידנד של 8 מיליון ₪.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה