קנאביס

מור קרנות נאמנות רכשה מניות פארמוקן בכ-7 מיליון ש”ח

כתוצאה מהרכישה מור צפויה להפוך לבעלת עניין ותגדיל את החזקותיה בחברה לכ- 6.2%; הרכישה נעשית בדיסקאונט של קרוב ל-20%

חדשות ספונסר 11/10/2020 12:16

א+א-

חברת הקנאביס הרפואי פארמוקן מדווחת היום על עסקה למכירת מניות של החברה למור קרנות נאמנות. על פי הדיווח, יוני שוקרון בעל השליטה בחברה ולירן חלפון, בעל עניין ודירקטור בחברה התקשרו בהסכם למכירת 4 מיליון מניות במחיר של 1.75 ש"ח למניה.

 

כתוצאה מהרכישה צפויה מור קרנות נאמנות להפוך לבעלת עניין בחברה והיא תגדיל את החזקותיה עד לכ-6.2% מהונה המונפק והנפרע של החברה.

 

המכירה תתבצע בשני שלבים. בשלב הראשון מור תרכוש כמות של 3.1 מיליון מנייות משני המציעים. 2.09 מיליון מניות מיוני שוקרון וכמיליון מניות מלירן חלפון. רכישה זו תעלה את החזקותיה של מור בחברה לשיעור של 4.9%.

 

בשלב השני, לאחר קבלת אישור היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (היק"ר), מור התחייבה לרכוש עוד 573 אלף מניות ממר שוקרון ו-286.6 אלף מניות ממר חלפו, דבר שיעלה את החזקותיה לכ-6.2% בחברה ויהפוך את מור לבעלת עניין.

 

רכישת המניות הנוספות מותנית בקבלת אישור היק"ר בתוך 45 ימי עסקים ממועד חתימת ההסכם ואם לא יתקבל האישור המדובר לא יתבצע השלב השני של מכירת המניות למור.

 

מניית פארמוקן ירדה מתחילת השנה בשיעור של כ-18% ושער הסגירה שלה ביום המסחר האחרון עמד על 213.8, מה שאומר שמור רוכשת את המניות בדיסקאונט של קרוב ל-20%. בשבוע שעבר היתה פארמוקן מהחברות היחידות שהודיעו כי לא ישתתפו בפיילוט של משרד הבריאות לייצוא קנאביס בתמורה להורדת מחירים בישראל.

 

החברה הסבירה כי מדובר ביוזמה שאינה כלכלית. מנכ"ל החברה גיל חובש הסביר: "אנו סבורים, כי אין לאישור ייצוא מקומי יכולת להבטיח ייצוא בפועל עבור החברות הישראליות, כיוון שהדברים אינם תלויים רק ברגולטור המקומי, אלא באישורי רישום המוצרים ועמידה בתנאי הרגולציה של מדינות היעד לייצוא. בנוסף, לא סביר שחברות ישראליות יצליחו להנות באופן משמעותי מחלון הייצוא הקצר העומד לרשותן בתקופת פיילוט, כדי לכסות על מכירות במחירי הפסד בשוק המקומי".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה