אבוג’ן: ביומיקה תתחיל לייצר תרופה מבוססת חיידקים חיים

החברה מתקדמת לשלב הייצור לפי תקני GMP כדי להיערך לניסוי בדיקת היתכנות בבני אדם המתוכנן לשנה הבאה

חדשות ספונסר 13/10/2020 14:29

א+א-

חברת ביומיקה, חברת בת של אבוג’ן, מודיעה היום על התקדמות לייצור בהיקף נרחב של BMC128, תרופה בפיתוח המבוססת על חיידקים חיים, במסגרת תוכנית האימונו-אונקולוגיה של החברה. החיידקים שייוצרו בהיקף נרחב ישמשו לניסוי בדיקת היתכנות קלינית ראשונה בבני אדם אשר צפויים להתחיל בשנת 2021.

 

תהליך הפיתוח של BMC128 מתקדם עתה לייצור בהיקף נרחב לפי תקני ייצור נאותים (GMP), לאחר שחברת Biose Industrie הצרפתית השלימה בהצלחה את שלב המו"פ הראשוני בתהליך ייצור החיידקים עליהם מבוססת 128BMC.

 

תוכנית האימונו-אונקולוגיה של ביומיקה ממוקדת בפיתוח BMC128, המורכבת מארבעה זני חיידקים חיים. ביומיקה פרסמה לאחרונה תוצאות חיוביות בתכנית, המציגות את יעילות הטיפול על ידי BMC128 בשיפור הפעילות כנגד גידולים סרטניים במחקרים פרה-קליניים. במחקרים אלו BMC128 ניתן לעכברים עם גידולים סרטניים לפני ובשילוב טיפול immune checkpoint inhibitors (ICI) ונצפה כי הטיפול ב-BMC128 שיפר באופן מובהק את הפעילות כנגד הגידולים.

 

Biose Industrie היא חברה מתמחה ובעלת תקן GMP בתהליכי ייצור של מוצרים מבוססי חיידקים ומוצרים תרופתיים לשימוש קליני ומסחרי. כפי שפורסם בתחילת השנה, ביומיקה חברה ל-Biose לצורך הרחבת ייצור וייצור לפי תקן GMP של אצווה קלינית של התרופות בפיתוח.

 

ד"ר אלרן חבר, מנכ"ל ביומיקה, אמר, "אנו שמחים על ההתקדמות שהושגה בתהליך הייצור של התרופה בפיתוח BMC128. ההצלחה שנצפתה בשלב פיתוח תהליכי הייצור מצביעה על כך שלא רק שניתן לייצר את החיידקים האלו, אלא שניתן לעשות זאת בצורה יעילה בהיקף נרחב יותר. כעת נוכל להתקדם ולייצר את החיידקים הללו, אשר הראו פעילות חיובית במחקרים פרה-קליניים בהיקף נרחב כחלק מהיערכות לקראת ניסויי הוכחת היתכנות בבני אדם בשנת 2021."

 

עופר חביב, יו"ר ביומיקה ונשיא ומנכ"ל אבוג’ן, אמר, "מדובר בהשגת אבן דרך חשובה נוספת עבור ביומיקה ואני גאה מאוד בהתקדמות שהחברה השיגה בשנת 2020 ובפרט בתוכנית האימונו-אונקולוגיה שלה. אנו רואים פוטנציאל משמעותי בתוכנית זאת להביא פתרונות חדשים לחולים הנותרים חשוכי מרפא עם הטיפולים הקיימים." 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה