המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה 0.46% ומדד ת"א 125 עלה 0.52%. מדד הבנקים עלה 1.87%

מערכת ספונסר 14/10/2020 17:49

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של 0.46%, מדד ת"א 125 עלה בשיעור של 0.52% ומדד ת"א SME60 עלה 0.88%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הבנקים עלה 1.87%, מדד הביטוח עלה 2.01%, מדד התקשורת עלה 1.11%. מדד הביומד רשם עלייה של 0.89%.

מחזורי מסחר גדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות פועלים, לאומי, דיסקונט ומזרחי טפחות, בעליה. מניות אנלייט אנרגיה, אנרג’יקס, נייס ואורמת טכנו, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית מנורה מבטחים שעלתה 7.19%. אחריה עלו מניות פתאל החזקות, נובה, אוגווינד, אלקטריאון, ארד, קומפיוגן ולוינשטיין נכסים.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית סאפיינס שירדה 5.23%, ואחריה ירדו מניות אנלייט אנרגיה, טבע, קמטק, אודיוקודס, גילת, או פי סי אנרגיה וטאואר.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.25 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר ביציבות, באירופה מגמה מעורבת.

HSBC: יותר ממחצית המשקיעים, טוענים שהמגיפה חיזקה את מחויבותם לנושאי סביבה, חברה וממשל. זאת על פי סקר שנערך בנושא "קיימות פיננסית" ב - 2020, על רקע מגיפת הקורונה.

אידיבי פרסמה הזמנה להציע הצעות לרכישת מניות דסק”ש המצויות תחת כינוס נכסים. המועד האחרון להגשת הצעות הוא ה - 4 בנובמבר.

משרד האוצר הודיע כי עצמאים שעסקיהם נסגרו יוכלו למשוך כספים מהפנסיה שלהם. התקנות החדשות יאפשרו משיכת כספים מהחיסכון הפנסיוני בפטור ממס, הן בעתות משבר והן בעת הפסקת עבודה בשגרה, בדומה לציבור השכירים.

 אברות גיבשה תוכנית התייעלות שתחסוך 6.5 מיליון ₪ בשנה. התוכנית כוללת בין היתר צמצום כח אדם על ידי איחוד משרות, קיצוצי שכר נושאי משרה בכירה בשיעור של 7.5% ושל שאר העובדים בשיעור של 5%.

חברות היי-טק ישראליות גייסו ברבעון השלישי 2.74 מיליארד דולר. 151 עסקאות בוצעו ברבעון. למרות השיא בגיוסים, נרשמה צניחה של 80% בהשקעת ה - Seed במהלך שלושת הרבעונים הראשונים של השנה.

דלק קידוחים מוותרת על זכות הוטו במאגר תמר. הודעת החברה מגיעה בעקבות האיום של הממונה על התחרות כי תטיל סנקציות נגד החברה ומנהליה בעקבות אי הסרת זכות הוטו.

שותפות המו”פ אלמדה ונצ’רס הצטרפה השבוע לבורסת תל אביב. אלמדה היא שותפות המחקר ופיתוח השלישית שהחלה להיסחר בבורסה בתל אביב והראשונה בתחום מדעי החיים. מתחילת השנה נרשמו למסחר 15 חברות חדשות.

משרד התקשורת הודיע כי כל יישוב יוכל להקים רשת אינטרנט אולטרה מהירה משלו. השינוי במדיניות אמור להוביל להסרת חסמים ומאפשר לשחקנים קטנים ולוקאלים להיכנס לשוק התקשורת ולהציע את שירותיהם בפריסת תשתית הסיבים.

עלייה של 26% נרשמה בתלונות הציבור על המערכת הבנקאית. במחצית הראשונה של השנה התקבלו כ - 2800 תלונות בכתב. כ - 9 מיליון ₪ הוחזרו על ידי הבנקים לציבור במסגרת הטיפול בתלונות ובקשות.

אלקטריאון סיימה בהצלחה את ניסוי הטעינה האלחוטית בשבדיה. בנוסף נמצאת החברה בעיצומו של תהליך פריסת תשתית כביש חשמלי נוסף במדינה. בשבועות האחרונים החלה אלקטריאון בהתקנת מקטעי כביש חשמלי בקרבת אוניברסיטת תל אביב.

 לאומי הנפיק ערבות בנקאית ראשונה לבנק באבו דאבי. הערבות הועמדה לבנק FAB לטובתEtihad Airways , חברת התעופה הלאומית של אבו דאבי, כחלק מהסכם שיתוף הפעולה עליו חתמו שני הבנקים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה