קנאביס

נקסטייג׳ השלימה פיתוח המאפשר העברת קנאביס ישירות למוח

החברה תחל במגעים למתן רישיון לחברות המעוניינות לפתח תרופות למחלות מוח על בסיס המערכת

חדשות ספונסר 18/10/2020 11:21

א+א- 2

חברת נקסטייג’ השלימה בהצלחה פיתוח פרומולציה המכילה קנאבינואידים, תוך שימוש בטכנולוגיה המאפשרת העברת מולקולות קנאביס ישירות לתוך המוח דרך מחסום הדם-מוח, שעוצר כניסת חומרים רבים.

 

הטכנולוגיה מבוססת על מחקר שבוצע בטכניון, ובחברת האם של החברה, נקסטר כמפארמה סולושנס, והיא מאפשרת הימנעות מתופעות לוואי והקטנת מינונים למטופלים והיא בעלת פוטנציאל עצום בהתמודדות עם מחלות מוח.

 

החברה תחל במגעים למתן רישיון לחברות המעוניינות לפתח תרופות למחלות מוח על בסיס המערכת. המידע שנאסף במהלך הפיתוח איפשר לחברה להציג התקדמות משמעותית וכתוצאה מכך להגיש בקשת פטנט.

 

מעבר תרופות דרך מחסום הדם-מוח הוא אתגר מהותי לעולם המחקר ונכון להיום נשאר ללא פתרון מלא. מציאת פתרון למעבר מחסום הדם-מוח מהווה הישג פורץ דרך בתעשיית התרופות העולמית. פיתוח הפורמולציה כלל: התאמת הטכנולוגיה לשימוש עם CBD, אופטימיזציה של הרכב הטכנולוגיה לטובת שימוש עם קנאבינואידים וכן קביעת כושר העמסה מקסימאלי של הקנאבינואידים.

 

במהלך ניסויים פרה-קליניים שבוצעו עד כה בטכנולוגיה, נמצא כי באפשרותה להעביר טווח רחב של חומרים מסוגים שונים דרך מחסום הדם-מוח בצורה ישירה, ללא שום פיזור של החומרים באיברים אחרים בגוף, ותוך שמירה על פעילות החומר הפעיל המועבר והפחתה משמעותית של תופעות הלוואי של החומר הפעיל המגיעות כתוצאה מפיזור החומר באיברים שונים בגוף. כמו כן יתכן וההעברה הישירה תאפשר את הגדלת הזמינות הביולוגית בצורה משמעותית וכתוצאה מכך תתכן הפחתה של המינון הניתן למטופלים .

 

תחום מחלות המוח ומערכת העצבים המרכזית, ובכלל זה מחלות כמו פרקינסון, אלצהיימר, אפילפסיה, כאבים כרוניים, סרטן מוח ומחלות פסיכיאטריות שונות, הוא אחד מהאתגרים הגדולים של תעשיית התרופות בשנים האחרונות. רוב החומרים הפעילים אשר ניתנים בדרכי המתן הקיימות כיום בשוק, אינם עוברים את מחסום הדם-מוח ועלולים ליצור תופעות לוואי משמעותיות בשאר איברי הגוף.

 

השוק העולמי לטיפול במחלות נוירולוגיות צפוי להגיע לכ- 130 מיליארד דולר אמריקאי בשנת 2025

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  קראו לה מיקרומדיק לפני

  מישהו טכני?
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  שרביטקסמים 18/10/2020 14:01

 2. 2
  מה היה שמה הקודם

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  שועלון 18/10/2020 12:56