הראל פיננסים: ”תמחור חסר ויציאה מהסגר תומכים במיקוד במניות הבנקים והביטוח בישראל”

ההתפרצות המחודשת של הקורונה מפנה את המבט לסקטורים שחווים צמיחה דווקא על רקע המגבלות

חדשות ספונסר 19/10/2020 12:11

א+א-

כלכלני הראל פיננסים מפרסמים היום סקירת פוקוס שבועי בו הם מעדכנים את המלצות ההשקעה שלהם באפיקי ההשקעה השונים.

 

בתחום המניות אומרים בהראל כי תמחור חסר, יציאה מהסגר תומכים במיקוד במניות הבנקים והביטוח בישראל, לצד סקטורים בצמיחה בעולם כדוגמת עבודה מהבית וכלכלה ירוקה. ההתפרצות המחודשת של הקורונה מפנה את המבט לסקטורים שחווים צמיחה דווקא על רקע המגבלות. לא מדובר רק במניות טכנולוגיה, אלא בתחומים כמו עבודה מהבית או ציוד רפואי הנהנים ממדיניות הסגר והריחוק החברתי בעולם.

 

בנוסף, תחום הכלכלה הירוקה, צפוי להרוויח בזכות היתרון של ביידן בסקרים. בשוק המניות המקומי, אנו שומרים על חשיפה לחברות מבוססות ורווחיות שנפגעו ועשויות לחזור ובגדול כמו סקטור הפיננסים והנדל"ן.

 

לגבי הנעשה בשוק האג"ח ממליצים בהראל על פיזור בקונצרני, בציפייה להמשך רכישות אג"ח של בנק ישראל. אנו שומרים על חשיפה מפוזרת לאג"ח קונצרני מדורג, כשהמעורבות של בנק ישראל במסחר יחד עם הריבית הנמוכה וההרחבות המוניטאריות ממשיכים לתמוך בירידת מרווחים.

 

ההפתעה כלפי מעלה במדד, אומרים בהראל, לא משנה את הערכתינו שבעקבות חוזקו של השקל, הציפיות הנמוכות לאינפלציה וכמובן הפגיעה בכלכלה בעקבות ההגבלות, ביום חמישי הקרוב בנק ישראל עשוי לאותת שהוא מוכן להגדיל את תוכנית רכישות האג"ח הממשלתיות, להמשיך לתמרץ את הבנקים להגדיל את האשראי ולהקל בתנאים, ואולי אף לבצע הפחתה סמלית של הריבית מ-0.1%+ ל 0.

 

בתיק ההשקעות, משלבים כלכלני הראל אפיקים עם קורולצייה נמוכה, המורידה את סטיית התקן. אנו ממשיכים לשמור על מבנה תיק המשלב אג"ח ומניות יחד במטרה להפחית תנודתיות. בנוסף, יש יתרונות בסביבת השוק הנוכחית לשלב גם הגנות לצרכי הפחתת תנודתיות, לצד התמקדות במניות מסקטורים שבצמיחה על רקע הסגרים והמדיניות של ריחוק חברתי בכל העולם.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה