המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה מעורבת

מדד ת"א 35 ירד 0.12% ומדד ת"א 125 נותר ללא שינוי. בקרב הסקטוריאליים: מדד הבנקים ירד 2%, הביומד עלה 1%

מערכת ספונסר 19/10/2020 17:55

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של 0.12%, מדד ת"א 125 שמר על יציבות ומדד ת"א SME60 עלה 0.34%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הבנקים ירד 2%, מדד הנפט והגז עלה 0.53%, מדד התקשורת עלה 0.49%. מדד הביומד רשם עלייה של 1%.

מחזורי מסחר גדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות אלביט מערכות, נייס וקמהדע, בעליה. מניות דיסקונט, פועלים, לאומי, מזרחי טפחות ובזק, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית אופקו הלת’ שעלתה 8.55%. אחריה עלו מניות קמהדע, רציו יהש, מנורה מבטחים, טאואר, הבורסה לני"ע, פרטנר ו-וואן טכנולוגיות.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אלקטריאון שירדה 4.7%, ואחריה ירדו מניות דיסקונט, איידיאיי ביטוח, דלתא, קומפיוגן, באטמ, ישראל קנדה ואלקו.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.29 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר בירידות קלות, באירופה מגמה מעורבת.

משרד האוצר הודיע שהכלכלנית הראשית שירה גרינברג חתמה אמש על מזכר הבנות כלכלי - פיננסי עם בחריין: "המשרד יצעד לקידום נושאים כלכליים ופיננסים החשובים למשק, כמו גם פרויקטים אסטרטגיים ובהם פרויקט הדגל ״רכבות לשלום אזורי" שיצעידו קדימה את כלכלות ישראל והאזור".

איגוד לשכות המסחר בישראל חתם על הסכם שיתוף פעולה עם לשכת המסחר בבחריין. ההסכם בין הלשכות יכלול הכרה הדדית בשירותי הלשכות וקידום שיתופי פעולה למען העסקים בשתי המדינות, במיוחד לאור המשבר הכלכלי כתוצאה מהתפרצות נגיף הקורונה.

 גילת נבחרה בידי Southern Linc לאספקת שירותי תמסורת סלולרית 4G. החברה תספק את השירות על גבי לווין במהירות גבוהה, לצד מוכנות להתקנת G5, ברשתות הניידות והנייחות של Southern Linc.

 קמהדע קיבלה הזמנה ממשרד הבריאות לתכשיר הנוגדנים הניסיוני לקורונה. ההזמנה הראשונית לטיפול ב - 500 חולים, צפויה לייצר הכנסה של 3.4 מיליון דולר ברבעון הראשון של שנת 2021.

הלמ”ס מדווחת על 767 אלף מובטלים במחצית השנייה של חודש ספטמבר. מאמצע ספטמבר, אז החל הסגר השני, עלה אחוז המובטלים ל - 19.1%. על פי נתוני הביטוח הלאומי, דמי האבטלה ששולמו מתחילת המשבר מסתכמים ב - 16 מיליארד ₪.

מיטב דש: "מעריכים שבנק ישראל עשוי להוריד ריבית לאפס בהחלטתו השבוע", "ההתאוששות במשק הישראלי התקדמה בקצב מהיר יחסית לפני הטלת הסגר. גם אחריו היא עשויה לחזור לקצב זה אם יינתנו תמריצים מספיקים".

הראל פיננסים: ”תמחור חסר ויציאה מהסגר תומכים במיקוד במניות הבנקים והביטוח בישראל. ההתפרצות המחודשת של הקורונה מפנה את המבט לסקטורים שחווים צמיחה דווקא על רקע המגבלות".

 אינפימר רוכשת חברת אגרו-טק הולנדית בתמורה להקצאת 74% ממניות החברה. פיוצ’ר קרופס מפתחת פתרונות להשבחת גידולים חקלאיים. החברה מעוניינת לגייס מהציבור 35 מיליון ₪.

הממשלה אישרה לחברת החשמל לממש אופציה לקבלת מניות בחברת סייבר ג’ים ישראל. חברת החשמל ביקשה לממש אופציה לקבלת מחצית מאחזקות המייסדים של החברה. האופציה משקפת זכות לקבלת כ - 44% מהון המניות המונפק של סייבר ג’ים ישראל.

 אינטרקיור צופה הכנסות של כ - 22 מיליון שקל ברבעון השלישי. הכנסות הרבעון הוכפלו ביחס לסך ההכנסות בכל שנת 2019 וביחס לרבעון הקודם. החברה הגישה בקשה לייצוא מסחרי ראשון מישראל.

אס.אר אקורד סיימה את הרבעון השלישי עם גידול של כ -10% ברווח הנקי. בתשעת החודשים הראשונים של השנה, חל גידול של כ - 9% בהכנסות המימון שהסתכמו ב - 88 מיליון ₪. עדי צים, בעל השליטה, השקיע 25 מיליון ש"ח בהון החברה, שתחלק דיבידנד של 8 מיליון ₪.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה