אלקטריאון סיימה בהצלחה את ניסוי הטעינה האלחוטית בשבדיה

בנוסף נמצאת החברה בעיצומו של תהליך פריסת תשתית כביש חשמלי נוסף בשבדיה; בשבועות האחרונים החלה אלקטריאון בהתקנת מקטעי כביש חשמלי בקרבת אוניברסיטת תל אביב

חדשות ספונסר 14/10/2020 10:33

א+א- 1

חברת אלקטריאון, המפתחת טכנולוגיית כביש חכם, מעדכנת היום על סיומו של ניסוי טעינה אלחוטית שביצעה החברה בשבדיה. במסגרת הניסוי הועברה אנרגיה בהספק של 100 קילוואט מהכביש החשמלי האלחוטי שפיתחה החברה למצבר שהותקן במשאית חשמלית שצוידה בארבעה מקלטים.

 

הניסוי נערך במתקן הניסויים שהקימה החברה בסמוך לעיר שטוקהולם, שבדיה, כאשר המשאית החשמלית הוטענה תוך כדי נסיעה במהירות של כ-20 קמ"ש. המקלטים פרי פיתוחה של החברה העבירו למצבר אנרגיה בהספק של כ-25 קילוואט למקלט בודד ובנצילות של 85% .תוצאות הניסוי משביעות רצון ומהוות עמידה ביעד החברה להספק של 20 קילוואט עבור מקלט בודד.

 

מהירות הנסיעה במתחם הניסויים בו ביצעה החברה את הניסוי מוגבלת ל-20 קמ"ש. בכוונת החברה לבחון את טעינת המשאית תוך כדי נסיעה במהירות של עד 80 קמ"ש, שהינה מהירות הנסיעה המרבית של המשאית, בכביש הניסוי של החברה בגוטלנד, שבדיה, בכפוף לקבלת אישורים מתאימים מהרשויות המוסמכות בשבדיה.

 

עוד מעדכנת אלקטריאון כי בימים אלה אלקטריאון AB שהיא חברה פרטית בבעלות מלאה של חברת הבת אלקטריק רואד, המשמשת כזרוע של החברה בפעילותה במדינות הנורדיות, נמצאת בעיצומו של תהליך פריסת יתר תשתית הכביש החשמלי האלחוטי בכביש הציבורי המחבר בין שדה התעופה לעיר ויסבי, כחלק מפיילוט החברה להדגמת טכנולוגיית הכביש החשמלי האלחוטי בשבדיה.

 

בשבוע האחרון פרסה אלקטריאון AB תשתית כביש חשמלי אלחוטי באורך של כ-200 מטר מתוך מקטעים כוללים באורך של כ-1.55 ק"מ, ובכוונתה להמשיך בפריסת הכביש החשמלי האלחוטי בכפוף לתנאי מזג האוויר.

 

גם בישראל מתקדמת אלקטריאון במסגרת שיתוף הפעולה עם עיריית תל אביב יפו לביצוע פיילוט להדגמת נסיעה של אוטובוס נוסעים בעיר תל-אביב על גבי הכביש החשמלי האלחוטי של החברה.

 

בשבועות האחרונים החלה התקנת מקטעי כביש חשמלי אלחוטי באורך כולל של כ-600 מטר על גבי כביש באורך של כ-2 ק"מ המחבר בין מסוף האוטובוס תל-אביב אוניברסיטה לבין רחוב קלצ’קין, בשטח העיר תל-אביב. בסיום ההתקנה, תשתית הכביש החשמלי האלחוטי תכלול גם עמדת טעינה סטטית שתוקם במסוף האוניברסיטה.

 

ב-17 בספטמבר 2020 התקינה החברה בהצלחה מקטע ראשון של הכביש החשמלי האלחוטי ברחוב ד"ר ג’ורג’ וייס, באורך של כ-350 מטר ובתוך פחות מ-24 שעות. הכביש החשמלי האלחוטי יאפשר נסיעת אוטובוסים חשמליים שנטענים באמצעות השראה חשמלית ישירות מהכביש וצפוי לספק פתרון טעינה מלא לאוטובוס חשמלי שיסיע סטודנטים ממסוף האוטובוס לאוניברסיטת תל-אביב.

 

כחלק מההערכות לביצוע הפיילוט בתל אביב, רכשה וקלטה החברה אוטובוס חשמלי מתוצרת חברת הייגר השלימה את הבדיקות הנדרשות והתקינה בו את המקלטים פרי פיתוחה. תהליך הבדיקות כלל טעינת המצבר ב-60 קילוואט באמצעות שלושה מקלטים וכעת האוטובוס החשמלי מוכן לנסיעה.

 

להערכת החברה, עד לסוף השנה תסיים את פריסת תשתית הכביש החשמלי האלחוטי ברחוב קלאוזנר, באורך של כ-250 מטר וכן תסיים את עבודות הכביש בפרויקט בתל-אביב, לרבות הקמת העמדה לטעינה סטטית במסוף האוניברסיטה. כמו כן, החברה מעריכה כי תחל בנסיעות מבחן של טעינת האוטובוס החשמלי לאורך המסלול.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אחלה אלקטריון=אלקטרז מהיום.|1|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    caraco 14/10/2020 10:56